Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Un pattern cumva?


Recommended Posts

Hahaha, si eu aveam fixuri, prin liceu, da dupa aia m-a lovit[amoras]si am uitat si de inaltime, si de ochi albastri, si de greutate, si de tot. Si ne iubeam...ca doi nebuni ...si a trecut, da nu fiindca nu se incadra in "pattern". Nici actualul nu se incadreaza complet, da cred ca sunt destul de matura ca sa renunt la sabloane prefabricate de prin telenovele. ANCA & DANI(05.12.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mda, sabloanele astea erau acolo, pe la 14 ani [:D] hai, cel mult 20. Dar nu de sabloanele fizice mi-e frica mie... ci de cele de personalitate. Ca din pacate se pare ca ma atrag acelasi gen de barbati, desi experienta ar trebui sa ma tina departe de ei...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ce am cu barbatii inalti si bruneti, nu neaparat cu muschi (si sotul e descrierea exacta :)) Poate e din cauza ca sunt blonda cu ochi albastri si pielea alba si instinctiv caut opusul meu. Mi-au placut vreo 2 blonzi la viata mea (pre-maritala bien sûr), dar pot spune cu certitudine ca brunetii au fost mai degraba 'febletea' mea (mai tineti minte ca era tare la moda cuvantul asta ?). Tata din contra, are tenul branza, de la el l-am mostenit si nici nu e inalt (eu sunt ceva mai inalta ca el), deci chestia cu modelul patern se exclude. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoileo, si mie mi-s dragi de nu mai pot cei care-s abia scosi din cutie, sa mai fie si blonzi cu ochii verzi!! Ceea ce verificam in prima instanta erau mainile. Sa fie curate, ingrijite, dar nu cu unghii date cu lac [:D] Dar, sotul meu mi-a demonstrat ca poate sa fie deosebit si sa ma captiveze cu altele, sa ma atraga ca un magnet chiar de avea o freza din anii 80 si unghiile roase... M-am indragostit de tot ceea ce spunea. Imi este drag ca nu-l car ca pe-un bibelou dupa mine, ca daca deschide gura are ceva inteligent de spus, ca daca face o remarca ori e spiritual ori e suficient de discret... iar cu unghiile am rezolvat-o, nu de alta dar a fost capabil sa ma asculte. Am intalnit si maciomeni, pretendenti la mana distinsei mele doamne, dar din pacate, degeaba erau admirati din exterior, daca in rest figura lor nu zicea nimic. Remarca de pe vremea respectiva era: "moama ce animal misto mi-am tras [;)]. Mi-a trecut intre timp... Liliana& [comoara] Andra-Maria Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
chiar ma gandeam zilele trecute la faptul ca am vazut un baiat cu parul lung, si mi s-a parut latzos, nu sexy. cand eram pustoaica inainte de a ma indragosti de-adevaratelea imi placeau brunetii cu ochi albastri, pe urma m-am indragostit de unul brunet cu ochi caprui, dupa care m-am maritat cu unul blond cu ochi albastri. si la patternu' asta am si ramas. daca si primul si al doilea aveau parul lung, pe urma m-am razgandit, si mi-am dat seama ca imi placea fostul sot atunci cand era tuns scurt. dupa care au inceput sa imi placa cei rasi in cap. cum vedeam o chelie, cum imi palpita cordul :)) nu-mi plac cei cu mustati sau barba, dar nici cei barbieriti foarte bine. asa, o barba de 2-3 zile mi se pare extrem de sexy. al meu sta mai mult nebarbierit de lene sau lipsa de timp.. nu stiu, dar arata ca omul padurii si asta nu e prea sexy. se rade odata pe sapt, si cand apuc sa il vad chel pe fatza mi se pare deja ca arata ciudat. nu mi-au placut niciodata barbatii mici de inaltime, cei care arata ca un carnat, adica indesati si diformi, cei cu maini urate sau neingrijite, cei cu picioare mici, cei cu fundul flasc, lasat sau mare. ah, si nici cei vopsiti blond. chestia e ca gusturile mi s-au schimbat dar nu foarte mult. mi-a placut intotdeauna Paul Newman. imi plac foarte tare barbatii inalti, masivi, cu maini frumoase, ingrijite, cu glezne subtiri si picioare musculoase, cu fundul mic si bombat si cu abdomenul definit fara sa fie neaparat plin de muschi. asta ar fi idealul. daca stiti pe cineva care arata asa, astept mesaj :)) [url="http://community.webshots.com/album/553422786uJgPKq"] POZE[/url] Mami de Dora-Maria (30.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai si ce folos, ii iei artisti si in doujdeani is de nerecunoscut, doar culoarea la ochi ar mai fi aia de la inceput. In poza de la nunta pe care o tot o arat noilor cunostinte, eu imbracata in mireasa alaturi de mire, evindent, invariabil aceeasi intrebare imi e pusa: dar asta cine-i? Asa ca-i relativ. Ca-n poanta cu mama de arata fiicei pozele de demult: Uite draga ce frumos e tatal tau, inainte de nunta, la nunta. La care fata nedumerita: atunci burtosul asta cu chelie de sta la noi in casa, cine-i?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Desiree2002
Onitza, in general, cand un parinte are ochii deschisi la culoare si celalalt poseda ochi de culoare inchisa, copiii mostenesc ochii de culoarea cea mai inchisa; genetic, asta e mai 'puternica' si o 'bate' pe tanti culoarea deschisa. Imi pare rau sa te dezamagesc; dar tu poti spera in continuare, exceptii se vad la tot pasul, in toate domeniile. _____________________________________________ Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!
Noi suntem o exceptie :) , noi avem ochii caprui iar Aidan ii are albastrii ca cerul si va asigur ca nu e copilul laptarului :) asa ca Onita, poti sa speri :) Adriana si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos"]Aidan Alexander[/url](27.06.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu care-mi dau duhul pe alt topic sa conving lumea de existenta iubirii neconditionate [bang] Fetelor, hai ca glumesc. Mie imi place la nebunie Michael T. Weiss (tipul din "Omul cu o mie de fete" - Pretender), dar imi place mai mult de la distanta si in plus imi place mai mult de sotul meu. Dar ca pattern, uite: amandoi sunt Varsatori, bruneti cu ochi caprui si au 1,93m inaltime. [:D][:D]
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ***************************** Adevar > Autonomie > Identitate Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...