Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sarcina provocata la 38 de saptamani


Recommended Posts

buna fetelor, sunt o mamica de mai iunie 2007,DPN 08.06.2007 si am acum o problema, poate a mai trecut cineva prin asta. Doctorita mea m-a sfatuit sa merg pe 28.05 (la 38 saptamani) sa provocam nasterea(normala) desi eu ma simt bine iar bb are doar 2.900, in ultimele 2 sapt. a crescut doar 100 gr. Medicul a zis ca oricum nu mai creste asa ca e mai bine sa iasa. Se pare ca in ziua de azi doctorii sunt f ocupati si le este mai usor sa programeze nasterile,dar eu parca am o indoiala ca ar fi mai bine sa mai astept o saptamana macar,adica la 39 - 40 sapt. E posibil ca bb sa nu fie ok la nastere daca il fortez fara rost? Va multumesc mult pt orice sugestie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu am aceasi dpn ca si tine...dar dr nu mi-a zis in nici un caz sa provocam nasterea...mai bine asteptam cele 40 de saptamani si apoi vb despre asta...Daca e dezvoltat bine puiul tau atunci nu are cu ce sa-l afecteze...desi de la 38 de saptamani pana la 40 mai sunt totusi 2 saptamani...alte mamici si-ar dori macar sa mai poata tina sarcina 2 saptamani...Oricum dr tau e in masura sa i-a decizii... irina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liliana, asa este, in mod normal, daca nu mai creste bebele deloc, se provoaca nasterea. Asa stiam si eu. Acum, nu pot sa imi dau cu parerea daca e mai bine sa mai stea o saptamana sau nu, insa de la 38 saptamani la 40 e perfect la termen. Nu se cheama ca se naste inainte de termen. Poate te gandesti sa schimbi titlul subiectului, nu de altceva dar nu e o sarcina provocata ci o nastere provocata aici in discutie. [:D] Nastere usoara si bebic sanatos si mancacios. Pupici [gravi]31+ [fetita] Alessia Maria [url="http://bd.lilypie.com/WZ5Pp2.png"]bb mic[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...