Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

disney land Paris -2-


Recommended Posts

  • Răspunsuri 224
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui buli
hahaha, Adina, ar tb sa facem un miniclub al celor nupreaincintati de disneyland[:)] [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
[help], fetelor, nu ma dezumflati, pls! Am bilete de avion luate deja, ma duc cu doi copii, din care cel mic nevazator, trebuie sa fie o magie a locului, ceva, ca sa treaca si adultii usor peste asta, nu...?[8)] Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui diuna
Citat:
citat din mesajul lui buli
hahaha, Adina, ar tb sa facem un miniclub al celor nupreaincintati de disneyland[:)] [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
[help], fetelor, nu ma dezumflati, pls! Am bilete de avion luate deja, ma duc cu doi copii, din care cel mic nevazator, trebuie sa fie o magie a locului, ceva, ca sa treaca si adultii usor peste asta, nu...?[8)] Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein
E irelevant daca a placut sau nu celorlalti. Eu stiu oameni care se duc acolo in fiecare an si altii care au fost o data si nu le mai trebuie. Eu una m-am distrat foarte bine si sotul la fel. Dar am fost dispusi sa o facem, sa ne bucuram ca a venit Goofy la masa noastra, ca ne-am dat in liftul ala care cade (Tower Hotel) si pe urma am vorbit numai despre asta o ora, ca totul era asa de colorat si luat din povesti... Dar noi ne uitam si acum la desene animate, nu exista film pe care sa-l scapam :) Tine de firea omului, de starea din momentul respectiv, de cit de dispus e sa treaca peste mici neplaceri... Oricum, foarte important pentru tine care mergi cu un copil nevazator, la intrarea in parc e un ghiseu de unde poti sa iei un certificat care iti da dreptul sa intri pe niste intrari speciale pentru persoanele cu dizabilitati. Asta inseamna ca nu stai la cozi si atunci cind nu intri imediat ti se da un timp in care sa revii si sa intri primul (in general 15-20 de minute). Asta te scuteste de muuulta oboseala si iti da timpul necesar sa dai copiii de mai multe ori in ce le place.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

@buli, no problem! Oricum zarurile au fost aruncate! Cred ca cel mai mult am vrut sa ma linisteasca cineva...[:I]. Dar uite ca obtin si informatii pretioase cu ocazia asta. Multumesc, @Natasa[flo][flo], si daca iti mai vine in minte ceva ce ar trebui sa stiu, mai ales referitor la situatia deosebita a piticului meu, posteaza! Eu am citit ceva pe situl lor referitor la asta dar nu sunt sigura ca facilitatile se acorda tuturor dizabilitatilor sau numai celor motorii. Mai sap! Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu as mai zice cind ajungi acolo sa mergi la informatii si sa intrebi cum cred ei ca ti-ar fi mai usor. sint f amabili si sint sigura ca iti dau toate detaliile de care ai nevoie. [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Absolut garantat puiul tau benefiziaza de aceste facilitati. Noi am vorbit in engleza cu ei, dar au vorbitori de orice limba de circulatie, asta e sigur. Acel certificat pe care il iei de la biroul de informatii o sa va fie extrem de util tinind cont ca fiecare obiectiv din parc are cozi mari, mai ales in plin sezon. Ti-l vor da oricum, dar mai bine sa ai si un certificat de acasa (de la medicul vostru, nimic special) pentru a nu mai sta de explicatii daca nu stapiniti bine o limba straina. Sa nu cumva sa renunti sa iei hirtia asta pentru ca dureaza 2 minute si salveaza multe ore.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...