Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Condica salajencelor!,alaturi de Mihaela!![87]


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui babymom75
Salutare fete cucuiete! Bianca, eram convinsi ca plecam in Franta, dar am ramas gravi si burticile mi-au stricat planurile. De fiecare data! Sa fie vreun semn?? Acum cu criza asta iar ne bate gandul, nu atat din cauza banilor cat mai ales ca eu m-am saturat de sistemul sanitar romanesc. As vrea sa lucrez si eu in conditii civilizate si pe bani adevarati, nu bataia lor de joc. Ai tai inteleg ca au plecat in State? Cum s-au acomodat? si ai mei au fost 1 an, de fapt 2 ani mama, dar zic ca nu le-ar placea acolo pe veci.
Lavinia, poate burticile au fost un semn ,sau poate nu[:D]. ai mei sunt plecati de 4 ani[q].si mai stau cica[bang].desi ii doboara doru de noi, inca nu vor sa vina[bang].ai mei sunt incantati de america, de chicago,dar ca si ai tai nu ar vrea sa ramana pe veci acolo . Bimilit - soacra cu DOUA nurori[bang]! [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/?page=main"]Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...[/url] [url="http://www.helpsonia.com/"]SONIA, are nevoie de noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

am venit de la munca obosita, "rupta de picioare", ca m-am dezvatat de lucru [:D] si dureaza un pic pina imi intru iara in mina. mare lucru nu am facut azi, in primele 5 zile o sa fiu "oriented" asa ca o sa am mai mult de stat pe linga un alt CNA sa vad ce si cum trebuie facut. mi-au facut poza, mi-au dat un time card(sau cum i-o zice la cardul ala pe care se imprima ora la care am ajuns la lucru si ora la care iesim la sfirsit. da, in schimb, cind am ajuns acasa am gasit pe masa ...BRINZOICI !!! am bagat la disperare si dupa aia parca am atipit putin pe canapea urmarind-o pe Oprah. deci Bia nu are somn.Hm. mie imi pica ochii in gura, ca is treaza de pe la 5 azi dimineata. Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind. - Dr. Seuss
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa nu-mi zici ca ccc colegu tau a prestat branzoici. deci acum esti in perioada de acomodare? te servesc cu un capuccino? Bimilit - soacra cu DOUA nurori[bang]! [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/?page=main"]Ajutati-l pe DAN sa mearga din nou!Putin cate putin se aduna marea...[/url] [url="http://www.helpsonia.com/"]SONIA, are nevoie de noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, da,, mi-ar folosi un capucino...mi-am desfacut un FRApucino pina atunci. Brinzoicile le-a facut musafira noastra, ptiu pe ele, nu s-ar deochia. A zis ca daca vreau imi face zilnic, cit mai sta pe-aici. Acuma toti joaca remi in living, eu cred ca o sa ma intind un pic sa ma uit la reluarea de la "Y & R" da tu nu ai somn, sau ai intilnire cu alte meridiane, sau ...ce? nu-i pacat sa nu dormi, cind toata lumea doarme? Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind. - Dr. Seuss
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza salajence !!! Ieri am ajuns acasa de la munca franta-rupta. Cum nu am mai pus gura pe cafea de vreo luna jumate acum ca merg la servici ma resimt. Dar nu mai are gust parca cafelutza si de aceea am renuntat la ea. Cum se stie ca "mananca" Ca din organism si cum eu nu prea il asimilez oricat as lua am zis ca daca tot nu are gust mai bine renunt la ea. Am mai avut o perioada imediat dupa ce am nascut-o pe Paula cand vreo 2 ani si ceva nu am pus gura pe cafea, dar apoi am inceput cu cate o cescutza, apoi o ceasca , apoi o cana, doua-trei [:D]. Acum dimi mi-am facut un capucino. Problema mea este ca am tensiunea mica si ma cam doare capul dimineatza sau dupa-masa si daca mai trageam cate o gura de cafea imi trecea rpd. Acum tre sa gasesc alte remedii pentru fazele cand am caderi de tensiune. Am bagat in oala un ciolan ca mi s-a facut pofta de fasole boabe cu cioan si cu ceapa . Apoi voi face pangasius pane cu legume si ca desert mi pofta de ceva chec sau crema de zahar ars.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai da ..... obosita cum sunt am mai uitat sa-i urez un bun venit in gashka noastra de salajence Laviniei [flo]. Sper sa te simti bine alaturi de noi , sa-ti traiasca copilashii, sa fie sanatosi , iar voi sa va puteti implini visele ! Ma prezint si eu , ma numesc Adriana , am 2 fete , Andreea - 9 ani si Paula - 4 ani si locuim in Zalau. Maria , sa-ti traiasca printesa [olala]. Doamne da ce ochisori mari face ea la poze. A fi manechin draga , daca deja se stie uita la tinta cand e pozata. Cat despre vergeturi .... eu zic sa mai astepti , in timp vor disparea o parte. In Zalau am auzit ceva la Ciobanca cum ca ar fi laser , dar exact pentru ce anume nu as putea sa-ti spun. Mai bine da o cautare pe google si vezi ce gasesti in Cluj. Cu kg ... no stress ... vor disparea de la sine dupa ce mergi la munca. Otilia, te admir pentru rabdarea care o ai sa faci floricele din lapte praf. Foarte frumoase ti-au iesit. Ce tortalesti azi [pofta] ??? Mihaela, frumos povestesti tu de pe taramul vostru. Vorba lui Bia si oti, cand citesc cele scrise de tine ma bate si pe mine gandul emigrarii. Mai astept sa vedem daca scot astia vizele pentru state , apoi sa trag o fuga in vizita si daca mi-o placea poate-poate ne-om hotara si noi sa mergem pe alte meleaguri. [pup] la fete ! Cami, felicitari pentru job. Ai vazut cum rasare soarele exact cand nu te astepti ? Ma bucur pentru tine. Card din acela aveam si noi la Bnacorex. Un pic nasol ca se inregistreaza totul pe el, ora cand iesi , ora cand intri, la noi daca trebuia sa merg pana afara din institutie trebuia sa ies cu acel card si se vedeau toate intarile si iesirile. Cu semnatul condicii e mai bine. In RO foarte putine sunt locuri unde se foloseste astfel de card. Parerea mea este ca ar fi ideal ca la toate locurile de munca sa se introduca aceasta modalitate , astfel poate toata lumea si-ar vedea de munca si nu s-ar mai intarzia sau merge mai rpd acasa , decat cum e programul. Bia, uite multi [pup][pup][pup] ca sa-ti treaca supararea !!! Giulia, deci azi e sarbatoare pe la voi pe acasa [olala] ! Diana, cum e Stefan ? Nu ati fost la un consult sa vezi ce zice dr. ? Poate nu e cazul de antibiotic. Noua ne-a spus ca s-ar putea sa ne tina si 1 luna tusea asta pacatoasa. Uite , de ex. , eu de 3 saptamani sunt tot infundata si cu secretii, orice as fi luat si orice as fi facut nu scap . Azi am zis ca voi incerca cu inhalatii. Multa sanatate ! Elvira, cam rarutz pe la noi. Ce mai face Cristina ? Cum stati cu sanatatea , ai fost la orl ? [pup] printesei ! Hai ca am scris destul , fug sa dau de mancare fetelor si sa pun fasoalea in oala ca ciolanul vad ca e gata deja [pofta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la mine, ce ziceti, vom avea o zi insorita? Adriana, mersic de cafea si tigara [pup] cum te gandesti tu la toate. (parca ai fi din zodia fecioara, zau asa [:D] ) Eu sunt putin deprimata, din motive de sanatate. In ultima saptamana iar am avut parte de tot felul de junghiuri, intepaturi si alte dureri, si-n fiecare seara cand ma pun in pat imi zic ca tre sa am mai multa grija de mine, de corpul meu, sa nu-l mai intoxic cu cafea si tigari, si totusi, dimineata abia astept sa ajung la birou sa pot bea o cafea. Si asta ma deprima rau de tot, ca sunt atat de slaba. Si ma simt mereu obosita. Fac lucruri aiurea, chiar acum spre exemplu, Cristi mi-a trimis un mesaj pe mess sa nu mai iau paine si rosii ...ca ceva nu e in regula.[:D] Rosii, cum am mai zis, de ceva vreme nu mai gasesc bune, iar paine, off, am luat una aseara cand am mers acasa si nu stiu unde mi-a fost capul, dar pe cand da sa manance cristi, zice pfuai, painea asta e beton. Beton de tare nu beton de buna [bang] Inainte de asta la fel patisem, o luasem tare, e clar ca nu sunt in stare sa fac nici cumparaturi. Asta e, sunt de prea buna credinta si nu ma gandeam ca pe un raft plin, poa' sa fie paine veche. [bang] Tot aseara, ce lunga seara am avut, ma pregateam eu sa ma culc de la 8 deja, ce vise taica, va dati seama ca fiecare fosnea cate ceva, Cristina avea chef de joaca, asa ca dupa ce m-am perpelit vreo ora m-am trezit si m-am jucat cu ea apoi ne-am uitat la tv la dansez pt tine, si nu ne-am mai culcat decat dupa ora 1, si la ora aia Cristina inca ma mai punea s-o admir cum danseaza. [bang] Iar acum sunt cheauna de cap, nu vreau decat sa dorm. Si totusi, ce frumos e azi afara, soarele straluceste, pasarelele vor canta si ele candva...viata merita traita. Va [pup] pe toate si va doresc o zi senina. P.S. Bia, am citit pm-ul tau, mersic inca o data. [pup]
io zic asa: e ori asa, ori altfel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai Elvira parca am fi dintr-o zodie , zau asa [:D] Exact acelasi lucru l-am facut si eu aseara , m-am pus in pat pe la 7 cu gandul ca de pe la vreo 8 sa dorm pana dimineatza sa-mi revin cat de cat din oboseala. Cand colo , cum atipeam cum fetele ba radeau , ba se certau, ba veneau sa ma verifice daca dorm. Apoi , tot asa ca si voi, mi-a fugit somnul si ne-am uitat la dansez pentru tine si am adormit tarziu , dupa 12 noaptea. E cald afara ? Ca zilele astea a mai fost soare sar sufla un vant rece de te taia nu alta ....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor a murit socrul meu azi noapte. Maine dimineata plecam spre SM. Numai eu cu ovi si Silvia. Va pup, aveti grija de voi...[pup]. [url="http://vorbele.blogspot.com/"] vorbe de copil...[/url] [url="http://salmi-foto.blogspot.com/"] Hobby[/url]
[url="http://www.nazdravani.ro/"]nazdravanii[/url],[url="http://site.neogen.ro/alinasabau/index.html"]Alina [/url]
[url="http://salmi-ladrum.blogspot.com/"] calator de profesie[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...