Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sotul meu s-a scimbat...


Recommended Posts

e foarte greu sa-ti dai seama daca e vorba de alta femeie sau nu.De exemplu,al meu e numai lapte si miere,cadouri peste cadouri,iesiri scumpe,tandreturi excesive si.....tot l-am prins cu mata-n sac.Eu cred ca omul e depasit de situatie sau trece printr-o criza existentiala si ar trebui sa nu-i mai acorzi atata atentie,macar pt catva timp,sa vezi daca lui ii cade bine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by saphir Poate chiar e obosit omu`, stresat, poate serviciul il solicita prea mult, poate nu poate sa se rupa de problemele de la servici si cand ajunge aca
Nu inteleg de ce va grabiti sa faceti calcule despre banii pe care ar putea sa "asigure" viitorul imediat dupa divort. sa inca se gandeste la ce urmeaza sa faca, poate slujba e pur si simplu prea solicitanta si atunci "refuleaza" in felul acesta acasa, unde se presupune ca ar trebui sa fie inteles, sa aiba liniste.
Ok. Exista aceasta posibilitate. Ceea ce nu pricep eu este altceva (si nu ma refer doar la cazul de fata): de ce, daca esti obosit, stresat etc partenerul iti devine dusman si esti gata sa-i tragi un sut...de bun ramas? Cum de nu-ti da prin cap sa-i ceri ajutorul, sau sa-l lasi pe partener sa te scoata din starea aia? Cum de esti pregatit sa renunti la tot ce ati cladit impreuna (inclusiv copii) asa, dintr-o pasa proasta? Astea-s basme. De fapt nu mai simti nimic pentru celalalt si nu stii cum sa-i faci vant, mai ales daca inima iti zburda pe alta campie. Lasati prostiile cu stresul...cu serviciul...cand iti dai la o parte partenerul, eventual cu copil cu tot, inseamna ca nu-l mai vrei. Atat. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi se intampla pt a doua oara de cand sant pe DC,sa fiu de acord cu Rufus. Sa vezi si sa nu crezi[:-)))] Dar tre sa recunosc ca ii dau dreptate 200%. Scuze poti gasi o mie. Adevarul este doar unul. Bunica spunea: "casnicia e ca o partida de tenis- trebuiesc DOI; daca joci de unu' singur la perete, pana la urma te lasi pagubas". Nu e neaparat sa angajezi detectivi, sa afli numele altor persoane care pot fi implicate. Important este ca esti nefericita, neapreciata, neglijata, si tratata ca o povara, ca un rau necesar: bona la copil. Nu iti trebuiesc "dovezi" sa-i spui toate astea, sau sa schimbi situatia. Nu, divortul nu este intotdeauna cea mai buna solutie. Dar nici sa stai si sa suferi la infinit, sa dai "partenerului" ocazia de a te decima psihic - si uneori si fizic. Better alone for the right reasons, than with someone for the wrong reasons. Mai bine sa fi singura pt motive bine intemeiate, decat sa fi cu cineva pt motive "gresite". Iti doresc multa tarie, intelepciune, si puterea de a lua hotarirea cea mai buna- pt tine si pt puiul tau!!! [pup][pup] olguta12 "Fear less, hope more; Whine less, breathe more; Talk less, say more; Hate less, love more; And all good things are yours." [copil][url="http://www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5"] GALUSHCA IN ACTIUNE[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=84271"] POVESTEA DREI PISHCOT[/url][bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce s-a intamplat pana la urma? l-ai prins ca are pe altcineva?ai apelat la detectivi? eu cred ca nu toti barbatii se schimba in rau daca inseala, dimpotriva:s-ar putea sa devina mai atenti, mai dragastosi, sa iti faca cadouri etc...si viceversa(adica atunci cand o femeie inseala),de obicei se schimba ceva in comportamentul lor. din mesajul tau am inteles ca e obosit etc..asa era si sotul meu cand avea firma lui, si eu ma simteam ca unbaby sitter pt ca sotie nu ma puteam numi.avea un comportament asemanator cu cel al sotului tau inafara de faptul ca nu imi reprosa nicodata nimik, de fapt nici nu ii stilul lui de a-mi reprosa lucruri, chiar si cand ar avea dreptate elk prefera sa taca. nu pot sa bag mana in foc ca te inseala...asta pana cand am citit postarea cu smsul pe care i l-ai gasit in telefon.aici apare buba. eu luam telefonul si il intrebam "cine e carmen?" si as fi observat reactia lui.poate gresesc,dar eu asa as fi facut. nu stiu daca poti sa discuti cu el, cumte-au sfatuit fetele, pt ca din spusele tale inteleg ca inafara de reprosuri stupide nu prea stie sa zica altceva. poate un pic de pauza intre voi ar fi binevenita, sa i dai si lui timp de gandire, poate are nevoie sa isi revizuiasca sentimentele.eu cred ca inca te iubeste, dar cu toate problemele care sunt probabil la serviciu, si apoi acasa ii vine cam greu sa accepte cu atat mai mult cu cat probabil a aparut o ispita in zare. eu zic sa nu te pripesti cu divortul...da-i putin timp...se zice ca daca iubesti pe cineva iidai libertate si daca se intoarce la tine atunci te iubeste cu adevarat.poate a fost o idila care s-a infiripat la servici...se intampla...una dispusa care nu e mereu obosita (dupa nopti nedormite din cauza copilului), mereu zambitoare si cu care probabil poate vb si despre cele intamplate la servici (mai bine decat acasa unde il asteapta o sotie obosita, un copil plangand etc.)nu incerc sa ii gasesc scuze, dar cred ca lucrurile ar putea reveni la normal. cu ceea ce nu sunt de acord insa este faptul ca nu stii cat castiga.stiu cum e pt ca am trecut prin asta, si m-am simtit ca ultimul om,depindeam de el financiar.asta ar trebui vorbit cu el si lamurita situatia. daca el iti va marturisi ca a avut o aventura depinde doar de tine daca ai puterea sa il ierti.mai rau e daca vei descoperi tu,cred ca ar fi socul mult mai mare.dar daca vrei neaparat sa afli, solutii exista. eu i-as face niste vizite la birou cu copilul in brate, poate intr-o pauza de masa, as incerca sa ma apropii de el, in nici un caz nu i-as face reprosuri ca sa nu simta ca il ingradesc. incearca si faza cu pauza, spune-i ca ai nevoie de un pic de timp pt tine sa te gandesti, sa iti faci ordine in ganduri, sentimente, nu ii spune ca pleci din cauza lui. eu zic ca o sa isi revina, trece doar printr-o pasa proasta. si nu uita: "daca vrei sa fii fericit o clipa, razbuna-te! daca vei sa fii fericit o viata, iarta" iti doresc sa alegi varianta cea mai potrivita pt tine si puiul tau, si sa fii fericita! giulia si alex-raoul (22.09.2002) "Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...