Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Durere mare si tradare


Recommended Posts

Buna fetelor, Ieri am aflat ceva ingrozitor. Sotul meu drag abia a asteptat sa plece de la noi, nici nu a plecat bine si si-a si gasit un umar pe care sa plaga. S-a dus in Iasi de unde sunt parintii lui si fosta amanta de acum doi ani. Am vorbit cu mama lui si mi-a zis ca nici macar nu a trecut pe la ei. Pai de ce sa se duca la ea ca doar nu cauta alinare la parinti... S-a dus sa o satisfaca din nou pe aia. Eu chiar credeam ca mai insemnam ceva pentru el, dar se vede clar ca abia a asteptat libertatea. Sunt tare dezamagita, toata casnicia mea a fost o minciuna. M-am amagit singura atatia ani in care am luptat pentru el, pentru copii si pentru dragostea noastra. Ma simt groaznic! Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 125
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

cu toate cele ce ti-a facut ai mare grija la el. e un om parsiv, fara scurpule. nu crezi ca ar fi in stare sa ii bage fetitei in cap lucruri urate despre tine?? eu cred. si daca tu nu iti iei masuri de siguranta pt tine si copii...te vei arde din nou... i-ai fost alaturi cand amanta si-a vazut de viata ei ca el era un om bolnav si ei nu ii ardea de ingrijit bolnavi...s-a intors la ea. sa nu te mai mire nimic la el. ai griaj de tine si de copii tai...si permite-i sa ii vada cat ii permite legea...oricat i=ar fi de greu copiilor, sa fiu in locul tau, nu i-as lasa deloc cu el nesupravegheati de mine. ti-ai facut mila de el atunci...sa aiba tata copii...dar el cum ti-a multmit? intorcandu-se la ea... [url="http://community.webshots.com/user/Delphinash?vhost=community"]poze[/url], [url="http://Delphinashu.hi5.com "]Just Me[/url] [url="http://infertilitateaesteoboala.wordpress.com/"]Infertilitatea este o boala[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133428"]Bazar pt Mihaita[/url] [sofer] ambitioasa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrusca, de ce te mira comportamentul lui? imi aduc aminte de subiectul tau de acum 2ani; spuneai atunci ca te mai inselase, i-a parut atat de rau inca ti-a zambit zeflemitor si ti-a argumentat ca "avea nevoie de experiente noi cu femei experimentate"; l-ai iertat desi nu si-a cerut niciodata scuze si n-a aratat nici un strop de regret; la ceva vreme, erai insarcinata, mai aveai putin si nasteai... el era in discutii cu fosta iubita; si-a batut joc de tine, te-a batut, te-a tratat mizerabil, te-a lasat intr-o tara straina fara nici un ajutor si a plecat la amanta in Rom; te-ai dus dupa el, l-ai iertat, situatia identica: nici o urma de regret din partea lui, nici o scuza, din contra acum a plecat iarasi, v-a furat banii miseleste... nici o problema, in general banii se termina; se va intoarce la tine caci va avea nevoie de menajera, infirmiera, sluga, etc.; mi-e teama ca-l vei primi sub eterna scuza "o fac pt copii"; si peste ceva vreme, povestea se va relua si tu vei continua sa inchizi ochii iar el va continua in stilul caracteristic: fara nici un pic de jena si fara nici un strop de regret; si stii de ce?? pt ca i se permite cred ca ar trebui sa fii putin sincera cu tine, de-aici poti incepe cu solutiile, cu o viata noua fara un marlan care nu face decat sa te foloseaca, sa te calce in picioare; ce exemplu le oferi copiilor tai, fetitei tale??? deschide ochii, nu te mai imbata cu apa rece, ai toate "dovezile" din lume ca NU II PASA de voi si nu ii va pasa vreodata iti doresc sa reusesti sa vezi lucrurile asa cum sunt, sa nu te mai amagesti, sa nu mai cauti scuze si sa iei intr-adevar viata in piept; daca nu pt tine, fa-o pt copiii tai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am stiut ca acest individ a mai facut asemenea ticalosii ![:0] Pai, Andrusca, trezeste-te la realitate, individului nu-i pasa de tine. Asa cum te trateaza el, asa raspunde-i si tu. Asuma-ti viata, fara raul pe care ti-l face in mod repetat, acest om. Viata voastra, a ta si a copiilor tai, va fi de mii de ori mai buna fara el. Curaj. lisaelisa mami de ingeras dragalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu pot sa inteleg un lucru.... Cum naiba ii mai lasi masina? Daca e a ta de ce il lasi? ca sa poata sa si plimbe amanta? (caci banuiesc ca nu te plimba pe tine)... Eu te consider prea buna si iertatoare si cred ca de aici isi permite astea.. Sa nu intelegi cresit nu te consider vinovata cu nimic . El ste un mare magar ca nu a stiut sa te aprecieze. Cred ca daca as trece vreodata prin situatia ta .( am trecut pintr-o situatie asemanatoare doar ca nu eram casatoriti nu aveam copii iar motivul fusese o palma...si i-am zis sa si ia lucrurile si sa plece..dupa care amasteptat 2 sapatami de chin.. pana sa se mute) Dar daca probabil motivul ar fi fost inselat nu la-s fi lasat nici macar lucrurile sa si le ia... Dupa divort... pana atunci sa se descurce... Personal te inteleg prin ce treci si iti inteleg durerea . Iti urez multa tarie psihica si mult noroc ca sa rezolvi situatia cu bine... Cred ca pana va aranjati cu divortul partajul si custodia ar fi mai bine sa te duci la biserica in loc de psiholog... Nu ai niciodata idee cum poate sa interpreteze el asta la custodie si pana ajungi sa demonstrezi ca evorba doar de depresie, care nu ti afecteaza capacitatea de exercitiu si nu influenteaza capacitatea ta de mama buna , o sa ti faci mai mult nervi . Oricum sunt de parere ca cel mai bun medicament de suparare este o rugaciune si o vizita la biserica.. Daca sunteti de 10 ani impreuna si aveti si copii sar putea sa aiba pretentia si la jumatate din apartament chiar daca acesta e trecut pe numele tau . Legal el are dreptul la partaj sa ceara acest lucru .Asa ca pe lanaga dovezile de divort ar fi bine sa cauti dovezi care sa sustina faptul ca apartamentul si masina au fost achizitionate din bani tai.. Respectiv donatie parinti , mostenire etc.. si bineinteles ca el si-a folosit salariu pe bautura si femei... si nu a participat la muncile din casa .. ( asta se face cu martori). Iti spun asta pentru ca asa a fost cazul matusii mele care primise apartamentul (4 camere) de la bunici mei iar dupa divort sa trezit cu o suma din care abia si-a cumparat o garsoniera , iar barbasu a ramas bine mersi cu amanta in apartamentul ei. Gata nu mai zic nimic caci nu vreau sa te amarasc mai tare...Oricum indiferent de situatie trebuie sa te "pazesti" bine. adica sa iti cauti dovezi pentru aparare, si sa te pregatesti pentru ce poate fi mai rau caci cu o astfel de persoana cu siguranta vei mai avea parte de surprize neplacute. Numai bine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui nefarius
Sunt tata de 2 ani de zile si casatorit de 4. Taicameu a inselat-o pe maicamea si cand aveam 14 ani erau pe punctul sa se desparta, am sarit eu rapid in schema si au ramas impreuna. ma rog maicamea ii mai baga pastile din cand in cand da asta e. Daca la prostu i-a trebuit sex si nu s-a asigurat ..... Ma rog , partea proasta e ca fara sa vreau incep sa ma intreb cum ar fi cu alte femei. Tin sa mentionez ca imi iubesc sotia si copilu mai mult ca orice pe lume. Nu se pune problema sa ma indragostesc de alta femei. Dar cel putin eu unu simt din cand in cand nevoia parca sa ma eliberez sa fac o fantezie . Am facut de cateva ori cu sotia si mi-a dat de inteles ca ii place. Ma rog ideea e ca barbatii dupa asemnea chestii devin foarte foarte foarte lucizi. Cel putin in cazul meu chiar nu m-am mai oprit sa admir formele altei femei pe strada. Nu ma mai interesa absolut nimic inafara de familie si cariera....ma simteam om cu adevarat . Problema e ca dupa o astefel de experienta , parte de dupa , zilelel in care am avut gandirea foarte lucida mi-au ramas in minte ca un drog. Acuma vreau sa fiu in starea respectiva tot timpul. E adevarat ca dupa respectivele experiente comportamentul meu fata de sotie s-a schimbat , cel putin in zilele de dupa. Devinisem mult mai atent cu ea o ascultam mai des etc. Pana la urma cand te casatoresti cu un barbat nu te casatoresti cu P...LA lui doar. Omu ala are si el personalitatea lui , suflet etc. Discutam cu sotia ca ce ar face daca ar afla ca am fost la curve de exemplu. Initial a zis ca m-ar omori, si apoi mi-a zis ca ar prefera sa nu afle. Si am intrebat-o daca doar la p...la mea tine, adica eu reprezint pentru ea doar un carnat ? .... A inceput sa planga, si si-a cerut scuze . Incercati sa trati barbatii nu ca simpli carnati. Discutati cu ei. Faptu ca e barbat nu inseamna ca nu are si el frustrati sau probleme de "femei" sau kkturi cum le considera barbatii.
Nefarius,te rog frumos nu mai explici o data.Uite io is mai inceata asa de cerebel(ca dupa trii copchii mai am juma de neuron da` si ala-i in vacanta).Adica tu ai incercat "fanteziile" cu sotia,i-a placut si dupa aia nu te-ai mai controlat in a te uita dupa alte femei,totusi,cel mai important pt. tine a ramas familia si cariera?Nu stiu ,io asa am inteles si dupa cum vezi nu prea are logica ,e posibil sa gresesc dar tu ma poti corecta. Pina la urma ai inselat-o sau nu ?Ca nici asta nu mi-i clar.Dar ce mi-e clar cu siguranta e ca TU nu ai inteles ca si femeia (sotia ta,mama copilului tau) are si ea suflet si personalitatea ei!!! De astea trebuie sa tii cont cind iti vine sa-ti "desfasori" personalitatea si sufletu` tau pe la c....e!!sau aici e vorba de cirnat,ca iar n-am inteles legatura dintre sufletu` si cirnatu` lu domnu barbat cind alege sa zburde pe cimpii Saraca femeie,io cam pricep de ce a bufnit-o plinsu!Si io as plinge daca mi-ar zice barbatul ce i-ai zis tu sotiei tale,sau daca barbatul meu ar gindi ca tine "si eu am suflet si personalitate de ce esti egoista,lasa-ma sa ma simt si io bine ca iote cite brand-uri noi pe piata,fara zgirieturi,fara vopsea sarita asa ca tine..."oops ,am uitat ca nu vorbeam de masini ci de neveste,de alea cu suflet pe deasupra...tzz,tzz. Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://palestinian.ning.com/profiles/blogs/1970466:BlogPost:21449"]I want to tell the world... a Story[/url] [url="http://video.google.com/videoplay?docid=-2451908450811690589"]Occupation 101: Voice of the Silenced Majority[/url] The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades [8D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui hannen Saraca femeie,io cam pricep de ce a bufnit-o plinsu!Si io as plinge daca mi-ar zice barbatul ce i-ai zis tu sotiei tale,sau daca barbatul meu ar gindi ca tine "si eu am suflet si personalitate de ce esti egoista,lasa-ma sa ma simt si io bine ca iote cite brand-uri noi pe piata,fara zgirieturi,fara vopsea sarita asa ca tine..."oops ,am uitat ca nu vorbeam de masini ci de neveste,de alea cu suflet pe deasupra...tzz,tzz.
eu n-as plange ca irosesti lacrimile degeaba si vad ca i-a mai dat si o mare satisfactie faptul ca a plans in fata lui si si-a mai cerut si scuze (????). totusi as fi curioasa daca s-a gandit si la viceversa: bun, tu nu esti o prelungire a "carnatului", pai nici eu nu sunt doar mama copiilor, nevasta si amanta ta, sunt si femeie. ia zi nefarus cum e? poate ca nici ea dupa fanteziile alea nu se mai poate stapani si se uita dupa formele barbatilor pe strada si nu numai. (despre fantezii e drept ca nici eu nu prea am priceput cum e ... le-ai pus sau nu in practica cu sotia?). [mamica] mamica lui [copil]Matei Stefan 12.03.2007 [url="http://b2.lilypie.com/YEbgp3.png"]Varsta lui Matei[/url] Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ca sa revenim la subiect, de fapt: andrusca ia-i masina, nu te lasa. pai tu cu 2 copii mici sa mergi cu autobuzul. si ia-i tot ce se poate lua. si aerul daca se poate.vorbeste cu un avocat ca sigur ai multe arme in favolarea ta. [pup] [mamica] mamica lui [copil]Matei Stefan 12.03.2007 [url="http://b2.lilypie.com/YEbgp3.png"]Varsta lui Matei[/url] Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...