Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV in Ungaria 104


Recommended Posts

Luck [pup] pai prednison am luat 2 pastilutze de 5 mg pe zi, una dim si una seara, iar cicloproginova am luat 3 pastilutze pe zi. Toate dupa punctie luate si continuate pina in sapt 10-12 de sarcina in cazul fericit. Din pacate eu nu am fost un caz fericit , asa ca le-am intrerupt in ziua cu testul negativ. La clinica unde am facut eu este parte din tratamentul standard dupa et, nu conteaza estradiolulul sau altceva. oricum se presupune ca dupa punctie, scade vertiginos estradiolul si banuiesc ca de aia se da proginova. Prednison stii pentru ce este. Mult noroc [pk] Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Din cate tin minte, la Budapesta nu mi-au cerut sa nu ma fardez, sa nu port bijuterii etc. nici pt punctie, dar aici, in USA, asa se cere la orice interventie cu anestezie (sau cel putin la astea cu anestezie). Nu am intrebat niciodata de ce. Nu ai voie sa-ti dai cu deodorant, lotiuni de corp, parfum, farduri etc. M-au lasat sa-mi pastrez inelul de logodna si verigheta pe deget, dar mi le-au acoperit cu leucoplast. Laura [mamica] de [baietel] Nicholas James 9 Noiembrie 2009 [url="http://picasaweb.google.com/garny1978"]Poze[/url] [url="http://picasaweb.google.com/103875839427768138303"]Poze botez si nu numai[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=2rJh5IWto3M"]Filmulete[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui luck
roxi revin , am uitat sa-ti spun , mie mi-a recomandat PK cetrotide , la fel a primit si Laura Garner [flo] , asa ca nu stiu ce sa zic , poate iti mai impartasesc si fetele din experienta lor. Bafta multa , multa !!! mami vreau [pup] multumesc frumos , Doamne Ajuta !!! Pe cand interventia?Te-ai hotarat? MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot,ATPO pozitivi
luck maine seara cred ca aflu cand va fi interventia... dar probabil pe 10 sau 17 iunie... ca la euroclinic joi e cel mai indicat sa imi faca operatia... abia prind un weekend de relaxare dupa si imi iau toata saptamana urmatoare interventiei concediu medical... va anunt cand aflu exact data... roxi eu stiu ca pk da ca inhibatoare suprefact sau cetrotide... suprefactul se incepe inaintea stimularii sau odata cu aceasta... asa ca daca nu ai avut suprefact in schema, iti va da cu siguranta cetrotide... [flo] bytzi [pup] Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxy dar ce-ai mai ciorchinat [:D]...ai un ciorchine intreg de ovule. Felicitari!...hai ca se va retrage si chistul, ai sa vezi. luck cyclo-progynova nu este pt endometru, ci pt estradiol. Am luat inainte de puctie, dupa punctie, dupa et si dupa crio-et cate 3 pastile albe pe zi, una la 8 ore. adria mai dar ne ti pe jar, nu gluma...ai bebelul la purtator? mami_vreau poate te viziteaza Boc in concediu medical [:o)][:D] Eu am nevoie de parerea voastra: ieri am crezut ca-mi vine CM la 22 de zile, pt prima data in viata mea, dar n-a fost CM, ci a fost o pata maronie, cat varful unui deget. Ieri m-a durut burta ca la CM, dar azi nu mai simt nimic. Credeti ca e posibila o minune? Oare in urma tratamentelor pentru fiv sa mi se fi desfundat o trompa? Daca ar fi vorba de o nidare, cand credeti ca as putea sa fac un bhcg de control? Ca la et stiam clar care-s zilele, dar asa, natural, chiar nu stiu ce sa zic....de fapt, stiu...imi este aproape frica sa ma gandesc ca tocmai mie, care imi cam pierdusem credinta in Dumnezeu dupa nereusitele mele, tocmai mie sa-mi dea Dumnezeu acum, dupa 3 ani un copil...sa indraznesc sa ma gandesc mai departe ca ar fi posibil? Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui aristica luck cyclo-progynova nu este pt endometru, ci pt estradiol. Am luat inainte de puctie, dupa punctie, dupa et si dupa crio-et cate 3 pastile albe pe zi, una la 8 ore.
Si estrogenii sint pt endometru[:D] Dumnezeu sa-ti ajute ,minuni exista.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pupici la toate fetele care se gandesc la mine![flo][pup][pup][pup] Eu am avut ieri embriotransferul, un embrion cu nota maxima, speram sa fie lipicios si sa stea acolo 9 luni! Ieri m-a durut un pic burta si astazi cand am coborat in hol ca sa faca curat in camera. Ca tratament, dr.K mi-a dat numai utrogestan 2 cps x3/zi, intravaginal. Eu mi-am cumparat si Proluton (progesteron injectabil) de la Viena, in caz ca o sa fie nevoie. Nu am mai primit estrofem de data aceasta, probabil pt ca endometrul era ok si nivelul estrogenului inainte de punctie era bun. In rest nu mai iau decat acid folic 1mg/zi. Ieri am terminat metilprednisolonul, PK nu recomanda cortizon decat 4 zile dupa punctie ( am vazut ca alte clinici recomanda prednison sau dexametazona pana la aflarea rezultatului). Oricum fiecare clinica are protocolul ei si e bine sa respecti indicatiile medicului curant.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...