Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea in sistemul privat


Recommended Posts

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mihablonda, Ai asigurare privata ? daca da,atunci nasterea este inclusa intr-un spital privat. nici nu as sta pe ganduri ,as cere o oferta imediat de la o clinica ,la stat e de groaza si risti sa ramai cu sechele tot restul vietii tale. Sophia 2ani 06.09.06 [gravi]+37 [fetita] Sarah http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Eu am nascut la medlife si conditiile au fost excelente. Au un spital ff fain care include toate specialitatile inclusiv obstretica ginecologie. Am fost ff multumita si conditiile au fost ca la hotel. Nota de plata a fost 60 milioane in noiembrie. Eu am facut cezariana si a inclus tot tratamentu, nasterea tot tot. Nu am avut nevoie de nimik de acasa. daca iti permiti recomand cu toata inima acest minunat spital Succes
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ionica
Mihablonda, Ai asigurare privata ? daca da,atunci nasterea este inclusa intr-un spital privat. nici nu as sta pe ganduri ,as cere o oferta imediat de la o clinica ,la stat e de groaza si risti sa ramai cu sechele tot restul vietii tale. Sophia 2ani 06.09.06 [gravi]+37 [fetita] Sarah http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy
eu am nascut la euroclinic, am mai scis si la alte subiecte mai detaliat, a fost f bine si cand si daca va mai fi cazul, merg tot acolo. cat despre asigurare, nasterea nu este inclusa. la euroclinic cel putin. o fi in alte parti. cat despre medlife, am o prietena care a nascut acolo, si e f multumita. e insa la fel de adevarat ca laboratorul lor de analize lasa de dorit-nepotului meu i-au gasit o hepatita C inexistenta, nu va pot spune ce a fost pe capul parintilor, iar unui prieten i-au diagnosticat sotia cu leucemie. evident, dupa analize repetate in alte 2 centre, si nepotul si tipa raspectiva erau bine merci, nu aveau absolut nimic. ar mai fi centrul medical unirea, parca si ei isi facusera maternitate, dar despre ei nu stiu nimic. chris + [copil]alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu m-am interesat cum se sta cu neonatologia si dupa ce a fost scandalul acela cu bb nascut fara cerul gurii la medlife si neonat de acolo nu si-a dat seama, si dupa ce in euroclinic am auzit ca pleaca cam multi copii infectati, cred ca inclin spre regina maria neonatologia la medlife am auzit ca e foarte slaba; eu am 2 prietene care si-au tot tratat copiii acolo si au renuntat Perlutele mele: Karolina (10.06.2007) si Eszter (DPN: 14.05.09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da eu ce sa zic..eu am nascut la ei si am fost multumita si de neonatologie.. am avut si o amica internata la ei cu copii si o alta operata de apendicita si toate au fost multumite, mai ales ca acum pt pediatrie au treaba cu contractul Cas si platesti numai cazarea, restul fiind decontat de casa de asigurari.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Revenind la ideea de baza in Romania in Bucuresti exista 3 spitale private mari si late: 1.Medlife 2.Euroclinic 3. Regina Maria Preturile sunt pe masura..la Medlife este cel mai ieftin si conditiile ff bune costa in jur de 1500 euro, la euroclinic si Regina Maria costa intre 1800-3000euro in functie de cezariana sau nastere naturala.La Medlife pretul e fix indiferent daca faci ceza sau nasti natural si indiferent de medicul cu care nasti.La celelalte difera in functie de tipul nasterii si de medic. Eu ama les medlife si pe considerentul pretului si a fost mai mult deca ok, pentru ca dpdv al dotarii, personalului si alte aspecte de igiena sau personal sunt absolut la fel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...