Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici in Germania (10)


Recommended Posts

Buna seara Noiembrie , Adina - nu ma supar pt sfaturi , ci contra ma bucur (eu aici nu am pe nimeni inafara de familia sotului , pe care pot sa-l consider de parca nu ar exista , singura cine ma ajuta este o cumnata din 3 ,prietene nu am ...de aia m-am si bucurat cand am gasit forumul asta ), ca voi aveti deja experienta . Stiu ca nu am voie sa ma stresez , mereu imi spun ca nu-i voie , nu face bien la bebe , dar cate-data imi vine sa dau de perete pe copilul asta .Tatasau deja de 1000 de ori a vb cu el , dar nu ai cu cine , 2-3 zile e Ok si dupa aia incepe din nou ..... dar nu ma mai plang , cum se zice : eu am ales ,deci trebuie sa traiesc cu aceasta situatie ..... pana cand voi mai rezista vom vedea , dar un lucru stiu daca as mai putea alege , atunci precis mi-as cauta un barbat fara copil . Ahh Adina mie mi-au interzis sa mangai burtica , de cand am avut contractii nu mai am voie , au zis ca mangaitul ajuta la readucerea contractiilor , si cica nici cu crema nu am voie sa ma fac , dar doamne ajuta fara crema cred ca as crapa , cate-data asa simt ca mi se rupe piela asa se intinde - uriasul acesta isi face loc [:D] [:D] . Cu dintii neaparat o sa trebuieasca sa merg , pana acuma noi mergeam de 4-5 ori in Ro , deci imi rezolvam toate treburile acolo.In Ro pt dinti cu implant aprox . 2000 E m-ar costa , dar cum vad aici este enorm de scump . Ramonaiani -asa asa fa numai goblenuri , si mie imi plac , dar eu nu am rabdare de asa ceva , poti sa faci si pt vanzare [:D][:D] . Aici azi a fost o zi foarte frumoasa , 15 garde , dar in Ro ce ziceti - ninge ( am vb cu mama si ea mi-a zis ) , cu vremea asta deja nu e normal . Sa aveti o seara placuta . Va [pup][pup] , eu mai caut dupa niste retete , iar imi umbla gandul la mancare [:D][:D] Monik 23+ [gravi] [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=36bbff5725b03576dc3f95&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Poze Monik[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

sara buna fetele sa va spun ce am facut eu acu de papa, era o reteta cu paste si brocoli in cap. trecute (pe care le citesc de zor!) dar pt. ca-mi place sa inventez ca testez doar pe sotu care nu-i mofturos, am facut altfel: 200 g fusili, 500 g brocoli, o feliuta de telina, juma de ardei, 2 cepe mai mici, 1 morcov, 2 oua, 100 g smantana, cam 150 g cascaval, 2 catei usturoi, 100 ml suc rosii, putin lapte am dat in fiert brocoli cu telina bucatele, pastele, separat am calit putin ceapa, ardei, morcov, le-am amestecat in tava, delicat, sare, piper dupa gust (eu alte mirodenii nu prea folosesc ca nu le cunosc exact gustul), cascavalul si usturoiul bucatele deasupra, apoi le-am legat cu ouale, smantana si laptele batute a iesit super, nu ma asteptam, nici nu ziceai ca nu are carne, noi suntem mai carnivori... daca aveam si eu net mai de doamne ajuta va atasam si o poza dar eu ma chinui mult si bine si degeaba nu pot sa vad pozele voastre deci nu avea rost sa ma enervez si cu atasamentul dulce nu fac ca-l papam [:D] si incercam amandoi sa mai dam jos ricea, acu vad ca esti din piatra, eu am stat 8 ani acolo si mi-a ramas in suflet, poate mai mult decat galatiul hai pup [URL="http://good-times.webshots.com/photo/2354379010100816331LiDLUL"]poza cu noi[/URL] [URL="http://good-times.webshots.com/album/558226232sJMJER"]poze diverse[/URL] Simona, mama Antoniei (27.06.1998)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

claudi@, eu stiu ca Waiblingen e intre mine si Schorndorf (unde locuieste noiembrie), ceska ar putea face cumva s-ajunga pana la mine si o iau cu noi. Daca vrei scrie pe privat unde-ai vrea sa ne-ntalnim (poate-mi dai si o adresa), n-as vrea sa monopolizam topicul cu asta. Ar fi super sa ne iasa [:)]. ramo, wow ai rabdare la asa ceva? sa ne aratzi produsul finit, spor la lucru. monik, na, ce sa mai zic? Oare un psiholog in probleme familiale nu v-ar putea da sfaturi competente? Desi nu cred ca ai nervi in situatzia asta pt asa ceva ... chestia cu mangaiatul burtzii n-am stiut-o, bine ca n-am "declanshat" nimic. simona, ce viatza interesanta duci, cand esti pe neckar sa te-anuntzi. Sotzul stiu ca a curatzat o portziune de acoperis cu Hochdruckreiniger, arat f. bine, de obicei pe acoperis sunt scaritze pe care te potzi catzara, el s-a si asigurat cu tot felul de funii , ametzesc numai cand ma gandesc [alcool]. O seara placuta va doresc! Adina, imblanzit(a)oare de Fabian si Alexander (06.10.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui m0oniik Cu dintii neaparat o sa trebuieasca sa merg , pana acuma noi mergeam de 4-5 ori in Ro .... Ramonaiani -asa asa fa numai goblenuri , si mie imi plac , dar eu nu am rabdare de asa ceva , poti sa faci si pt vanzare [:D][:D] .
Ioi, da' stiu ca faceti drumuri multe, nu gluma! Noi ne duceam cam de 3 ori la 2 ani - da' de-acuma o sa fie invers (2 ori in 3 ani - ca nu ma mai simt in stare cu 2 prichindei dupa mine [:D]). Cat despre goblen - pana acum mi-am intepat deja toate degetele, si de-abia am facut o zecime din el. Dupa ce-l fac il inramez cu siguranta, ca sa merite efortul. Nu m-as chinui sa fac unul ca sa il vand, ca nu gasesc cumparator la pretul pe care o sa-l cer eu pentru munca depusa [:D]. Sorry, la case nu ma descurc, asa ca n-am ce sfaturi da. Si noi renovam singuri marea majoritate a lucrurilor (doar asta cu antena mi-a cam pus capac, ca am receiverul de vre-o juma' de an si inca nu am reusit sa prindem nimic, mama lui de satelit [q]). Mari, mami de dulceatza [url="http://m1.lilypie.com/znZRp2.png"]Eliza[/url] (06.09.07) [gravi] 25+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

normal ca dau pozitia adina (dar pe neckar nu incapem), acum suntem pe main canal, ecluza eckersmuhlen, deci am trecut de nurnberg (mergem spre budapesta), eu nici n-am observat cand, oi fi fost pe jos la treaba (daca nu ma laud eu...) dar mai toata ziua am admirat casele pe maluri, sunt f. multe noi si frumoase pe canal acoperisul nu are scarite [q], ce ma fac? nu cred ca ma bag eu totusi si nici omul nu mi-l las ca el a mai cazut o data dupa casa pup [URL="http://good-times.webshots.com/photo/2354379010100816331LiDLUL"]poza cu noi[/URL] [URL="http://good-times.webshots.com/album/558226232sJMJER"]poze diverse[/URL] Simona, mama Antoniei (27.06.1998)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ramonaiani
Simona - noi avem PLZ 64291. Da' rauri navigabile nu-s prin zona [:(].
cum nu-s rauri draga mariana, eu ma uit pe harta si vad ca esti intre rhin si main, pe langa darmstadt, corect? noapte buna, eu mai stau, inca nu am acostat deci am si companie pup [URL="http://good-times.webshots.com/photo/2354379010100816331LiDLUL"]poza cu noi[/URL] [URL="http://good-times.webshots.com/album/558226232sJMJER"]poze diverse[/URL] Simona, mama Antoniei (27.06.1998)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata , sa aveti o zi cu mult soare !! Claudi@, intr-adevar , Waiblingen, este cam la jumatatea distantei pe linia Stuttgart-Schorndorf. Pentru mine , va fi o bucurie daca vreti sa ne intilnim , numai sa imi spuneti din timp , sa vad cum ma organizez , caci nu stiu daca voi scapa de micut, caci este obisnuit numai cu mine si nu prea sta nici cu tata-sau....dar vedem , numai spuneti , data ,ora , si vin , vad eu cum.! Mooniik , spune cu ce te pot ajuta , si o voi face cu mare drag, adevarat , este o situatie mai delicata , dar trebuie sa speri ca va veni soarele si pe strada ta -stii cum se spune "speranta moare ultima". Si da-te cu crema pe burta , asa , cum poti , in fiecare zi cite putin , ai sa vezi rezultatul dupa ce nasti... Iti spun asta , pentru ca , si eu am facut la fel , si nu am avut probleme , cu vergeturi , sau alte nebunii , dupa nastere , si pielea , s-a refacut frumos . Eu nu spun , ca tot ce se potriveste la mine , va fi la fel si la tine , sau la altcineva , dar de regula cam asa este...Fruntea sus , ca ai pentru ce sa traiesti , si... da facem , greseli , trebuie sa ne asumam responsabilitatea lor.... Hai ca am inceput sa divaghez .... si cam aiurea . Oricind , voi putea sa ajut , cu orice , numai sa spui , o voi face cu mare placere . Sa fiti fericite!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata Aici e soare , vreme frumoasa [:D] , azi nu o sa fac nimica ma pun la plimbarica . Ramonaiani - ehhh mergeam des in Ro , eu acolo am facut faculta si masteratul mai fac, deci la ex trebuia sa merg , iar sotu vrea sa cump pamant in Ciznadioara ,( langa Sibiu ) , vrea sa construeasca o casa( am carat deja incepand de la Jeep , Quart-ri.... etc acolo), dar acuma ca vine bebe , construitul casei va fi numai peste 2 ani . Iar cu goblenul din cauza intepaturilor nu ma bag [zz][zz] , nasa mea facea mai demult si tot ma punea sa fac si eu , dar eu numai ma prosteam [:-)))][:-)))] . Simona - ce viata faina duceti voi [:D] , eu ultima oara cred ca in 2002 am fost cu un vas , dar salvamari au trebuit sa ma duca la mal ca mi sa facut rau , nu mi-am mai simtit tot corpul [q][q] , iar de atuncia nici nu am mai incercat , desi sotu tot m-a batut la cap - hai sa mergem si noi , sa facem o tura de o zi , dar eu nu am curajul [:D][:D]. Noiembrie - multumesc pt sfaturi si pt oferta de a ma ajuta [pup][pup], am sa ma tin de aceasta oferta [:D][:D] . Sa aveti o zi cu soare . Va[pup] Monik 23+ [gravi] [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=36bbff5725b03576dc3f95&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Poze Monik[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...