Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

disney land Paris -2-


Recommended Posts

Noi nu mincam fast food.Unde ne recomandati sa mincam la pret decent si bine? Cum ajungi la outlet?Ce firme sint ,ca sa vad daca dau o fuga? Acvariumul din apropiere merita deranjul sa rup din timpul alocat la disney, ca sa-l vada baiatul meu de 6 ani? dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 224
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dulcetica, restaurantele din disneyland mai toate sunt scumpe, deci asteptati-va sa platiti 2 adulti si un copil nota de plata la vreo 60-80 EUR minim pentru o masa civilizata. Un meniu de copil ajunge pana in 20 de EUR, dar cele de adulti sunt mai mult. La hotelul nostru trebuia facuta rezervare la restaurant din timp (de dimineata adica), seara nu mai gaseai loc. Mai exista si varianta room-service, relativ acceptabila. Este FOARTE BUNA IDEEA cu mersul in parc la ora 8, pentru cei ce stau la hotelurile din disneyland si pot sa se trezeasca! Si noi ne-am rezolvat multe atractii cu cele 2 ore in plus.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica
Noi nu mincam fast food.Unde ne recomandati sa mincam la pret decent si bine? Cum ajungi la outlet?Ce firme sint ,ca sa vad daca dau o fuga? Acvariumul din apropiere merita deranjul sa rup din timpul alocat la disney, ca sa-l vada baiatul meu de 6 ani? dulcetica
Noi n-am fost la acvariu pentru ca nu ne-am plictist deloc in parcuri. Mincarea in parc e de toate felurile, dar daca nu vreti pizza sau un sendvis cu salata sau vreun hotdog, atunci trebuie sa te astepti la preturi mari. Daca iesi din parc si mergi in Disney village gasesti restaurante unde poti sa maninci ceva gatit ceva mai ieftin decit in parc (asta insemnind ca noi dadeam cam 40 de euro/3 persoane). La hotelul la care am stat (santa fe) aveau bufet seara si se minca bine si aveai de unde sa alegi chestii sanatoase (20 de euro/pers)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca la prinz dormim,ne vom duce la hotel,care e santa fe,adica in village,banui.Deci acolo putem minca fara sa ne inghesuim,la diverse restaurante sau te referi tot la restaurantul hotelului?Seara e solutie buna cu bufetul suedez,numai ca eu incerc sa ma feresc de asa ceva,pentru ca ingrasa.Nu pot rezista tentatiei sa nu ciugulesc aiurea.20E date pentru Rares sint efectiv cadou,dar inteleg faptul ca nu-i societate de caritate.Copilul meu nu prea maninca,asa ca de regula comand ceva pt el si termin eu.[:D] dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica
Pentru ca la prinz dormim,ne vom duce la hotel,care e santa fe,adica in village,banui.Deci acolo putem minca fara sa ne inghesuim,la diverse restaurante sau te referi tot la restaurantul hotelului?S eara e solutie buna cu bufetul suedez,numai ca eu incerc sa ma feresc de asa ceva,pentru ca ingrasa.Nu pot rezista tentatiei sa nu ciugulesc aiurea.20E date pentru Rares sint efectiv cadou,dar inteleg faptul ca nu-i societate de caritate.Copilul meu nu prea maninca,asa ca de regula comand ceva pt el si termin eu.[:D] dulcetica
Hotelurile Disney sint imprastiate pe o suprafata destul de mare, unele chiar linga parc, altele (precum Santa Fe) la citiva kilometri distanta (au autobuze care te duc si te aduc gratis asa ca nu e problema transportul). Fiecare hotel are un restaurant. Nu stiu daca la Santa Fe se servea si prinzul, pe noi nu ne-a interesat. Meniul de seara pentru un copil era 10 euro (cu un suc inclus). Village e altceva, e aproape de parcuri, o zona cu multe restaurante si magazine unde toate sunt scumpe si foarte scumpe :) Ieftin nu e nimic in Disneyland, cel putin nu pentru cei cu un salariu mediu in Romania, dar mi s-a parut ca excursia a facut toti banii si sper sa mai ajungem cindva.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu mi s-a parut deloc ca a facut toti banii, dimpotriva, in fine, sa zicem ca l-am bifat si pe asta de pe lista, dar o sa alegem si alte parcuri de distractii pe viitor. Bine, eu nici macar n-am gasit restaurantele alea la 10 EUR meniul, ci doar pe alea criminale la pret.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Adina Iulia
Mie nu mi s-a parut deloc ca a facut toti banii, dimpotriva, in fine, sa zicem ca l-am bifat si pe asta de pe lista, dar o sa alegem si alte parcuri de distractii pe viitor. Bine, eu nici macar n-am gasit restaurantele alea la 10 EUR meniul, ci doar pe alea criminale la pret.
Corect! Si noi am ajuns la aceeasi concluzie, insa voila, pt. copii ce nu faci!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulcetica, la Santa Fe nu se mananca la pranz, nu au decat mic dejun si cina. La pranz poti manca in parc, in Disney Village sau iti poti cumpara ceva de la magazinul Relay din gara (de trenuri si de RER). Pentru restaurantele care au bufet "all you can eat" cu 10 euro de copil si 20 euro de adult trebuie sa te uiti pe site, la "demipensiune standard" - acolo sunt scrise.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...