Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Condica Salajencelor [86]


Recommended Posts

'Na ziua! Ca nu mai zic dimineata, e 12 deja...

Multam de cafea, acu o beau si pe aia reala...is rupta de obosita, Stefan deja doarme, pe bune ca m-as duce si eu langa el un pic [:D]

Dimineata m-am trezit la 6 jumate, la 7 si un sfert eram deja la policlinica la Sf. Vineri. Nu era nimeni, deci am zis ca merge repede. Si a mers. Doar ca urina colectata de mine pt Stefan de seara nu a fost buna, trebuia una proaspata, si in plus trebuia sa il aduc si pe Stefan, sa ii faca exudat faringian (parca asa se zice). Si mie mi-au luat sange si mi-au dat o fisa pt angajare, pe care sa o duc la job, sa o completeze si stampileze aia si sa revin. No, si pune-te Diana si hai cu autobuzul de la spital pana acasa in Dumbrava, ia olita si du-te in Bradet, pune copilu pe olita si stai langa el si te roaga o juma de ora sa faca pisu...sa se chinuie un pic, ca doar ce facuse in pampers...in fine, am luat pisu, am luat copilu si hai iar cu autobuzul pana in centru, la job. Si acolo... se pregateau de control de la Arad, asa ca cica nu stie de cine trebuie completat, de ei sau de Arad, asa ca am lasat foaia acolo. Si iar cu autobuzul pana la spital...I-au facut si exudatul, am platit 70 de lei, plus inca 70 de lei am lasat la farmacie, ca m-am dotat cu Nurofen, Panadol, Vibrocil, Tantum verde si 2 fiole de ACC. Tre sa scot raceala din el pana sapt viitoare. si iar cu autobuzul pana acasa. Asa ca acum sunt rupta. Am venit, i-am mai facut aerosoli, i-am dat niste medicamente si apoi pruncu l-am adormit, ca era si el rupt saracu, se trezise la 6 jumate si el, desi intentionat l-am lasat in Bradet la mama sa nu il port dupa mine si sa nu il trezesc asa devreme.

Sa ma fi vazut cum aratam: cu ruxacul cu hainele si pampersul lui Stefan in spate, cu poseta si o punga in care era olita intr-o mana si cu copilul in brate (in cealalta mana). Si i-a mai fost si foame si asteptand autobuzul i-am cumparat si a mancat si o placinta....

Asa ca acum vreau doar sa ma odihnesc, da no, am pus sa fac ceva de mancare, haine la spalat, mai am si de calcat..asa ca somnul meu ramane pentru la noapte. Si peste toate mai astept sa imi vina si rusii azi.

 

diana [mamica] de [copil]IANIS STEFANid="blue"> 14 mai 2007

 

Piscotel

Torturi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

salutare si de la noi[pup]

io is libera azi, ca la noi e fista, SAN JOSE si ZIUA TATALUI, asa ca suntem acasa, si diseara ajunge si colegu din Olanda.Alex i-o pregatit un cadou la gradi, o cravata din carton albastra pictata cu puncte galbene, adica amprenta degetelelor lui micute[olala] ieri venea asa tantos cu ea pe mana sa mi-o dea maie si tot zicea tata tata[olala][olala]

ce bine e sa fiia casa toata ziua cu puiu, ce dor mi-o fost de o dimineata libera.

ma duc sa fac ceva mancare si mai trec, ca alex doarme si apoi vrem sa mergem la mar eun pic ca la noi is vreo 25 de grade acuma , la amiaz om mai vedea

va [pup][pup] da mai viu[pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui olim
ciar asa tare v-am suparat ca nu vorbiti cu mine[q]de cate ori intru sa scriu nu aveti vreme de povesti, apoi......va [pup] pe toate si mi dor de voidaca voi nu ma vreti io va vreau, da mno ma conformez[:I]
align="right" id="quote2">[pup][pup][pup]soro io te bat.de unde ai dedus ca ne-ai supart?cum sunteti?alex?Bimilit - soacra cu DOUA nurori[bang]!Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...id="size4">id="red">SONIA, are nevoie de noiid="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gilia nu pot sa vad pozele cu catelusii[bang].mosifica tu ce trebuie.bine pe catelu din romanik il stiu , da vreau sa vaz frantuzu.a ajuns bine mamaie?

 

lavinia, cum sunt feciorii?sa nu-mi spui ca aveti ganduri de duca.doamne ajuta sa va realizati visul.

 

diana, muica ai toata admiratia mea[flo].nu ma vad capabila sa fac fata la bagaje, coptil flamand si asteptat in satie.te admir fata[flo], parol.io-s dependenta de masina[bang], as fi in stare si la baie sa merg cu ea , da nu am spatiu[:D].

 

oti , cum sunteti azi?

 

adriana,mihaela, elvira,maria[pup][flo].

 

Bimilit - soacra cu DOUA nurori[bang]!

 

Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...id="size4">id="red">

 

 

SONIA, are nevoie de noiid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...