Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sotul meu s-a scimbat...


Recommended Posts

saphir,pur si simplu asta e parerea mea.Si tare as vrea sa ma insel. Dar atitudinea lui,se prelungeste. Are omu` zile proaste,dar cand ajungi la luni intregi... Si oricat de preocupat ai fi de afaceri,familia nu e normal sa ti`o neglijezi in asa hal. Adica cum sa stea mai in balcon,in loc sa stea cu sotia si copilul lui... !! ?? Never say never !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by saphir
Nu inteleg de ce va grabiti sa faceti calcule despre banii pe care ar putea sa "asigure" viitorul imediat dupa divort. De ce trebuie cautate cauzele numai intr-o alta femeie. Poate chiar e obosit omu`, stresat, poate serviciul il solicita prea mult, poate nu poate sa se rupa de problemele de la servici si cand ajunge acasa inca se gandeste la ce urmeaza sa faca, poate slujba e pur si simplu prea solicitanta si atunci "refuleaza" in felul acesta acasa, unde se presupune ca ar trebui sa fie inteles, sa aiba liniste.
Bine ar fii sa fie asta motivul... dar din pacate, pentru cine a trecut prin asta, lucrurile sunt asa de evidente... Eu ani in sir mi-am scuzat sotul pe aceste motive, ca e obosit, stresat, serviciu... blabla. Ani in care el se distra frumos cu amanta lui, in delegatii, in timpul asa zisului serviciu stresant... in timp ce eu ma dadeam peste cap sa se simta bine omul acasa... ce sa zic? ani intregi pirduti de dragul amintirilor anilor mai buni, de dragul copilului... dar pierduti, pentru ca pina la urma tot acolo ajungi, la divort, ca n-are cum sa mearga asa la infinit. Eu sfatuiesc pe toata lumea in aceasta situatie sa nu faca greseala care am facut-o eu, sa nu se resemneze intr-o astfel de casnicie, sa-si adune fortele si sa ia taurul de coarne. Trebuie gasite motivele pentru care se comporta asa, si daca se poate rezolva, sa se rezolve, si daca nu... asta e.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si fostul meu sot se schimbase cam peste noapte si venea cu mofturi si reprosuri total paralele cu relatia noastra: ca nu duceam gunoiul, ca nu ieseam destul de des la plimbare, ca nu gateam suficient de des, apoi a inceput sa-mi spuna ca trebuie sa facem sex cu prezervativ (era asistent medical si a zis ca au avut alarma de risc ridicat de hepatita C la spital), plus multe altele, iar eu am inghitit multa vreme asemenea minciuni, pana cand s-a indurat sa-mi dea de inteles clar ca mai exista altcineva in viata lui (iar aleia ii spusese ca traieste despartit!!) si atunci am putut lua decizia sa ma despart. Dar o perioada buna nu am vrut sa vad ce se intampla, ma minteam ca inca mai am puterea de a schimba ceva. Iti doresc ca tu sa nu treci prin asta, mai ales ca aveti si un copil. Dar incearca sa nu fii nici oarba!
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ***************************** Adevar > Autonomie > Identitate Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ipearina, ca umbla cu altele ai aflat, ca ii e indiferent ca stai sau pleci ai aflat. Ce vrei sa mai stii inainte sa tragi o concluzie? Cat de mare e copilul? Primul pas ar fi sa stii si tu cat cheltuiti si care sunt economiile. Plus acces la cont. Nu zic sa ii toci, dar ai o urgenta, ai o problema, e bine sa ai cardul la tine. Se poate face foarte usor un al doilea card pe acelasi cont. Nu zic sa te desparti, nu zic sa pleci, da fi pregatita ca situatia sa devina critica. Daca se trezeste sa iti spuna "fa-ti bagajul si pleaca" sa fii in stare nu sa dai in plans, ci chiar sa iti faci bagajul sa pleci. Cu copil evident ca doar nu ai fost mama surogat sa ii faci mostenitor. Keep the promises you make to yourself.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ipearina, nu-i drept pentru tine si ptru bbeul tau sa-l lasi sa-ti faca viata mizerabila,sa te faca sa te simti un intrus in propia ta familie. poate sa fie stresat de cele doua roluri noi,care poate nu i se par usoare (ma refer de tata si de director ),dar nu este o scuza pentru un adult sa se poarte mizerabil cu sotia. incearca sa vorbesti cu el ,spune-i cum te simti in relatia voastra si intreaba-l care este solutia problemei voastre din punctul lui de vedere (in rolul de director totdeauna trebuie sa fie pregatit sa dea solutii). spuneti-va fiecare ce vre-ti unul de la celalalt,ce va deranjeaza si incerca-ti sa face-ti sa functioneze. oricum nu te precipita ,incerca sa te relaxezi si tu si sa te odihnesti,lipsa de odihna face sa vezi lucrurile mai grii decit sunt in realitate. multa bafta monica mami de print
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat sa vorbesc cu el, dar REFUZA sa vorbeasca; de fapt balmajeste ceva, imi arunca doar cateva motive nesemnificative care nu justifica nicidecum comportamentul lui din ultima vreme. Nu prea mai avem iesiri comune, cele cateva sint doar la propunerea mea si atunci evident ca trebuie sa trag de el, apoi toate iesirile impreuna esueaza pt ca se leaga de mine din orice, este iritat si prost dispus in compania mea. Cat despre al doilea card pe contul lui... nici sa nu-mi treaca prin cap. Imi lasa el cat considera sau trebuie sa-i cer eu. Daca la inceput am crezut ca serviciul lui solicitant este de vina, acum am inceput sa ma indoiesc. Din ce in ce mai mult tind sa cred ca la mijloc este altcineva, dar imi este foarte greu sa aflu. Poate numai apeland la un detectiv. Ma poate ajuta cineva in acest sens? Cu un detectiv care sa nu-mi ia pielea de pe mine si care intr-adevar sa-si faca treaba! De ce tin neaparat sa aflu? Pt ca vreau sa stiu de ce nu mai corespund, pt ca nu-mi place sa traiesc in minciuna si in iluzii, pt ca prefer un adevar dur, dar care sa ma lamureasca!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand ash avea o discutie foarte clara despre copii, responsabilitati, familie. Si i-as comunica, chiar daca el refuza sa vorbeasca sau sa recunoasca, mai bine zis i-as reaminti ca familia inseamna responsabilitati de ambele parti, copilul a fost facut de amandoi, se creste de amandoi. I-as aminti ca atunci cand m-a luat nu m-a angajat, ci ne-am casatorit, nu-i sunt nici secretara nici alta subordonata asa ca sa-si lase la munci fitzele de director ... ca nu-i stau bine. I-as povesti ca si io sunt obosita dupa sarcina, nastere, nopti albe, zile negre si munca munca si iar munca. Si daca tot face pe prostul i-as comunica la fel de dulce ca asa cum copilul creste crescut numai de mama aku, la fel poate creste toata viata, ca furnizor de bani poate fi la fel de bine si prin pensie alimentara. Si il ultimul rand as vrea s-o cunosc pe acea carmen si sa-i ard o mama buna de bataie asa ... ca sa ma racoresc (dar numai dupa ce as fi sigura ca am motive sa nu bat femeia pe gratis). Si daca ash avea motive, clar si-ar vedea copilul numai cu program si ala scurt. Dar astea-s punctele mele de vedere, strict personale si bazate pe experienta mea. Raluca, leoaica cu [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralcatis/album?.dir=/9588"]Pui Nazdravan[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apeleaza la "Tradati in dragoste"... Mai stii, poate afli ceva. Am inteles ca nu folosesc in emisiune decat actori care exemplifica intamplari reale. Ioana [url="http://t2.lilypie.com/kHjWp2.png"]bebe?![/url] - decembrie 2006
Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai greu pe lumea asta e de suportat...singuratatea in doi.Desi fizic e prezent, sufletul si mintea ii sunt in alta parte.Cu siguranta a intervenit o problema(de ce natura doar el stie), insa nu te lasa amgita de dragul copilului.Daca s-ar putea da o reteta miraculoasa pt fericire cu siguranta toate femeile s-ar inghesui sa o copieze.Asa ceva nu exista..decat in basme.Si mai tine minte ca TOT CE NU TE OMOARA TE FACE MAI PUTERNICA.Cu siguranta trece printr-o cumpana..incearca sa-l descosi spunandu-i ca vrei sa pleci daca nu mai sunteti iubite.SUCCES.[baie] chis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...