Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Durere mare si tradare


Recommended Posts

CorinaDani, sper sa nu influenteze copii. Daca nu o fac eu dupa tot ce mi-a facut nu vad de ce ar face-o el. Dar acum totul este posibil. Baietelul e mic are doar un an si trei luni, fetita insa ar fi distrusa daca tata ar spune ceva de rau de mama. Ar termina-o psihic, nu cred ca e atat de nemernic... I-am spus ca am nevoie de masina daca se intampla ceva cu copii si a zis sa-l sun pe el ca el e tatal copiilor. Mie mi-ar trebui masina pentru scoala ca fac facultatea acum, pentru iesiri cu copii ca doar vine primavara. Poate are impresia ca doar cu el trebuie sa fac lucrurile astea, ca stau la mila lui. Poate se va trezi, poate nu, eu oricum imi vad de copii altceva nu-mi trebuie. Sa fie SANATOS si FERICIT este tot ce-i doresc. Pentru mine valoare nu inseamna bani sau masini, am alta scara de valori. Andreea si cele doua sufletele curate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 125
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui andrusca13
CorinaDani, sper sa nu influenteze copii. Daca nu o fac eu dupa tot ce mi-a facut nu vad de ce ar face-o el. Dar acum totul este posibil. Baietelul e mic are doar un an si trei luni, fetita insa ar fi distrusa daca tata ar spune ceva de rau de mama. Ar termina-o psihic, nu cred ca e atat de nemernic... I-am spus ca am nevoie de masina daca se intampla ceva cu copii si a zis sa-l sun pe el ca el e tatal copiilor. Mie mi-ar trebui masina pentru scoala ca fac facultatea acum, pentru iesiri cu copii ca doar vine primavara. Poate are impresia ca doar cu el trebuie sa fac lucrurile astea, ca stau la mila lui. Poate se va trezi, poate nu, eu oricum imi vad de copii altceva nu-mi trebuie. Sa fie SANATOS si FERICIT este tot ce-i doresc. Pentru mine valoare nu inseamna bani sau masini, am alta scara de valori. Andreea si cele doua sufletele curate
Te rog eu mult, nu-i mai acorda nici cea mai mica farama de incredere. Spui ca speri ca nu va fi atat de nemernic, dar te-ai convins deja ca nu ganditi la fel, ca nu mai recunosti persoana despre care credeai ca este sotul, partenerul si tatal copiilor tai, asa ca nu te baza pe chestia asta - ca nu e capabil de una sau alta. Te-a tradat si te-a umilit deja de atatea ori, acum ar putea incerca sa-si razbune orgoliul ranit de mascul feroce, prins cu mata-n sac si dat afara in chiloti. Ar fi capabil de orice rautati ca sa te raneasca pe tine, chiar si indirect prin intermediul copiilor. Fii prudenta, asculta-ti instinctele, nu-l mai asculta pe el, incearca sa te vrajeasca si sa te pacaleasca din nou. Chestia cu sunatul daca ai nevoie de ceva urgent arata ca vrea sa se "infiltreze" din nou in viata ta, mizeaza poate pe faptul ca daca se arata a fi un tata grijuliu si iubitor, il vei ierta cumva-candva... Asa, ca fapt divers, pana acum cine ducea fetita la gradi ? Tot el sau tu ? Eu nu spun sa nu-si mai vada deloc copii, ci doar sa fii foarte atenta, sa nu incerce sa-ti influenteze fetita. Iar cu masina, pentru linistea ta, roaga-l sa-ti dea tie actele si cheile masinii, s-o tina el parcata acolo unde va locui pe viitor. In felul acesta, daca nu are puterea de a intelege ca tu chiar ai nevoie de masina, macar vei fi cat de cat sigura ca nu o va vinde peste noapte. Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce e de analizat in mesajul lui Nefarius. Vrea sa fie considerat mai mult, dar totul ( asa cum reiese din mesaj) se roteste si exista in jurul "barbatiei" lui. Recititi mesajul...veti vedea cand si in ce conditii se simte mai bine, cand e mai atent cu nevasta, cand nu se uita dupa alte femei etc. Cand 90% din ceea ce faci depinde de un lucru inseamna ca acel ceva te caracterizeaza/ defineste. Ca or mai fi si niste sentimente, trairi, vise cu iz de primavara si flori...cui ii pasa! [:D] 10% e neseminificativ. Nefarius, inverseaza proportiile sau schimba-le![:D] Poti emite apoi pretentii![:-@] Si asta cu ca isi iubeste sotia si copii! Stereotip! Pana la proba contrarie! [:-@] Cristina, de unde pana unde o femeie se casatoreste cu un barbat din dorinta impetuasa de a fi satisfacuta in pat sau doar pentru asta?[:-@] Sa fim seriosi! 95% din ei indeplinesc aceasta functie ori fiecare femeie alege unul! Si nu primul iesit in cale. Cred ca vorbim vorbe. Sotul andruscai a sari rau calul si din punctul meu de vedere. Rau de tot! Nu orice dorinta ascunsa o poti pune in aplicare casatorit fiind! Mai si gandesti inainte! [:-@] Acum depinde cu ce [:D] Larisa si Alexia [zana](13 iulie 2006) http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/ [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=125079"]S-o ajutam pe Alexia![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oocristina, poate am fost cam dura cu nefarius dar acum chiar mi-a picat greu, cum adica ii iubim doar pentru ce au in pantaloni. Nu mi-am iubit sotul pentru asa ceva ci l-am iubit pentru cine era el. L-am pretuit tot timpul, l-am respectat si el de ce nu ar putea face asta? Dar pe fufe le respecta asa cum reiese din mesajele lui catre fufa " nu te fortez sa faci nimic din ceea ce nu vrei, iti indeplinesc orice fantezie" Eu asta inteleg din asta ca le si respecta, dar pe sotia lui NU. Ma rog... chiar ma enervasem. CorinaDani, el a dus fetita de cele mai multe ori pentru ca pleca la servici si gradinita era in drum. Eu oricum nu ma puteam duce pentru ca nu aveam cu cine sa il las pe cel mic. Nu este suficient sa se poarte frumos cu copii ca sa ma convinga ca vai doamne s-a facut baiat cuminte. Chiar si inainte se purta frumos cu copii si cu mine, apoi cand iesea pe usa fugea la fufe. De exemplu... Pe 11 Martie a fost ziua mea de nastere, a venit acasa cu un cadou ffff frumos si cu un buchet mare de flori. Dupa ce a plecat s-a dus si i-a dat mesaj Mihaelei (asa ma dadusem eu) sa o intrebe ce fantezii are [bang]. Ce credeti ca a fost in sufletul meu si cat am plans eu in acea zi. Iar acum il vad ca regreta doar faptul ca l-am prins nu ca regreta ce a facut. Chiar m-a intrebat de pe ce calculator am intrat pentru ca el verifica continuu calculatorul nostru. Va puteti imagina? Vrea sa vada cum am facut pentru ca data viitoare sa se ascunda mai bine. La fel a procedat si in urma cu doi ani dar acum nu mai are de ce sa se ascunda. Sa se sature de fufe, sa-i manance banii. Acum cand am vazut cati bani a scos din banca incepand cu luna februarie, imi dau seama cu cate a fost. Iar eu aveam incredere in el, doar el mergea la banca si-mi spunea atat este iar eu il credeam ca fraiera. Hai ca mi s-a urcat sangele la cap iar. Toate astea nu am cum sa le uit. Iar ca sa stau cu el doar pentru copii, asa cum mi-a propus, ar fi si mai rau. Consider ca singuratatea in doi este mai crunta decat despartirea definitiva. Sunt multe pe sufletul meu, lucruri care dor rau, lucruri urate care s-au acumulat in ani nu numai de acum. Sa-si vada de fufe si de bautura ca stiu ca bea mereu, iar el nu are voie sa puna alcool in gura din cauza bolii care o are. Dar asta este doar treaba lui de acum incolo, nu mai este a mea. Daca continua asa inseamna ca nu vrea nici macar sa ramana tata la copii pentru ca il va distruge alcoolul.Eu am facut tot posibilul sa fie bine. Va pup, acum mi-au dat iar lacrimile...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui nefarius
Sunt tata de 2 ani de zile si casatorit de 4. Taicameu a inselat-o pe maicamea si cand aveam 14 ani erau pe punctul sa se desparta, am sarit eu rapid in schema si au ramas impreuna. ma rog maicamea ii mai baga pastile din cand in cand da asta e. Daca la prostu i-a trebuit sex si nu s-a asigurat ..... Ma rog , partea proasta e ca fara sa vreau incep sa ma intreb cum ar fi cu alte femei. Tin sa mentionez ca imi iubesc sotia si copilu mai mult ca orice pe lume. Nu se pune problema sa ma indragostesc de alta femei. Dar cel putin eu unu simt din cand in cand nevoia parca sa ma eliberez sa fac o fantezie . Am facut de cateva ori cu sotia si mi-a dat de inteles ca ii place. Ma rog ideea e ca barbatii dupa asemnea chestii devin foarte foarte foarte lucizi. Cel putin in cazul meu chiar nu m-am mai oprit sa admir formele altei femei pe strada. Nu ma mai interesa absolut nimic inafara de familie si cariera....ma simteam om cu adevarat . Problema e ca dupa o astefel de experienta , parte de dupa , zilelel in care am avut gandirea foarte lucida mi-au ramas in minte ca un drog. Acuma vreau sa fiu in starea respectiva tot timpul. E adevarat ca dupa respectivele experiente comportamentul meu fata de sotie s-a schimbat , cel putin in zilele de dupa. Devinisem mult mai atent cu ea o ascultam mai des etc. Pana la urma cand te casatoresti cu un barbat nu te casatoresti cu P...LA lui doar. Omu ala are si el personalitatea lui , suflet etc. Discutam cu sotia ca ce ar face daca ar afla ca am fost la curve de exemplu. Initial a zis ca m-ar omori, si apoi mi-a zis ca ar prefera sa nu afle. Si am intrebat-o daca doar la p...la mea tine, adica eu reprezint pentru ea doar un carnat ? .... A inceput sa planga, si si-a cerut scuze . Incercati sa trati barbatii nu ca simpli carnati. Discutati cu ei. Faptu ca e barbat nu inseamna ca nu are si el frustrati sau probleme de "femei" sau kkturi cum le considera barbatii.
bine-ai mai domesticit-o[:D]...acu stii ca ai liber la curve ... mi-e sila
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui egon
* Ce doream sa spun (si asta nu pentru tine) este ca atunci cand un barbat face asa ceva este un porc si toata lumea accepta asta. "Vai draga, ai auzit ce a facut cutare. Ce magar! Are si copii. Nesimtitul, nu s-a gandit la ei." Iar biata femeie e inconjurata de simpatie si intelegere. Prietenele vin in jurul ei, o sustin, o indeamna sa isi refaca viata... si tot asa. Insa cand o femeie face asa ceva e cu totul altfel. Toata lumea se grabeste sa spuna ca "asa e viata, se mai intampla", ca "vina trebuie sa fie pe la mijloc", si alte asemenea afirmatii. Daca urmeaza divortul, nu neaparat inceput de el, copilul revine mamei tatal fiind incurajat cu "lasa ca o sa il vezi si tu din cand in cand" chiar daca el isi iubeste copilul si nu simte ca are o vina anume pentru care trebuie sa fie pedepsit in asa hal. Toti! considera ca e bine ca il vede din cand in cand...
Ce vorbesti??? Al meu m-a inselat ca turbatu' timp de 2 ani si ceva..timp in care eu am "dus" 2 sarcini toxice, am stat cu capu' in wc un an jumate, si am crescut copiii nostri...iar cand adevarul a iesit la iveala el a aratat cu degetul spre mine... scorpia e de vina ca s-a ingrasat, ca n-a mai avut grija de mine, ca n-a dus gospodaria cum trebuie..iar cei din jurul nostru au dat din cap aprobator... ca deh..nu se ducea la alta degeaba.[xx(][xx(] KHRISU mamik de baietel si fetita [trombon]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui khrisu
Citat:
citat din mesajul lui egon
* Ce doream sa spun (si asta nu pentru tine) este ca atunci cand un barbat face asa ceva este un porc si toata lumea accepta asta. "Vai draga, ai auzit ce a facut cutare. Ce magar! Are si copii. Nesimtitul, nu s-a gandit la ei." Iar biata femeie e inconjurata de simpatie si intelegere. Prietenele vin in jurul ei, o sustin, o indeamna sa isi refaca viata... si tot asa. Insa cand o femeie face asa ceva e cu totul altfel. Toata lumea se grabeste sa spuna ca "asa e viata, se mai intampla", ca "vina trebuie sa fie pe la mijloc", si alte asemenea afirmatii. Daca urmeaza divortul, nu neaparat inceput de el, copilul revine mamei tatal fiind incurajat cu "lasa ca o sa il vezi si tu din cand in cand" chiar daca el isi iubeste copilul si nu simte ca are o vina anume pentru care trebuie sa fie pedepsit in asa hal. Toti! considera ca e bine ca il vede din cand in cand...
Ce vorbesti??? Al meu m-a inselat ca turbatu' timp de 2 ani si ceva..timp in care eu am "dus" 2 sarcini toxice, am stat cu capu' in wc un an jumate, si am crescut copiii nostri...iar cand adevarul a iesit la iveala el a aratat cu degetul spre mine... scorpia e de vina ca s-a ingrasat, ca n-a mai avut grija de mine, ca n-a dus gospodaria cum trebuie..iar cei din jurul nostru au dat din cap aprobator... ca deh..nu se ducea la alta degeaba.[xx(][xx(] KHRISU mamik de baietel si fetita [trombon]
Subscriu.[xx(][xx(] lisaelisa mami de ingeras dragalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...