Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Karmenutza, Diplodocus, ne cunoastem de la Piticodrom, intamplator v-am gasit aici. Va doresc bafta multa in noua tara, sa fie totul cum e mai bine pt voi si familiile voastre.

 

Brazuca, bafta si tie daca vreti sa plecati si curaj, nu e usor dar nici extrem de greu, macar e o tara cu oameni primitori, vreme frumoasa si o limba usor de invatat.

 

Weekend placut,

 

Anto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna, fetelor! va citesc de ceva timp, deoarece si pe noi ne bantuie un gand de plecare spre voi...nu stiu de unde sa incep, care ar fi primii pasi, uffff, e tare greu de luat decizia.

voiam sa va intreb, ce sanse credeti ca ar avea acolo, un magazin on line cu hainute pentru copii? dar cu farduri organice?

eu asta fac aici, la asta ma pricep si-mi place, asta as face si acolo.

firmele de curierat, serviciile postale cum sunt? un contabil ieftin, ce tarif ar percepe? as putea face asta in prima faza ca "self employed"? cam care ar fi tariful de inchiriere a unui spatiu comercial in Valencia?

de la depunerea cererii pt NIE pana la obtinere, cat timp ar dura?

si in fine...un satuc (orasel mic) aproape de Valencia, frumos, dragut, linistit, puteti sa-mi recomandati?

 

mami de alexutza (10.04.2003)[zana]si [bonjovi] Teodor Mihai (10.04.2008)

" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"

 

 

id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ARIEL-dintre toate intrebarile , eu pot sa iti raspund ca NIE-le se obtine chiar pe loc, sau in cateva ore, asta nu e o problema ...

Fetele care stau in zona o sa-ti dea mai multe detalii, eu sunt foarte departe de Valencia, si lucrurile stau diferit aici

 

Bafta la luarea unei decizii bune! [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, din pacate nu am rezolvat nimic cu noul job, pentru ca nu am NIE-le. Am fost in ziua cand trebuia sa merg dar atunci doar mi-au dat o programare pentru 22 iulie!! Aproape 1 luna!! Si atunci habar nu am daca or sa mi-l dea in aceeasi zi sau mai trebuie sa mai astept.

 

Carmen & Ioana Catalina (4.oct.2005)id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui karmenutza
Da, din pacate nu am rezolvat nimic cu noul job, pentru ca nu am NIE-le. Am fost in ziua cand trebuia sa merg dar atunci doar mi-au dat o programare pentru 22 iulie!! Aproape 1 luna!! Si atunci habar nu am daca or sa mi-l dea in aceeasi zi sau mai trebuie sa mai astept.Carmen & Ioana Catalina (4.oct.2005)id="red">
align="right" id="quote2">HolaDar de cand esti in Spania? Ar fi trebuit sa ti-l faci de cand ai ajuns. Ce pacat ca din cauza asta ai pierdut sansa acelui job! Da, normal, pentru NIE trebuie facuta programare inainte si dureaza cateva saptamani pana cand ai cita, depinde de cereri si de alte programari. E adevarat ca-l primesti in ziua depunerii actelor, dar pana atunci mai trebuie sa rezisti financiar inca 17 zile, fara job... Poate reusesti sa-ti gasesti intre timp ceva, ca sa mai castigi un ban pana pe 22... poate limpieza, sau bona. Nu e o rusine, dar iti trebuie multa rabdare. Marocanca aceea ce ti-a zis, iti poate pastra slujba pana atunci?Jasminid="red"> si micutzul [copil] Lucas Danielid="green"> (28.11.2007) poze cu mogaldeatzaLucas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Limpieza si bona nu am gasit. Am fost azi sa vad daca se poate face mai repede certificatul ala si se pare ca nu. Marocanca a plecat in concediu - o doare la basca! Habar n-am care mai e treaba cu ea. Am fost la ea saptamana trecuta sa o anunt ca mai dureaza actele si sa o intreb daca mai mentine oferta si ea era la Ibiza.....nici azi nu am gasit-o.[alcool] Carmen & Ioana Catalina (4.oct.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ana_m
karmenutza o sa primesti Nie pe loc in ziua in care ai programare . O sa te trimita pana la banca sa platesti o taxa , cativa euro 5 parca , si gata . Ana si Clara Francesca (16.01.2006) http://www.dropshots.com/ana_m1
Din cate stiu eu taxa e de 6,90. Jasmin si micutzul [copil] Lucas Daniel (28.11.2007) [url="http://www.flickr.com/photos/23373490@N02/"]poze cu mogaldeatza[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/30849078@N05/"]Lucas[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui karmenutza
Limpieza si bona nu am gasit. Am fost azi sa vad daca se poate face mai repede certificatul ala si se pare ca nu. Marocanca a plecat in concediu - o doare la basca! Habar n-am care mai e treaba cu ea. Am fost la ea saptamana trecuta sa o anunt ca mai dureaza actele si sa o intreb daca mai mentine oferta si ea era la Ibiza.....nici azi nu am gasit-o.[alcool] Carmen & Ioana Catalina (4.oct.2005)
Mai incearca sa dai de ea Dar sa stii ca eu nu as avea prea mare incredere in aceasta natie... ma refer la marocani. Dar mai stii? Sa dea Dumnezeu sa fie persoana de incredere si sa reusesti. Jasmin si micutzul [copil] Lucas Daniel (28.11.2007) [url="http://www.flickr.com/photos/23373490@N02/"]poze cu mogaldeatza[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/30849078@N05/"]Lucas[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...