Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV in Ungaria 104


Recommended Posts

Laura La Multi Ani !!! Roxy25 am sa trimit si eu mail la Koral, poate ca voi primi o oferta asemanatoare. Felicitari pentru veste si pentru stimularea pe care o vei incepe vineri. Sper sa ai multi foliculi [pup] adria42 drum bun si vacanta placuta [pool]...de fapt, vei face multe plimbari pe Dunare... rubiamerci mult de raspuns si sarcina usoara Am si eu o veste buna, dar si socanta. Vineri i-am scris lui PK si azi mi-a raspuns, dar nu e de acord sa incep tratamentul la sfarsitul lui iulie. M-a programat pe 2 IUNIE [bis] Eu eram speriata, caci asta inseamna ca la inceputul lui iulie deja incep stimularea, dar sotul meu era in al noualea cer. Asa ca, pe 2 iunie sunt in Budapesta [:D] Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi
sonya, ai ajuns acasa? mi-am revenit si eu dupa seara de joi. stii ca era sa ne si blocam in lift?asta imi lipsea atunci... abia astept sa vad ca iti da PK unda verde. te pupacesc de sus pana jos. Adi [gravi]+8
Adi pai cum asa sa va blocati in lift? Ma bucur ca ti-ai revenit chiar m-am gandit la tine cum te mai simti [pup]. Eu am ajuns acasa, foarte obositor drumul si seara cand am ajuns am observat ca sangerez. Nu m-am impacientat ca stiu ca dupa laparo e normal sa sangerezi putin si oricum trebuia si sa-mi vina uratii. Mami, tu ce mai faci, a intrebat dr daca ti-ai mai facut RMN-ul, era curioasa de rezultat [pup] Multumesc ca ati fost langa mine si tare ma bucur ca v-am revazut [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui tamaryllis
Adria, la Szeged se recomanda/sau se recomanda acum ceva timp - in ziua punctiei 4 fiole de progesteron. Am mai auzit de la fete ca dupa ac primadoza au mai facut la 4 zile de la punctie, deci daca faci transfer la 3 zile, ar veni a doua zi dupa et. Nu stiu daca se continua si dupa a doua doza, sa nu fie o cadere brusca a prog. PK ce zice? incepand cu anul 2010 voi fi o [mamica] fericita![ruga]
MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate... Dupa Ademar Barros, poet brazilian.
nu se mai face progesteron la Szeged ... [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am inceput sa ma documentez si eu pentru fiv, asa ca daca vreti sa ma ajutati cu unele lamuriri. -trimiti pe mail analizele. povestite sau scanate? -se fixeaza consultatia, se stabileste schema de stimulare -incepe stimularea, cand trebuie sa fii acolo. in fiecare zi? pentru ce, cat timp. -am vazut ca sunt mentionate si ecografii si ovulometrii. se fac ambele? -punctia -embriotransferul. Ce am sarit? sau ce nu am scris in ordine? as vrea sa am o imagine mai detaliata a procedurii. multumesc [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simonia: citeste de pe pagina 1 a acestui forum detaliile foarte frumos organizate, inclusiv punctie (la FIV in Budapesta). Primul pas este stabilirea unei prime intrevederi, acolo se stabilesc in mare tratam si perioada. Analizele ulterioare pot fi trimise scanat, dar obligatoriu traduse acolo unde este cazul. Succes![pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui paunas
-daca am trimis un mail dr-ului PK pe adresa info@ivfpregnancycenter.com se poate sa raspunda altcineva ? -mai are si alta adresa de mail? -stie cineva cand intra in concediu PK?
Paunas eu i-am trimis un mail aseara lui PK si azi dimineata la 8:30 aveam deja raspunsul [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...