Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Condica Salajencelor [86]


Recommended Posts

Noa am revenit cu articole gasite...stiam eu bine ce stiam dar nu mai stiam ce stiam [:D][:D]. Eu zic ca e ca in toate: cu masura...uitati articolele: 1 si 2 . Asa ca o data la luna merge si checul "repezit" [:D]. O sa-l incerc si eu.

 

vorbe de copil...id="Georgia">

id="size1">

Hobbyid="Book Antiqua">

id="right">

calator de profesieid="Book Antiqua">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s


Pai Bia, aici caini in curte nu se ezista...o ajunge si in Ro ceva legi acu' ca e in UE...
Sa vedeti stire aici...cica nu stiu in ce abator din Suedia au descoperit ca porcii sunt opariti de vii. Cica de stres muncitorii nu au controlat daca porcii sunt morti si au inceput sa guitze cand i-au bagat in apa oparita. Acum se vor duce in judecata pentru ca au chinuit animalele...oooo aici e tevatura mare cu animalele...nu e gluma. Exista case de pisici si caini abandonati, zilnic vad in ziarul local pisicutze pentru adoptie...am si vazut casa, e ca un hotel, pe bune. Deci nu e de gluma, noi de asta nu prea ne-am aruncat sa luam pisica, ca e raspundere mare, nu asa...[bang].

align="right" id="quote2">

mihaela, cainii mei si acuma stau la curte,afara.adica nu chiar afara .au un tarc frumos amenajat si o "casa"facuta dintr-o baraca metalica[izolata termic],fosta remorca.au condirii nu gluma[:D].
in casa nu ma vad tinand caini.ciobanestii lui colegu se fac mari si tari,tudor vrea boxer,matei vrea toti maidanezii iar eu vreau tekel si canis.[olala]
daca vin legi aspre in ceea ce priveste cresterea si ingrijirea animalelor de companie,nu stiu zau ce ne vom face.

cami,ai mei cand au plecat in state erau mandri posesori de una bucata catel tekel.frumos si istet si cuminte[olala].a suferit catelul din clipa in care ai mei au mers la capitala dupa viza, a presimti el ceva.ai mei s-au despartit cu greu de el si chiar regretau ca nu i-au facut pasaport sa-l duca cu ei.eu regret si in clipa asta ca nu l-am putut pastra.dar matei era mic , avea 3 saptamani, zau ca nu ma descurcam si cu catelu.of ,l-am lasat unei familii in ingrijire,dar nu stiu cum l-au ingrijit,ptr ca la scurta vreme a murit.Tudor si acum mai lacrimeaza dupa FOX.

Bimilit - soacra cu DOUA nurori[bang]!

Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...id="size4">id="red">


SONIA, are nevoie de noiid="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mihaela si iubitoarele de pisici,nu dati rau, va rog eu,dar mi-e nu mi=s dragi,dar le accept prezenta. daca matei sau tudor vor pisica,clar vor avea si clar o sa o ingrijesc si eu,dar nu ma vad mangaind o pisica.is rea,dar asta sunt.

 

Bimilit - soacra cu DOUA nurori[bang]!

 

Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...id="size4">id="red">

 

 

SONIA, are nevoie de noiid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s
Noa am revenit cu articole gasite...stiam eu bine ce stiam dar nu mai stiam ce stiam [:D][:D]. Eu zic ca e ca in toate: cu masura...uitati articolele: 1 si 2 . Asa ca o data la luna merge si checul "repezit" [:D]. O sa-l incerc si eu.
align="right" id="quote2">interesante articolele.eu folosesc MW doar ptr incalzit si ptr popcorn.Bimilit - soacra cu DOUA nurori[bang]!Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...id="size4">id="red">SONIA, are nevoie de noiid="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bia, aici nu e voie sa tii cainele afara, sub nici o forma. Nici legat nici nelegat, nici la tzara nicaieri. Toti cainii stau in case si ies la plimbare numai insotiti, n-am vazut niciodata un caine singur...iar daca cumva un caine musca un om, e impuscat-cainele...asta e. Cica mai poate musca daca o data a muscat.

Io zic ca si romanu' se poate adapta [:D], daca toti au facut-o. Sau el a gasi cum sa scape de lege...noa nu stiu, poate ca n-a fi nimic, n-am idee. Io va zic cum e aici...

Si te cred ca iti e greu sa cresti caini in casa, ca asa e in Ro. Aici cred ca le-ar fi greu sa lase cainii afara sau sa ii vada legati, ca asa e aici...

 

hai ca am teoretizat-o si pe asta [:D][alcool], ma duc la nani ca maine am o zi pliiiina. [pup] si [nani].

 

vorbe de copil...id="Georgia">

id="size1">

Hobbyid="Book Antiqua">

id="right">

calator de profesieid="Book Antiqua">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bia, io nu-s mare iubitoare de pisici, dar le mangai. cainii imi plac infinit mai mult...dar nici io nu pot creste un caine in casa, desi cand eram copil am avut un caine adunat de Cristina de pe strazi. A si fatat la noi in apartament, deci stiu ce inseamna caine in casa...dar io nu ma vad la 5 dimineata plimband cainele pe bezna si ploaie si frig si noaptea la 11 la fel...asta e ceea ce ma retine. Pisica o lasi singura afara, de asta ne-am gandit la pisica, plus ca fetele isi doresc tare mult. Dar inca nici noi nu ne-am putut hotari...e vorba ce facem o luna de concediu cu ea...

 

Noa chiar am fugit. [pup]

 

vorbe de copil...id="Georgia">

id="size1">

Hobbyid="Book Antiqua">

id="right">

calator de profesieid="Book Antiqua">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multam de cafeluta!

Waw[olala][olala], subiectul meu preferat catelusii.

Am avut in Franta una bucata catelusa minune, arata http://asa . Era bestial si Calin si acum sufera dupa ea.

A trebuit s-o dam pentru ca intradevar acolo daca ai caine trebuie sa te ocupi, sa-l plimbi, sa-i faci toate verificarile lunare sau trimestriale, in fine e mult de munca.

Si eu regret mult dupa ea, dar colegului nu-i placea[q], a acceptat-o mai mult asa de gura noastra. Trebuia s-o tinem in casa si a fost foarte indaratnica in a invata sa faca nevoile afara.

Acu il avem pe http://Ursu care sta bine mmerci in tarcu lui si nu deranjeaza pe nimeni.

Va pup da mai viu

 

uneori gandesc prea mult....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, deci sotul tau e medic? Atunci da-mi si mie filiera prin care ati ajuns acolo, ca poate venim si noi [:D]. Acum serios, si noi ne tot razboim cu gandul emigrarii de vreo 6 ani, dar de fiecare data cand ziceam ca gata, plecam! ramaneam eu gravida si duse erau planurile.

Bine ca tu mai ai puterea sa inventi toate alea care ti le cer acolo. Nici eu nu as mai avea putere sa o iau de la capat in alta profesie, asa ca il inteleg pe sotul tau.

 

Sa-ti traiasca fetele sanatoase - Diana si Silvia! Frumoase nume!

 

Eu am stat in Cluj intre 1993-1999, dar in primul an am stat in Observator, abia din anul II m-am mutat in Hasdeu, in cam. 9. deci nu ne-am prea suprapus, decat poate asa ca stagiu, facut intens de mine in primul an, prin BCU [:D].

 

Mama lui [bebic] Dragosid="limegreen"> (04.10.2008) si a lui [bicla]Victorid="green"> (12.09.2003)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...