Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

disney land Paris -2-


Recommended Posts

  • Răspunsuri 224
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui anya
Cate zile/nopti ar fi bine de stat in DL? Ca sa le gusti pe toate, dar nici sa nu ajungi sa te plictisesti? Anya
La Disneyland nu prea ajungi sa te plictisesti, dar poate fi suficient 3-4 zile ca sa zici ca te-ai bucurat de tot ce e pe acolo. Nu uitat ca sunt doua parcuri: Park si Studios #537;i ai nevoie de mai mult de o zi pentru fiecare. Plus ca mai trebuie sa-ti tragi sufletul daca ai si copii cu tine. Eu cu iubi, fara copii am stat o zi intreaga doar la Park si mai era nevoie macar de jumate de zi ca sa ne dam in toate alea. www.celina-bianca.blogspot.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anya, noi ne-am intors ieri, am stat de duminica pana joi... pentru noi a fost ideal asa! Insa noi nu ne plictisim repede, am fost cu fetitele de 3 ani si 4 luni si 1 an si 3 luni. Si asta inseamna ca dimineata la ora 8 intram de 4 ori in Buzz Lightyear, consecutiv, cea mare a facut o pasiune pentru jocul acela, dupa care de 3 ori calutii, de 3 ori elefantul zburator, Pinocchio, plimbari prin castele sau locuri de joaca, de cel putin 3 ori It`s a small world(de asemenea consecutiv), poze cu personage, pranz, odihna de dupa-masa, dupa care spectacolele din Walt Disney Studios si dupa care iarasi in parcuri pentru parade... printre picaturi cate o atractie pentru sotul meu, fara copilasi adica, si cate o tura cu trenuletul, sau in Pirates of the Carribean, etc... E important daca mergi cu sau fara copilasi si ce varste au, pentru ca nu toate atractiile sunt pentru cei mici (sau fricosi ca mine), insa noua ne place enorm si fetele se simt acolo minunat.(a doua zi fetita cea mare intreba: putem ramane aici pentru totdeauna?) Important e sa iti faci programul dinainte, sa te orientezi mereu cat e de asteptat (noi NU asteptam mai mult de 15 minute, nici la poze cu figurile nu asteptam, dar am avut mereu noroc sa ajungem la timp). Si mai ales sa te interesezi unde se fac reparatii in perioada in care ajungi, ca sa nu ai dezamagiri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulcetica, Sunt si la Studios atractii, covorul zburator, The Tower of Terror (nu stiu daca e pt baiatul tau, sotul meu e amator de asa ceva),roller coastere doua (iarasi nu stiu daca e pt baiat, sigur pt sot sau/si pt tine), dar Cars Race Relly probabil ii va placea. Mie imi plac aici mai ales spectacolele, care mi se par super, mai ales cele pentru copilasi. Si la 6 ani cred ca ii va placea Animagique (spectacol cu Mickey, Donald si cateva melodii din Jungle Book, The Lion King, Finding Nemo, foarte dragut, eu fredonez acum melodia in timp ce scriu, dar sunt Disneyland fan), Stitch, spectacol interactiv foarte frumos (va trebui sa ii traduci din engleza sau franceza)si Playhouse Disney, tot interactiv. Pt tine si sot Cinemagique e iarasi foarte frumos.(acesta e un film, celelalte, am mentionat deja, sunt spectacole). Cele trei spectacole pentru copilasi noi le-am vazut zilnic, Animagique e de la 11.00 , 12.00, apoi parca 13.30, nu mai stiu exact dar stiu ca erau perfect aranjate, ieseam de la unul si intram la celalalt, fara sa asteptam(ceea ce pt mine e important, nu tin copilasii sa astepte mai mult de 15 minute). Pe langa asta ai intalnirile cu personaje, la fiecare colt, trebuie sa iti iei un program, acolo sta la ce ora vin personajele si pe unde, la ce ora sunt spectacolele, si iti poti organiza astfel timpul ca sa profiti la maximum. Noi luam si de fiecare data pranz sau cina o data la Cafe Mickey, trebuie rezervat dinainte. Aici e mai scump dar vin personajele la masa, poti sa filmezi si sa faci poze cu toate personajele, daca in parc nu ai reusit sa le intalnesti. Mie mi se pare o lume magica, pentru toate varstele, si nu pot sa descriu in cuvinte bucuria praslei noastre de un anisor si un pic la vederea personajelor sau zambetul stralucitor cu care se trezea si adormea cea mare, vorbind despre Mickey, Minnie, Winnie de Pooh sau noua mare iubire, robotul din Buzz Lightyear.... Si zau ca mai imi venea si mie sa imi iau o rochie de printesa, din(ne)fericire nu au asa ceva in marimea mea[:)]...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...