Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV in Ungaria 104


Recommended Posts

sincere condoleante d-nei ani! cristal pupici dulci... imi pare rau ca ai gasit nodulii dar treci tu si pe asta cu bine... te inteleg perfect... si eu cand zic "hop" mai apare cate una... da' las ca iese soarele si pe strada noastra... iti tin pumnii pe 31 si ai incredere ca totul va fi bine! [pup] luck tin pumnii si ma rog sa scapi repejor de chist si sa tragi impreuna un cristal un chef pe cinste la budapesta... cu vinishor rosu, bun pentru endometru! [:D] bytzi [pup] imi pare rau ca ai intrerupu stimularea! nu e de acord medicul tau sa mergeti pe ciclu natural? adria probabil maine faci transferul... iti tin pumnii sa fie un embrionas lipicios! [pup] mirelush iti tin pumnii! [pup] dent am luat rezultatul de la rmn dar sunt o gramada de termeni medicali necunoscuti... merg miercuri la elvira bratila sa imi citeasca ea rmn-ul... oricum e clar ca am hidrosalpinx bilateral, ca am chisturi de mai multe feluri (probabil functionale dar posibil si endometriozice), s-ar putea sa fie si un fibrom micut pe-acolo si se mentine (cred) suspiciunea de adenomioza... va mai dau miercuri detalii! Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

bytzi [pup] tare m-as bucura sa ne intalnim !!!!!!!! mami [pup] hmmmm .... ce bine suna urarea ta cu vinuletul rosu ... numai sa ma vad acolo , ca si la mine cand nu-i una e alta . Acum e mama mea in spital , si nu e prea bine,si nu cred ca pot pleca, asa ca ...parca toate mi se intampla numai mie !! adrianady am citit la un alt capitol parca despre tratamentul tau cu prednison si cicloprogynova. Cicloproginova iei pt endometru?Prednison de cand ai inceput sa iei? Cine ti le-a recomandat ca PK parca nu recomanda aceste medicamente? adria [flo] bafta multa maine la punctie? Spune-mi te rog daca ma poti ajuta ,sa ii trimit un mail doctorului sa-ti dea reteta pt mine. Eu sunt din Sibiu ,daca nu treceti prin Sibiu vin eu pe traseul vostru. MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot,ATPO pozitivi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luck nu stiu daca la mine te refereai [:D] dar iti raspund cu mare placere. Eu am facut fiv cu medicii greci , nu cu dr K. Prednison si cicloprogynova fac parte din tratamentul lor de dupa et, sincer nu am intrebat pt ce dau proginova, dar cred ca pt endometru. Din cite stiu se dau aceste doua medicamente pina prin sapt 10-12 de sarcina. Daca te mai pot ajuta cu ceva , te rog sa ma intrebi. Multa, multa bafta si sanatate mamei tale! Ai sa vezi ca se vor aranja toate si vei putea face fivul norocos [pup] Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ajutoooor! plasturii pt herpes de la comped sunt siguri in sarcina? incepand cu anul 2010 voi fi o [mamica] fericita![ruga]
MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate... Dupa Ademar Barros, poet brazilian.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cristal totul va fi bine, ai sa vezi [pup] adaca sa-ti traiasca toate Gazele, nici eu nu ma gandisem la acest sens al cuvantului [:D][flo] adria te astept cu o veste mare azi! Cyclo-progynova am luat si eu si inate de et si dupa - contine estrofem(doar pastilele albe) si se ia pentru estradiol. mami_vreau poate ca miercuri primesti si tu vesti bune, ca numai de vesti proase ai avut parte pana acum[pup] bytzi sa nu renunti, caci noi avem o cunoscuta care s-a chinuit 5 ani sa ramane gravbida si a reusit pe ciclu natural - acum e in luna a 6-a, are [baietel] si [zana] Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...