Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

disney land Paris -2-


Recommended Posts

Natasa, multumesc, la anul as vrea :) deocamdata studiez problema.

 

Am vazut la ei pe site ca check-in-ul se face la ora 15 si atunci primesti si biletele pentru parc. Noi ne gandim sa stam 2-3 zile in Paris si apoi sa ne mutam la Disneyland, dar in cazul asta am ajunge mai de dimineata, am lasa bagajele la ei, ne-am lua biletele si am merge in parc, sa profitam de toata ziua. Oare iti dau biletele de intrare in parc inainte de ora 15 cand ar incepe, teoretic, cazarea? Ma gandesc ca n-au de ce sa nu ti le dea, doar sunt valabile toata ziua.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 224
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ha, lavi, si ai mei si-au exprimat dorinta ferma [:D] de a merge la anul la disneyland. eu sincer as mai amana un an, dar au facut rost de harti si imi amintesc in fiecare zi ca isi doresc sa mearga "nu la disney simplu, la disneyland".

si eu sunt in studierea problemei. voi cand vreti sa mergeti?

 

c & andrei-ardei [zz]14.11.2005 & cireshik anais [il]07.05.07

 

FEBRUARIE thing-a-day id="teal">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lavi02
Natasa, multumesc, la anul as vrea :) deocamdata studiez problema. Am vazut la ei pe site ca check-in-ul se face la ora 15 si atunci primesti si biletele pentru parc. Noi ne gandim sa stam 2-3 zile in Paris si apoi sa ne mutam la Disneyland, dar in cazul asta am ajunge mai de dimineata, am lasa bagajele la ei, ne-am lua biletele si am merge in parc, sa profitam de toata ziua. Oare iti dau biletele de intrare in parc inainte de ora 15 cand ar incepe, teoretic, cazarea? Ma gandesc ca n-au de ce sa nu ti le dea, doar sunt valabile toata ziua.
Noi mergem de fiecare data pentru 4 zile, 3 nopti si luam si o noapte inainte la un hotel la 10 minute de Disneyland. Dimineata la ora 8 suntem la check-in si primim biletele, lasam bagajele in masina (dar se poate si la hotel)si ne grabim sa prindem orele magice in parcuri. La fel, ultima zi poti sa iti lasi bagajele si sa profiti de toata ziua... Numaram (iarasi) zilele pana in decembrie si nu le spunem inca micutelor, e prea mult de asteptat pentru ele... (cam cu o saptamina inainte ii spun celei mari, care va implini tot atunci 4 ani[:)])
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lavi02
Natasa, multumesc, la anul as vrea :) deocamdata studiez problema.Am vazut la ei pe site ca check-in-ul se face la ora 15 si atunci primesti si biletele pentru parc. Noi ne gandim sa stam 2-3 zile in Paris si apoi sa ne mutam la Disneyland, dar in cazul asta am ajunge mai de dimineata, am lasa bagajele la ei, ne-am lua biletele si am merge in parc, sa profitam de toata ziua. Oare iti dau biletele de intrare in parc inainte de ora 15 cand ar incepe, teoretic, cazarea? Ma gandesc ca n-au de ce sa nu ti le dea, doar sunt valabile toata ziua.
align="right" id="quote2">Iti dau biletele imediat ce ajungi. Noi eram la ora 12.30 in hotel si camera nu era gata, dar biletele le-am avut imediat. Mi s-a facut dor de Goofy :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eh, eu inca studiez problema, ca e deja un plan peste planuri - pentru anul viitor aveam barcelona in mai si elvetia in septembrie ... oricum nu ne permitem nici macar ca timp toate trei (bcn & disney & elvetia), ce sa mai vb de bani... asa ca mai studiem, sa vedem la ce renuntam. c & andrei-ardei [zz]14.11.2005 & cireshik anais [il]07.05.07 [url="http://thing-a-day.com/"] FEBRUARIE thing-a-day [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, lamuriti-ma daca puteti:

 

Am selectat (ca exemplu) data de 21 martie, 3 nopti, hotel Santa Fe, componenta familiei mele, o data punand ca tara de rezidenta Franta - si pretul a fost 318 EUR, apoi Romania si pretul este 416 EUR.

 

Am intrat si pe co.uk si pretul a fost 300 si ceva de lire.

 

Intrebari:

1. Ca ce chestie difera pretul? In fine, sa zicem ca asta e politica lor

2. Ce patesc daca selectez la tara Franta? Trebuie sa dau o adresa?

se poate intampla sa-mi ceara diferenta de bani la receptie? Se achita on-line sau la receptie?

A incercat cineva artificiul asta?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici ne-am blocat si noi. Pana la urma am stat la un hotel de langa Disney (Vienna International Dream Castle ) si hotel+bilete luate de la hotel am iesit mai ieftin decat rezervarea pe net la SantaFe. Singura diferenta e ca intri la 9 in loc de 8 in parc, dar cand ai 4 zille de parc, ora aia nu ne-a deranjat.

 

Anya

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anya
Aici ne-am blocat si noi. Pana la urma am stat la un hotel de langa Disney (Vienna International Dream Castle ) si hotel+bilete luate de la hotel am iesit mai ieftin decat rezervarea pe net la SantaFe. Singura diferenta e ca intri la 9 in loc de 8 in parc, dar cand ai 4 zille de parc, ora aia nu ne-a deranjat.Anya
align="right" id="quote2">Daca nu ma insel ora de deschidere pentru cei care nu dorm la hotelurile din parc e 10. Pentru noi a contat enorm sa fim cu 2 ore mai devreme de marea inghesuiala in parc... faceam unele atractii si de 7-8 ori la rand, fara sa stam deloc la coada (Buzz Lightyear e preferatul fetitei mele cea mare). O parere despre Santa Fe. Noi am fost in iarna la Santa Fe si singurul punct negativ a fost ca, fiind cu copii mici si doua carucioare, si iarna iarna cu zapada, intorsul la hotel era dificil. Nu puteam sa mergem pe jos (foarte mult ghetus) iar la asteptarea de autobuze nu era ideal, foarte multe natii se ingramadeau, netinand cont de bebelusi(in sensul ca o big mamma italianca se urcase aproape cu picioarele pe caruciorul bebelusei mele!), etc... mi s-a parut necivilizat si deprimant si obositor (din cauza vremii autobuzul venea la 1 ora, dar evident nu il prindeam pentru ca nu dadeam din coate ca ceilalti, am asteptat si 2,5 ore in frig, intr-o nefericita seara, asa ca am luat decizia sa nu mai mergem iarna la Santa Fe). A, da, si soferul de taxi a refuzat(!!!) sa ne duca "doar" pana la Santa Fe in acea seara(sau nu il tenta sa conduca pe gheata). Cum mergem iarasi iarna am hotarit pentru un hotel din apropiere, nu vreau sa ma gandesc ca trebuie sa merg iarasi cu autobuzul seara spre hotel...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...