Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

disney land Paris -2-


Recommended Posts

Daca stati 6 zile la ce va mai trebuie ora aia de dimineata (cand doar cei din hotelurile Disney au acces)? Noi am stat 4 zile si nu i-am simtit lipsa. In afara primei zile nici la deschiderea normala a parcului nu ajungeam Erau franti din ziua anterioara si pana mancau, pana se spalau... Noi am stat la Hotel Vienna International Dream Castle si am iesit cazare+bilete de parc la acelasi pret cu Santa Fe (noi am prins o oferta cu "stai 4 nopti si platesti 3"). Calitatea este net superioara la Dream Castle atat la masa cat si in rest. Plus ca la 6 zile de stat in zona, s-ar putea sa nu va intereseze si 6 zile de parc. Puteti lua 4 bilete de parc si in prima si ultima zi sa faceti altceva. Noi in prima zi ne-am relaxat dupa drumul lung (am fost cu masina) am facut baie in piscina, am fost la mall :). Anya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 224
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

anya si noi anul trecut am stat la Dream Castel a fost superb, iar paturile suprapuse au fost bucuria nepotelului meu. Nu puteam sa plecam ca el inca se juca in aceste paturi. Extrem de multa curatenie, mancarea multa si buna. Anul trecut am stat numai 2 zile iar anul asta vrem mai multe zile si la un pret rezonabil. Stiu ca daca am 6 zile nu toate sunt de intrare in disney ca pierdem o zi la venire si o zi la plecare. deci raman practic 4 zile full. O sa iau in calcul iar varianta care ai zis-o tu. Sa fac calcule hotel + bilete. Acum era reducere si la santa fe 30%. Sper sa fie si la Dream Castel. Multumesc de sfaturi. Micky fericita mamica de 2 minuni [fetita] Beatrice Anamaria + [baietel] David Cristian [url="http://picasaweb.google.com/mickymocanu/Bebeii#5345727248605383762"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Micky2007 pe ( www.visitdisneyland.com ) ai incercat?Stiu ca eu aici gasisem o oferta foarte buna acum cateva luni pentru Santa Fe(ofertele erau pentru mai multe hoteluri dar Santa Fe ne interesa pe noi), era ceva in genul 400 si ceva de euro fata de 620 cat am platit acum pentru aceeasi perioada.Daca rezervi din timp s-ar putea sa gasesti un pret foarte bun.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat acum pe site-ul asta. Am gresit, nu este cel pe care intru zilnic. Eu intram pe cel oficial. Acum caut si aici. Micky fericita mamica de 2 minuni [fetita] Beatrice Anamaria + [baietel] David Cristian [url="http://picasaweb.google.com/mickymocanu/Bebeii#5345727248605383762"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca s-a mai vorbit despre FastPass in paginile trecute dar poate ne mai spune cineva cum se foloseste mai exact? Si despre orele extra din parc, am inteles ca nu sunt toate atractiile deschise de la ora 8 dim, nu?Doar anumite atractii? Iar drumul de la Santa Fe in parcuri se poate face si pe jos daca e vremea buna?Ma gandesc ca autobuzul este aglomerat mai ales la sfarsitul zilei cand toate lumea iese din parcuri. Multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

diana FastPass-ul se foloseste foarte simplu. La atractiile unde scrie FastPass introduci biletul tau de intrare intr-un aparat si iti da un alt bilet pe care scrie ora la care sa te prezinti. Te plimbi prin alte parti si te intorci la ora scrisa pe bilet. Sunt 2 cozi, una mare si una mica. Tu te asezi la cea mica si prezinti biletul scos din aparat. In timpul saptamanii nu prea sunt cozi la fastpass. Daca este foarte aglomerat poti introduce biletul din nou peste mai mult timp, adica nu te lasa imediat. Sper ca m-am facut inteleasa. Referitor la orele de intrare....cei care stau la hotelurile Disneyland pot intra la ora 8, insa asa cum ai spus si tu nu sunt toate atractiile deschise. Dar iti spun ca sunt deschise cele mai frumoase. Daca vrei iti pot face o lista cu prioritati de intrare, adica cele mai frumoase atractii. Eu sunt aici daca vrei sa mai intrebi ceva. Cu hotelul nu pot sa iti spun nimic ca nu stiu. Dar eu din autobuz nu am vazut mare aglomeratie. Daca esti mai comoda, sau daca vrei sa iti pastezi picioarele pt disney atunci poti lua linistita autobuzul. Imi imaginez ca in martie nu este asa mare aglomeratie. In mai a fost ok. Pupici Micky Micky fericita mamica de 2 minuni [fetita] Beatrice Anamaria + [baietel] David Cristian [url="http://picasaweb.google.com/mickymocanu/Bebeii#5345727248605383762"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Micky2007 chiar te rog daca ai timp sa faci lista cu cele mai frumoase atractii deschise de la ora 8[flo].Macar sa merg cat de cat informata acolo[:)] Burtocika poate va parea o intrebare stupida, dar este caldura in camere la Hotelul Santa Fe,nu?Am vazut ca si tu ai mers la sfarsitul lui noiembrie deci afara era vremea rece.N-ati avut problema cu caldura in camere, nu? Multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

diana nu am beneficiat niciodata de ora 8, pt ca am stat la Dream Castle, sau am stat numai o zi in disneyland, insa ti-am facut o lista cu atractiile cele mai frumoase din punctul meu de vedere. 1. It’s a small world – iubesc acest loc; 2. Peter Pan; 3. Pinochio; 4. Alba ca zapada; 5. Cestile de cafea; 6. Castelul frumoasei din padurea adormita; 7. Buzz - de multe ori; 8. Aeroporul interstelar, star tour – superb; 9. Langa Buzz este un restaurant (cred ca alpha si beta) unde poti manca fast food-uri, nu foarte scumpe si te poti odihni. Plus poti vedea desene animate. 10. Sa nu uiti de parade, trebuie sa vezi orele la care sunt aceste parade. Sunt superbe; 11. Space mountain daca ai curaj; 12. Casa fantomelor; 13. Big thunder mountain; 14. Indiana Jones; 15. Cabana lui Robinson; 16. Cu trenul prin tot parcul; Te pup, Micky fericita mamica de 2 minuni [fetita] Beatrice Anamaria + [baietel] David Cristian [url="http://picasaweb.google.com/mickymocanu/Bebeii#5345727248605383762"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iti multumesc Micky. Am citit acum ca Sleeping Beauty Castle va fi inchis pentru renovare in perioada martie-septembrie 2011[help]Asta inseamna ca toti turistii care vor ajunge la Disney in acea perioada nu vor vedea Castelul Frumoasei Adormite, care dupa parerea mea e punctul de atractie al intregului parc?Voi ati auzit de asa ceva?As fi chiar dezamagita sa nu pot vedea frumusetea acestui castel[soc]...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...