Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Complicatii cezariana?HELP


Recommended Posts

Complicatii cezariana? Eu am facut cezariana de o saptamana .Totul a fost ok pana joi cand a inceput sa supureze un coltisor, fara febra, fara durere, fara sa se extinda.Am sunat medicul si a zis ca e in limite normala , dar azi de dimineata si de atunci incontinuu imi curge un lichid sanguinolent prin acelasi coltisor, parca as avea un tub de dren invizibil.In rest nimic...nici o durere sau febra doar scurgerea aceia continua.Nu stiu ce sa ma fac!A patit cineva asa ceva ?Sunt disperata de ideea ca s-a infectat , ca vor fi complicatii...ca ma interneaza toate scenariile negative sunt in capul meu!!!!!!!!!!! Daca a mai trecut cineva prin asa ceva va rog sa scrieti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Moberi, asa ceva nu se intreaba pe un forum.... Se merge direct la un doctor, de preferat la ALT doctor decat cel care te-a operat, daca deja ai dubii vis a vis de el. Sa iti curga puroi sau sange din operatie nu cred ca poate fi considerat normal! Asa ca NU MAI STA, si du-te direct la un doctor! [gravi] sapt. 26 cu [baietel] maricel in burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

moberi cat de tare curge? Eu am avut aproximativ ce descrii tu dar era punctiform, se pata in locul ala chilotul. Am observat ca era fix in dreptul capatului de fir (am avut resorbabile dar capetele se vedeau in afara) si a disparut fara nici un fel de complicatii dupa aproximativ 10 zile. Eu seara dupa dus imi tamponam operatia cu betadina si apoi puneam Baneocin pe capatul de fir. Si mie mi-a spus doctorul ca este in limitele normalului si sa nu ma alarmez. Miruna + Alexei (13.07.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moberi, nu te alarma...Si eu am patit-o, dar muuult mai rau...cand inca eram in spital am facut SEROM la cezariana si mi-a strans medicul operatia sa iasa grasimea aia...cand mi-a scos firul de la operatie nu-ti spun cat a curs...le-am patat alora un cersaf intreg...asta pare sa fie si la tine...serom, o complicatie des intalnita la operatii...acasa m-am pansat si dadeam cu betadina si medicul m-a chemat foarte des in primele zile dupa externare sa ma vada... In primul rand si eu spun ca trebuie sa te vada medicul care te-a operat (ca sa se convinga ca nu e puroi cumva, ca medicul meu la asta s-a uitat prima data si m-a linistit), dar daca nu mai ai incredere in el, du-te la alt medic...eu am mai avut o chestiutza la operatie care inca nu a trecut, la 6 luni dupa cezariana si am mai fost la chirurgie unde m-au mai vazut 2 doctori...Toti au spus sa stau linistita...dar, just in case, luna viitoare ma prezint din nou la medicul care m-a operat...[:D]... Oana[mamica] cu [bebic] Denis Cristian (19 decembrie 2006) [url="http://www71.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=54367095"]Slideshow Ingerasul nostru drag[/url] [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png"]Varsta Denis[/url]
A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moberi, vezi ca si eu am deschis un subiect asemanator la Nasterea unei stele acum ceva timp..."Serom dupa cezariana" parca se numea...da un search si citeste si acolo, ca au raspuns mai multe mamici. Aici, la Odisee, sunt mai multe gravidutze decat mamici[:D]!...Cu cine ai nascut? Oana[mamica] cu [bebic] Denis Cristian (19 decembrie 2006) [url="http://www71.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=54367095"]Slideshow Ingerasul nostru drag[/url] [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png"]Varsta Denis[/url]
A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...