Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Condica Salajencelor [86]


Recommended Posts

Otilia, ma bucur sa te cunosc ( si sub acest nume [:)] ) dar nu ai de ce sa-ti faci 'mea culpa' pt. ca nick-name-urile tocmai pt. asta sunt, nu? Sa le folosim pe forum. Uite eu postez frecvent la clubul scutecelor - bobocei de septembrie - octombrie, si acolo fetele nu-mi spun altfel decat babymom[:D]. Pt. voi am sa raman Lavinia, ca sunteti "de-ale casei".

 

Cu intrebarea despre diversificare, n-ai dat-o de loc cu bata-n balta. Ce daca m-ai intrebat? Io ti-am raspuns si gata! [pup]

Acu' nu ca vreau io sa-ti bag strambe, da' si Dragos al meu in ultima luna tot cam 400 g. a pus, da' nici nu ma gandesc sa-i ofer altceva decat tzitzi. Daca stai bine sa te gandesti sucurile si piureurile de fructe si legume care sunt admise la varsta asta nu aduc nush-ce aport caloric, ba dimpotriva sunt mai sarace in calorii; ex. 100g mar ras are cam 45 kcal, pe cand 100ml lapte are 75 kcal.

 

Cam cat de des il alaptezi pe Alex? Daca vrei, pot sa-ti dau niste sfaturi, ca sunt si consultant de alaptare.

 

Imi pare rau sa aud ca si puii tai sunt bolnaviori. Si ai mei bolesc - cel mare a facut otita, iar cel mic a inceput de ieri, cu febra, muci la greu si tuse.

 

Mama lui [bebic] Dragosid="limegreen"> (04.10.2008) si a lui [bicla]Victorid="green"> (12.09.2003)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Otilia, [iartama] am uitat sa-ti raspun in legatura cu CIC. Eu pana in 2 feb. am fost in postnatal, ca am lucrat pana cu 2 zile inainte de a naste. Dosarul pt. CIC mi l-am depus pe la sfarsitul lui februarie, ca atunci am avut vreme sa umblu dupa hartii. Deci inca nu am luat niciun ban. Inca in februarie am luat banii pe ianuarie, si de atunci... nimic [bang]. Chiar sunt curioasa cat ma vor tine astia "pe uscat", pana imi dau primii bani.

Inca nu am luat nici alocatia copilului, cei 205 RON/luna, si el are imediat 6 luni.

 

Mama lui [bebic] Dragosid="limegreen"> (04.10.2008) si a lui [bicla]Victorid="green"> (12.09.2003)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui babymom75
Bianca, cu Adelula te mai intalnesti?? Is she still alone??Mama lui [bebic] Dragosid="limegreen"> (04.10.2008) si a lui [bicla]Victorid="green"> (12.09.2003)
align="right" id="quote2">cam o data , maxin de doua ori pe an[bang].nu prea stiu nimic dea ea.cand ne intalnim, e intamplator si suntem pe fuga amandoua.hai ca-s curioasa de mor[:D].ce face scumpul[olala] tau fratior? e tot in state?Bimilit - soacra cu DOUA nurori[bang]!Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...id="size4">id="red">SONIA, are nevoie de noiid="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Bia, tot ce te intereseaza e la mine pe blog. N-am scris aici ca n-a fost nimeni curios si acum nu mai scriu. Astept sa-mi spui parerea despre melodie si apoi am sa-ti spun cum s-a calificat ea si care a fost a 2-a melodie care era cat pe ce sa mearga ea, sa "rupa" gura Eurovisionului [alcool]...daca vrei, normal, ca nu am de gand sa plictisesc auditoriul [:D].[:-@]
Ah ce barbat ai draga! Auzi sa se lase el de tzighi! Spune-i ca-l admir, sa stii. [flo]


Io-s happy, tocmai am primit email de la profu cu testul de ieri. Ma rog, o alta compunere, de data asta a trebuit sa fac descrierea unei persoane si pe cine credeti ca am ales? Hai ca Ovi a ghicit din prima! [:D]...ghicitoarea ramane deschisa. M-a laudat profu ca merg din ce in ce mai bine, normal ca am greseli, dar comparativ cu cele dinainte sunt mai putine...asa ca si nota e mai mare, e B de data asta. B am primit si la ultimul test, dupa ce la primele erau numai S. Acum trebuie sa ma pregatesc de testul oral, vreau sa vb despre evenimentul mare din Suedia, nu stiu daca stiti: logodna printesei Victoria, mostenitoarea tronului cu Daniel, un om de rad. "E" multe de spus, am tot citit articole din ziare si mi-am luat o revista speciala numai cu ei doi si familia regala...trebuie sa fac un rezumat pe care sa-l vorbesc pe de rost la profu.
Gata vorbaria, ma duc sa citesc ca am si la religie....acum am trecut la crestinism si studiem NT, viata lui Isus...si ne da profu' niste interpretari de raman PAF la fiecare lectie. Si sa vad ce stiri mai sunt prin lume, ca trebuie saprezentam cate o stire fiecare la inceputul lectiei la Stiinte Sociale.
Hai tzuk la voi, mai viu diseara. [pup]



align="right" id="quote2">

merci, ptr felicitari.i-am transmis la colegu.care nu scapa ocazia sa-mi "vare acu" in glanda fumacioasa, da io=s tare pe pozitii[:D].pana cand, nu stiu?

cetesc mai pe seara in blog.is curioasa de mor cum se desfasura finala la voi.

mai,am voie din doua incercari sa ghicesc persoana descrisa de tine?eu zic asa:
- sigur e mama[flo]
- dar poate e OVI[olala].

auzi da nu ne poti face si noua un rezumat in romana despre mult trambitata logodna? io-s interesata,parol.in presa romana nu prea am cetit eu multe.bafta la scris , memorat si parlit[pup].
mai bafta si la religie si stiinte sociale.ai de viata mea, tu fata, da faci scoala nu gluma.cand mai ai timp de tine?

Bimilit - soacra cu DOUA nurori[bang]!

Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...id="size4">id="red">


SONIA, are nevoie de noiid="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bia [pup].

Fratica s-a intors de prin strainatatzuri, si inca de multicel, cam de 3 ani, poate mai mult[:-/]?? Ti-am spus ca ma lasa neuronul...

S-a insurat vara trecuta si... asteapta si ei bebe! Prin septembrie-octombrie am sa devin Tushi [:D]. Iti dai seama! Mie nu-mi vine sa cred cum trece timpul!

 

Mama lui [bebic] Dragosid="limegreen"> (04.10.2008) si a lui [bicla]Victorid="green"> (12.09.2003)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui babymom75

Cu intrebarea despre diversificare, n-ai dat-o de loc cu bata-n balta. Ce daca m-ai intrebat? Io ti-am raspuns si gata! [pup]
Acu' nu ca vreau io sa-ti bag strambe, da' si Dragos al meu in ultima luna tot cam 400 g. a pus, da' nici nu ma gandesc sa-i ofer altceva decat tzitzi. Daca stai bine sa te gandesti sucurile si piureurile de fructe si legume care sunt admise la varsta asta nu aduc nush-ce aport caloric, ba dimpotriva sunt mai sarace in calorii; ex. 100g mar ras are cam 45 kcal, pe cand 100ml lapte are
Imi pare rau sa aud ca si puii tai sunt bolnaviori. Si ai mei bolesc - cel mare a facut otita, iar cel mic a inceput de ieri, cu febra, muci la greu si tuse.



align="right" id="quote2">

Lavinia, da sa-ti spuna ce greutate a avut alex la nastere si cat avea la 4 luni .a pus ok, ca la carte, diferenta fiind ca sutele de grame s-au acumulat diferit[in primele2 luni mai mul si apoi nitel mai putin].io am vazut bb-icu e ok, parol.oti se streseaza, zici ca e la primul bb.fug ca mi-o iau. acusi vine si ma bate, ca o barfesc[:D].

sanatate puiutilor tai.

Bimilit - soacra cu DOUA nurori[bang]!

Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...id="size4">id="red">


SONIA, are nevoie de noiid="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui babymom75
Bia [pup]. Fratica s-a intors de prin strainatatzuri, si inca de multicel, cam de 3 ani, poate mai mult[:-/]?? Ti-am spus ca ma lasa neuronul... S-a insurat vara trecuta si... asteapta si ei bebe! Prin septembrie-octombrie am sa devin Tushi [:D]. Iti dai seama! Mie nu-mi vine sa cred cum trece timpul!Mama lui [bebic] Dragosid="limegreen"> (04.10.2008) si a lui [bicla]Victorid="green"> (12.09.2003)
align="right" id="quote2">aoleu, ce in urma sunt cu "stirile".e in zalau ? vai ,nu l-am vazut de ani de zile pe Cosmin[din vremea pletelor[olala]].sa aiba cumnatica o sarciona usoara.parca nu-mi vine sa cred ca o sa devina tatic ,scumpul tau fratior.parol ca io-l vad in coltu mintii mic si zbanghiu[:D].Bimilit - soacra cu DOUA nurori[bang]!Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...id="size4">id="red">SONIA, are nevoie de noiid="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dianalaura
Lavinia, multumesc de aprecierile la adresa torturilor mele. Dar sa stii ca eu sunt mic copil pe langa Otilia, ea face intradevar niste minunatii!diana [mamica] de [copil]IANIS STEFANid="blue"> 14 mai 2007 PiscotelTorturimai io-s corecta, amandoua sunteti belea la prajituri.ma inchin in fata voastra.[flo][flo][flo]
align="right" id="quote2">Bimilit - soacra cu DOUA nurori[bang]!Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...id="size4">id="red">SONIA, are nevoie de noiid="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...