Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

disney land Paris -2-


Recommended Posts

Multumesc tutuor pentru lamuriri si ajutor!

 

anya stiu ca si pt Santa Fe este autobuz dar imi place sa stiu ca am si optiunea mersului pe jos, daca e coada la autobuz sau nu vine, sau e prea frig sa stai pe loc in statie, etc. Sau sa fac pur si simplu o plimbare. Vedem la fata locului.

 

Natasa multumesc! [flo]

 

Fomalhauti multumesc, e misto daca le poti folosi 2 intr-o zi si in alta niciunul. Da, in general in concediu noi luam un pranz mai consistent la restaurant plus o cina mai usoara, sa nu ne ingrasam prea tare [:D]. Ma astept sa cheltuim mult pe mancare, asa ca incerc sa minimizez transport + cazare. S-au mai scumpit, sunt 68 de euro pt 2 adulti si 2 copii, am sa mai studiez daca merita. Partea proasta e ca sunt bani dati inainte, la rezervare si pierduti in caz ca nu putem sa mergem.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 224
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lavi, copiii mei erau asa de innebuniti de parc incat nu vroiau sa manance. Eu le faceam sandwish-uri si le mancau cand stateau pe la coditele de la diverse jocuri. Intr-o singura zi am reusit sa-i conving sa stam ca oamnenii la o terasa, la inghetata [:D]. Intr-o seara, cel mic (5 ani) a adormit in autobuz si nu am mai reusit sa-l trezesc, asa ca a trebuit sa ne hranim (noi adultii si celalt copil) tot cu hrana rece, in camera. Am fi putut cobora in restaurant, dar nici copilul mai mare nu vroia sa se mai miste din pat [:D] si drept sa spun - nici noi.

 

Anya

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stau si ma gandesc ca daca aveam voucere sa ma fi oprit sa manance - cat puteau de mult - o data....n-ar fi fost ok. Pe de o parte pt ca n-ar fi vrut pauza asta. Pe de alta (sa zicem ca-i sileam sa intre intr-un restaurant) si-ar fi luat o prostie sa scape de gura mea, rotaiau ceva si gata. Dimineata faceam o tona de sandwish-uri (la inceput am cumparat eu paine si mezel/cascaval feliat, dar apoi am facut economie si faceam dimineata la restaurant - m-am luat dupa altii ca mi-a fost rusine la inceput[:D]) si de cate ori ziceau ca le e foame - pac cate un sandwish. Mai aveam apa, mere si ceva dulciurele. Acolo le-am luat suc si floricele. Decta sa dea banii pe mancare ziceau sa-i strang si sa le iau mai multe jucarii [:D]. Anya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand vezi lista cu restaurante unde poti manca avand demipensiune, ti se par multe. De fapt sunt multe, multe altele unde nu poti manca cu voucherele de demipensiune. Chiar si daca ai alt tip de demipensiune, "plus" sau "premium", unde sunt si mai multe restaurante incluse, tot raman multe, multe altele. Nu le-as numi chiar restaurante, dar sunt tot felul de locuri unde te simti tentat sa mananci. Copiii vor pizza in forma de cap de Mickey, vor meniu la care iti da si o cana cu un personaj si apoi te mai "pocneste" un miros de gauffre... Gata, nu mai scriu despre mancatul la Disneyland ca mor de pofta[grasa]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pleacam si noi in octombrie spre Paris, Disneyland cu fetita noastra de 3 ani. Avem insa sa luam cu noi doua lucruri indispensabile, carut si olita. Carutul stiu ca se poate pune separat in avion si-l primim la coborare (sper), dar cu olita...

Voi cum ati procedat cand olita era musai de luat?

Avem dreptul doar la un bagaj de cala de 35 kg, restul de mana, dar vor fi destule si in cele de mana.

 

Multumesc

 

 

diciu[bis]

 

 

 

 

"daca dragoste nu e...nimic nu e"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...