Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mittzzi, nu a plecat sotul inca. Nu avem inca banii pentru a pleca asa ca mai asteptam. Karmenutza te admir ca ai avut curaj sa iei situatia in maini. Eu nu am (inca) curaj sa fac asta desi probabil ca realist vorbind asta ar fi solutia, pentru ca eu stiu limba, sotul meu nu, deci logic ar fi sa plec eu. Nu ma pot desparti de copil, insa...si sa plecam toti 3 nu e chiar usor, asa la ghici. Nu vreau sa renunt la ideea asta, fac totul sa o pun in practica. mamik fericita de [bibe] Denisa Maria (20.07.2007) A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta a fost si la noi varianta: eu stiu limba, sotul meu acum invata. Pe de alta parte, el inca lucreaza, eu nu. Nu am vrut sa plecam toti si sa riscam, la ghici. A fost singura solutie sa plec eu intai. M-am despartit de copii dar pana la urma urmei pentru ei am facut-o, noi suntem "batrani" deja. Poate ei vor avea o viata mai frumoasa aici. Carmen & Ioana Catalina (4.oct.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta a fost si la noi varianta: eu stiu limba, sotul meu acum invata. Pe de alta parte, el inca lucreaza, eu nu. Nu am vrut sa plecam toti si sa riscam, la ghici. A fost singura solutie sa plec eu intai. M-am despartit de copii dar pana la urma urmei pentru ei am facut-o, noi suntem "batrani" deja. Poate ei vor avea o viata mai frumoasa aici. Carmen & Ioana Catalina (4.oct.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 

Pe la mine cand ploaie cand soare (si la propriu si la figurat). Ieri am omorat (sotul, nu eu) un sarpe in curte ihh, scarbos si prin urmare m-am decis sa renunt la frumusetea mea de iedera de pe gard. Acum arata curtea "cheala" dar ma obisnuiesc eu.

 

Astazi in tara este o nebunie cu grevele.... Frustrant.

 

[pup] [pup] pentru toate!

 

Mihaela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu]

hola fetelor,

va rog sa ma scuzati, dar eu am avut o gramada de [bang][bang][bang] probl. (din cauza asta nu am mai intrat, dar sa stiti ca m-am gandit la voi in fiecare zi).

olim [pup] bine ai venit, te cred ca ti-e dor de SOARE, JAMON, TORTILLA, GAZPACHO ... dupa 9 ani din viata petrecuti intr-un loc incepi sa il consideri ca si o a doua casa

la noi a inceput VARA de-a binelea (adica caldura-caldurica) din pacate nu am avut timp sa merg la [beach] [q][q][q]

mihaela [pup] imi pare rau ptr gradina ta, dar o sa te obisnuiesti pana la urma (cum se zice in zona noastra: "daca-i musai (necesar) cu placere). avem apartament aici in Spania, l-am cumparat acu' 7 ani (mas o menos) si acum de cand cu transportul ne-am gandit ca, cel mai bine e sa mergi la tine acasa (de ACASA mergem ACASA [:D] )

 

va [pup] pacesc pe toate fara nominalizari (sa nu uit pe cineva) [alcool]

 

[pup][pup][pup]

[flo] angi

 

Doamne Doamne fii cu noi in fiecare zi !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor Locuiesc si eu pe langa Coruña, m-am bucurat sa vad ca mai e cineva din Galicia aici...APSARA [pup] Sunt doar de 1 an de zile, si pe 24, luna aceasta, mergem in vacanta in Romania[:)] pupici la toata lumea [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=116240"]AJUTA 2 surori in lupta cu timpul[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

diplodocus [pup] Bine ai Venit [flo]

mai intra si spune-ne cate ceva despre tine [barfa]

muncesti, studiezi ? iti place in Spania? si mai ales ce-ti place din Spania?

 

muchos [pup][pup][pup] pentru toate

 

Doamne [ruga] ajuta-ne sa gasim comoara [copil] mult cautata.

Aspiranta optimista, cu ajutorul Tau Doamne: Viitoare [gravi]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...