Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV la Sibiu (13)


Recommended Posts

Arina cand te duci la Danubius le spui la receptie sa te programeze la doctorul bazei de tratament, care e o tipa foarte draguta, te consulta, daca ai analize ii arati, oricum ea iti recomanda procedurile. Acum, ce sa zic cu plictiseala, depinde cat de activi sunteti voi, statiunea e relativ mica, dar foarte frumoasa, Danubius iti ofera si masaj si piscine, atentie ca aia cu apa rece nu e bine sa o folosesti tu in timpul tratamentului, o sa iti spuna doctorita, poti face si sala, dar cam astea sunt activitatile, plus excursiile in zona , care e superba, pueti merge si la Tg.Mures. 14 zile de tratament sunt ok. Bonsai la Alunis am mers si eu prima data si a fost ok, curat, mancarea buna, pe vremea aia nu aveau baza de tratament si am mers la consultaie la doctorita bazei vechi de la hotel Mures. Acum am inteles ca si hotelul Alunis are baza proprie, care mai e si noua, si iti poti face procedurile acolo. Presupun ca au si medic. Oricum poti suna la ei sa te interesezi. Mie mi-a placut si acolo.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

A, si pretul pentru tratament, acum 4 ani am dat vreo 5-600 RON numai pe tratemnt la baza veche, acum 2 ani la Danubius mi se pare ca era destul de mult o procedura, parca 20RON. Daca suni la Alunis poti sa si intrebi costul unei proceduri, daca socotesti 3-4 proceduri pe zi, 10 zile iti poti face o idee.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danaisa20,am si eu o rugaminte. Mi-ai putea recomanda un ginecolog bun in Craiova? Eu mergeam pana acum la Tm, dar nu prea imi permite serviciul sa pot pleca in cursul saptamanii, iar Craiova imi este mai aprope, eu fiind din Mehedinti. Si eu sunt pacienta lui Ispasoiu la Sb. Multumesc mult.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui daria76
Danaisa20,am si eu o rugaminte. Mi-ai putea recomanda un ginecolog bun in Craiova? Eu mergeam pana acum la Tm, dar nu prea imi permite serviciul sa pot pleca in cursul saptamanii, iar Craiova imi este mai aprope, eu fiind din Mehedinti. Si eu sunt pacienta lui Ispasoiu la Sb. Multumesc mult.
Daria, eu ti-o recomand cu caldura pe Mihaela Vasile. Eu merg la ea inca din 2006 si e singurul medic din Craiova care mi-a atras atentia ca problema poate fi si la sot. Si a avut dreptate! Ea se ocupa si de probleme de fertilitate si e super ok - comunicativa si foarte hotarata - daca iti zice sa faci ceva ascult-o ca stie ce vorbeste. Dupa ce am reusit la Sibiu acum imi urmaresc sarcina la ea. Stia multe despre cei de la Sibiu si m-a mai intrebat si pe mine despre ei. Du-te cu incredere la ea! Daca vrei sa iti dau telefon si sa iti explic unde e spune-mi (e foarte aproape dupa ce intri in craiova dinspre severin) Tu cum mai esti? danaisa20 fericita [gravi] 17+ cu [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui simonete
Da , ambele arata rezerva ovariana , mai bine faci AMH (h. antimullerian ), inhibina mai variaza. Eu nu le-am facut , nu vreau sa am motive de depresie . [bang]
[pup]si tin pumnii pt ce va urma,sint alaturi de tine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Michelle pt detalii. Cum am zis, inca sunt foarte nehotarata incotro sa o apuc: FIV Austria, FIV Sibiu, Sovata, natural... Ma rog la Dumnezeu sa iau decizia potrivita pentru mine si sa nu ma pripesc. Ideea e ca o sa ma programez si la Chicea sa vedem cum abordeaza el un nou FIV, macar sa-mi fac o idee. Poate picam pe aceeasi lungime de unda si comunicam mai bine de data asta. Va pup si va tin pumnii Arina [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...