Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce fac?...........disperare


Recommended Posts

quote:
Originally posted by carmen123
mersi pt raspunsuri, sper sa fie doar o perioada nashpa. e atit de usor sa spui nul mai intreba, nu mai deschide subiectul, dar nu stiti ce e in sufletul meu, o intreaga furtuna, as vrea sa pot sa nu mai deschid subiectul, dar zilele trec asa greu, serile........ chiar acum am vb cu el dar nimic nou, mie tare dor de el, de serile noastre impreuna, de iesirile noastre, ieseam f des, aveam o viata sexuala super si acum???????????? simt ca totul se prabuseste chiar daca vom ramine impreuna cum am sami scot din cap toate cuvintele astea? cum am sa reusesc sa uit tot ce mia zis?
chiar daca este o perioada grea si urata... trebuie sa te stapanesti. trebuie. E atat de usor sa strici totul... incearca sa gandesti ca aveti o relatie la distanta.. deci nu poate vedea pe fata ta nimic, ci doar vede sau aude niste cuvinte... fa-le tu sa fie calde si dragoastoase ... asta e valabil si pentru el... multa bafta. [url="http://www.babiesonline.com/babies/o/oana/"] 6 ani si ... [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cristina, nu inteleg. "e atat de usor sa strici totul... stapaneste-te...". Nu vi se pare, asa, din greseala, ca sotul ei strica totul? Ca se poarta destul de urat? Carmen tu nu esti deloc suparata ca iti spune chestiile astea? J si Carlita Carliontz (05.02.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cristina probabil se refera la faptul ca daca insist prea mult risc sa stric totul foarte usor. poate intradevar asa e dar cind vb (tot el ma cauta) nu rezist sa nul itreb. nush ce sa mai cred. oare un barbat poate spune atit de usor lucruri atit de grave???????? stiu ca se poate si mult mai rau, dar mie nu mi sau intimplat si de aceea imi vine f greu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen - am citit ce ti se intampla si ma gandesc asa din exteior ca nu va cunosc ca sotultau a premeditat toate astea...te intreb si eu:a mai fost vreodata plecat in afara? ati mai fost vreodata despartiti asa perioada lunga de timp pana acum? De ce ti-a zis sa faci creditul la casa pe numele lui?? Cand mai vb cu el incearca sa nu-l mai intrebi nimic, mai ales ca el e cel care te apeleaza, incearca sa-i spui ca ai treaba cu baiatul, ca trebuie sa pleci pana undeva urgent, ca nu ai timp prea mult de discutii, incearca pe cat poti sa-l faci curios...zic si eu poate merge varianta asta..poate scoti ceva mai multe de la el!!nu-i mai spune ca ti-e dor de el...fii tu cea care sa-i zici ceva in genu' ca ar trebui sa se obisnuiasca cu departarea...adik sa fii tu cea ferma pe pozitii... Alexandra de [copil] GABRIEL (30.09.2006) [url="http://community.webshots.com/user/alexandra_boata"]PRINTZUL[/url] Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu neaparat si-a gasit pe altcineva sau nu te mai iubeste..poate prin purtarea lui vrea sa provoace niste reactii din partea ta, ii trebuiesc poate confirmari mai mult ca oricand ca il iubesti si prin purtarea lui obtine aceste confirmari/asigurari de la tine nu e nevoie "sa pui raul inainte" intotdeauna nu te panica, arata-i ca sunteti langa el si il sustineti, povesteste-i de p'acasa si fa-l sa inteleaga ca nu intotdeauna ochii care nu se vad, se uita o sa fie bine, la urma urmei a plecat pt. familia lui, ce satisfactie ar mai avea din munca lui daca ar ramane singur?... meg _____________________ just a drop of water in an endless sea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt de parere cu ceea ce spune Meg67, poate vrea intradevar sa vada daca tu il iubesti cu adevarat.Pt el poate sa fie o joaca de cuvinte ,iar mai tarziu iti v-a destanui ca a fost numai un joc sa fie sigur ca nu il inseli cat timp a fost plecat.Cine stie ce ii trece prin cap. Rabdare multa si intelegere iti doresc lasa timpul sa le rezolve pe toate. "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmen, daca nu ar mai simti nimic ptru tine nu te-ar mai cauta ,ar cere sa vorbeasca doar cu fiul lui. sa stii ca despartirea de familie ,distanta este ff grea mai ales cind esti pe teren starain ,alta cultura ,alti oameni ,alta limba ,iti cam fuge pamintul de sub picioare si nu mai stii nici ce simti nici cine esti. daca te face sa te simti mai bine,iti povestesc cum s-a intimplat in una di n iesirile mele ,la mare distanta de el pentru 2 luni,de citeori intrebam ... ma iubesti? .... raspunsul era nu ,ti-e dor de mine???? acelasi raspuns nu ,...vrei sa ma intorc???? ...nu stai acolo ..... iti este greu fara mine??? nu imi este mai bine.dar defiecare data cind vorbeam cu el ma intreba asa parca in doara cind ma intorc. si cind m-am intors am fixat nunta in 3 luni. hai spune si tu crezi ca merita sa te superi cind el arunca niste vorbe ,si foarte probabil le arunca fiindca este neputiincios ii lipsesti si nu vrea sa exprime acest lucru monica mami de print
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmen, si m ie imi pare rau sa citesc ca treci printr-o perioada de incertuitudine in viata. stiu, e foarte greu de suportat situatia, dar ar fi bine sa te mobilizezi sa nu treci la concluzii pripite sa ai rabdare si cu timpul vei stii cum sa actionezi. nu faci decat sa transmiti si copilului starea ta sufleteasca pe care cu siguranta o va percepe micutzul si il va perturba si pe el. despartirea intre 2 iubiti e cu 2 taisuri, poate sa apropie foarte mult pe cei 2, dar din pacate de cele mai multe ori se intampla contrariul, si anume ii distanteaza. parerea mea este ca daca il faci sa se intoarca inapoi in tara o sa ii treaca "nebunia" cum ca nu mai vrea sa fie cu tine. ai sa vezi...[:)] iti doresc din suflet sa fie asa cum vrei, viata sa ti se aseze si sa fiti fericiti toti 3 asa cum trebuie sa fiti. Marybell si [bebic] Erik (23 dec 2006) [url="http://new.photos.yahoo.com/mamicile_ianfebr2007/album/576460762392604977"][foto]poze bb [/url] [url="http://b1.lilypie.com/Enlgp2/.png"]varsta lui Erik[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc fetelor pt incurajari, chiar imi prind f bine, pt ca cu altcineva nu prea am cu cine vorbi, familiei mele nu pot sa le spun, principe si totusi cum ai reusit sa uiti tot ce tia zis? intradevar nul inteleg, daca nu vrea sa mai fim impreuna la ce ma cauta? la ce mai vrea sa vb cu mie? pe mine ma dor f mult cuvintele lui si nu stiu cum am sa reusesc sa le uit, pt ca au fost multeeeeeeee, tare, si dureroase tare, la ultima discutie mia spus ca facea sex cu mine doar ca sa fie facut, ca doar nu vroiam sa se duca la curve, is cuvintele lui, si totusi o faceam destul de des, 2 ori pe sapt sau chiar mai des, si il simteam ca se implica, ca vrea sa fie bine pt amindoi. ma gindesc ca daca nu tinea la mine nu mergea asa bine, nu?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...