Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Am nevoie de voi!!!


Recommended Posts

Sunt bine mi-am mai ridicat moralul...am mai discutat cu sotul meu...el e alaturi de mine si stiu ca face orice pt mine, dar ca toata lumea avem si certuri...asa ca ne am decis sa amanam putin bebele si sa vedem cum o sa fie. Noutatea e ca mi-a intarziat CM ...am postat asta pe" asteptand un ingeras in viata noastra".. nu mi-a intarziat mult, tb sa imi vina vineri sau sambata, testul a iesit negativ... Acum iti dai seama ca mi-l doresc in continuare si daca vine o sa fie bine venit si ne ar face pe amandoi f fericiti. Pupici multi [pup] Mada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns
mada, eu iti dau un sfat ,fiecare isi cunoaste problemele si incearca sa le rezolve in functie de prioritati,deci tu stii mai bine care sunt prioritaile talesi cum crezi mai bine ca ar fi sa iesi din aceasta problema. din mesajele tale reiese ca va intelegea-ti ff bine ,ca va doriti un copil ,ca inca nu a fost sa fie etc... si dupa aceea mulr stres si certuri. eu,ca persoana care am trecut prin situatie asemanatoare pot sa-ti spun ca a fost din dorinta prea mare de a avea bb.cind l-am avut s-au terminat toate problemele. ca si tine am vrut bb la 30 ,,,,dar nu l-am avut la 30 l-am avut la 34 am avut probleme,nu venea bb ,cind venea il pierdeam etc etc cind ramineam insarcinata toul se echilibra nu aveam nici o problema dupa pierdere viata noastra era un haos..am avut 2pierderi inainte de a ramine insarcinata cu ingerasul meu scump am mai avut o pirdere si imediat dupa ultima pierderea compania mi-a dat o vacanta de o luna cu totul platit ,ca sa ma odihnesc ,am venit din vacanta am ramas insarcinata iar .acum am un bb duuuuuuuulce si nu mai am nici o problema suntem o familie ffff fericita. eu te sfatuiesc nu programa "aminam bb" lasa lucrurile sa curga de la sine continua sa ai relatii fara sa te protejezi ,incearca sa te odihnesti,sau mai bine zis sa va odihniti. cind o pereche doreste sa aiba un bb si el nu vine ,stresul este f mare,plus ca sunt sigura ca si tu calculezi ca ai o virsta si nu poti astepta prea mult mai ales daca vrei sa ai mai mult de un bb daca mai citesti in dc ai sa vezi cite cupluri nu au fost debilitate cind nu venea un bb. eu iti doresc din tot sufletul cm sa intirzie vreo 10 luni si povestea ta sa aiba un final fericit si cu ochisori. o imbratisare mare mare de la mami de print
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun sfatul lui principe. Nu amana bebe ca nu mai ai 20 de ani. Cred ca la momentul asta bb este mai important decat relatia. Daca mai tarziu vei avea probleme in a ramane insarcinata iti vei dori sa nu te fi speriat de certuri. Cred ca sunt femei care isi doresc sa faca un bb acum, in orice conditii si cu oricine pentru ca pt ele este prea tarziu deja. Nu cred ca este bine sa programezi un bb. Cand ti-l doresti atunci il faci. Astea nu sunt lucruri cu care sa faci trade. Mai ales in ziua de azi cand infertilitatea pare a fi ultimul virus ... Sigur ca nu ar fi bine ca bb sa vina intr-o familie cu probleme. Dar la 30 de ani ... usha se strange rau de tot si nu le poti avea pe toate. Mergi spre obiectivul fatza de care "nu poti trai" (gandind long term). Si afla de ce va certati!!! Asta este foarte important. Chiar daca ai impresia ca va certati din nimic, cu atat mai mult: AFLA DE CE VA CERTATI! Printre strigatele lui (fa abstractie de mesajul de la prima vedere) citeste care este cerinta de baza pe care o reclama? La fel pt tine: prin raspunsul in 2 peri si suparat pe care i-l dai - exact ce ai vrea sa-i comunici de la suflet la suflet? Never say NEVER.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Principe, multumesc din suflet [pup], ma simt bine cand aflu ca a mai trecut cineva prin asta. E adevarat ca imi doresc eneorm un bebe, si e adevarat si ca ma gandesc ca poate nu am sa pot sa il fac....dar cu toate astea faptul ca imi intarzie CM ma bucura enorm...sunt un zambet toata... Azi dimineata am mai facut un test....si nimic..inca mai astept... Ileana [pup] ms mult.Sa sti ca incercam sa vorbim, dar asta se intampla de fiecare data dupa ce ne certam...o rezolvam pana la urma, dar ma intreb oare de ce nu reusim sa discutam civilizat de la inceput?...offf...am senzatia cateodata ca numai noua ni se intampla asta, poate si ca eu sunt mai perfectinista si imi doresc ca toate sa fie f bine... Multumesc mult fetelor. Pup [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai fi perfectionista si nici nu te mai alinta cu "calitatea" asta. Perfectionismul reflecta de obicei teama si ineincredere. Nu mai pune chestiile administrative si principiile inaintea sotului tau. Nu mai fi perfectionista, mai bine iubeste-l. Never say NEVER.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am citit, am auzit, am vazut, nu mai tin minte exact ca de fiecare data cand ne enevram , cand ne suparam foarte tare au loc niste procese la nicelul creierului, niste neuroni, sinapse, chestii, ca nu stiu sa le explic , se distrug..devenim mai prosti[zz]intr-un cuvant. e cineva in masura sa ne explice treaba asta? sau e doar aiureala? chstia e ca pe mine m-a facut mai calma cu siguranta..[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mada101 venirea unui bebe in perioada asta mai critica a casniciei voastre poate avea 2 efecte: 1. sa va apropie f mult si sa dispara tensiunea si certurile dintre voi. poate ca a venit timpul sa schimbati viata in 2 pe viata in 3. 2. tensiunea se poate aprofunda, deoarece in sarcina si dupa, vei fi mult mai sensibila si vei avea nevoie de mult mai multa atentie. trebuie sa cantariti cu mare atentie daca sunteti amandoi pregatiti pentru viata in 3. iti pot da 2 exemple: - la noi bebe a venit pentru ca ne doream amandoi. si noi am avut perioade tensionate inainte de sarcina dar venirea lui bebe parca a risipit toti norii. - nasii nostri asteapta de asemenea un bebe. asta a facut ca tensiunea dintre ei sa creasca si intr-un fel, viata lor de familie s-a impartit in doua: ea si sarcina si el cu prietenii si treburi mult mai importante decat ea. despre testele de sarcina, iti pot spune ca eu am facut vreo 5. dupa primele 2, m-am dus la farmacie si am luat 10, ca sa nu ma duc in fiecare zi. [:D] va doresc multa putere si sa luati decizia cea mai buna! [mamica] mami de [baietel]Matei Stefan 12.03.2007 [url="http://community.webshots.com/album/559181282cdoZGX"]poze botez - 20 mai[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mada stii din ce cauza nu poti vorbi civilizat ,din cauza stresului. stiu prin ce treci ,pot sa spun ca inteleg mai bine decit poti tu intelege in mom de fata. eu abia dupa ce am ramas insarcinata si totul a inceput sa intre in normal ,am sesizat ce schimbari s-au produs in mine cind am vrut un bb ,si cum a influentat relatia noastra. subconstientul joaca demulte ori feste ,tu poti tipa in gura mare nu bb-eul este cauza ,si totusi el sa fie. eu dupa ce am pierdut primul bb ,ziceam in stinga si in dreapta ,asa a fost sa fie ,dumnezeu stie mai bine ca face ,mai bine ca afost asa decit sa nu fie sanatoe etc ,cine ma auzea zicea este stapina pe situatie ,dar in nautrul meu eram facuta bucati ,nu am putut minca si dormi 9 zile ,pina cind sotul meu m-a dus la medic intr-o stare jalnica de oboseala si m-au pus pe tratament si amavut psiholog si am inteles ce rol juca bb ptru mine.... si dupa citva timp iar am ramas insarcinata si iar am pierdut ,si paream iar stapina ,dar nu eram ,si am plecat in vacanta unde eram impreuna dar nu singuri ,si asta ne-a facut sa nu ne mai concentram asa de mult in noi doi si nevoile ,durerile noastre. si asa am reusit. astept cu nerabdare sa ne spui de ca astepti un bbic ,,,,,,,o ce fericire ai sa vezi ca asa o sa fie monica mami de print
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Principe, esti o femeie f puternica, mi-as dori sa pot fi ca tine. Felicitari![flo] Cat despre [copil]...nu cred ca sunt [q]...am facut zilnic cate un test de sacina si nimic, urasc acea liniuta[:(!]...Maine fac o saptamana de cand imi inatarzie cm... Te tin la curent Multumesc ca mi-ai impartasit o parte din suferinta ta [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mada, nu mai face atitea teste,asta iar este un stres,uita de ele un timp ,fa dragoste si atit. cum spuneam c.m sa vina cind ai sa-l chemi tu. cind vrei sa stii daca ai ramas dupa ce trece perioada fertila fa-ti un ex de hcg(nivelul hormonului goandotropina corionica)in singe ,asta este sigur apare in singe imediat dupa fecundare ,este cel mai exact.si nu mai stai cu inima la gura 2 saptamini sau chiar 3. dute la un lab particular,rezultatul ti-l pot da in citeva ore. cere sa.ti faca test pentru sarcina , aici ex de urina (kiturile) nu prea se iau in consideratie. bafta. monica mami de print
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...