Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt, Perla Moldovei (63)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[hia]

Vroiam sa va spun multe, dar Allexa m-a lasat fara replica.In prima faza am crezut ca glumesti, ca v-ati certat si...o spui asa...

Apoi am realizat ca treaba e serioasa [q] Sunt alaturi de tine si Razvanel si va transmit toate gandurile mele bune.Repet si eu ce au spus fetele, nu ezita in a ne cere ajutorul [pup]id="purple">

 

POZE[foto]

Carmen E. si [bonjovi]Eduard-Costin (28.02.2003)id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neataaa!!!

Ce mai faceti?

Va invit la o cafea!

Eu am scapat de virusii informatici (Sebi sa traiasca si sa nu ma mai fugareasca pentru ca el a vrut pe axial...[:D], Laura stieeeee, daca nu si-a luat-o peste ochi de la Sebi si a uitat despre ce e vorbaaaaa) De aia umani pare ca am scapat, mai asteptam 2-3 zile sa vedem ce si cum, oricum, am dus-o la gradinita azi, sper ca maine nu aflu de vreun nou caz de scarlatina, ca o iau razna)

O zi buna!

 

Lora, mami de Iustina

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133766

 

(Niciodata sa nu spui niciodata!)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Vroiam sa dau eu cafeaua, dar a fost Lora mai rapida, bag seama ... Hai ca mai dau si eu una!

Cum ati petrecut? Ce ati mai facut in we? Eu am tot asteptat vineri sa dea cineva un semn de viatza, dar n-a vrut nimeni sa zica ca merge la baut (Carmen [floare3] as fie mers cu tine, dar numai noi 2 ... mmmm...). Danaid="red">, pai tu ce-ai facut, dragutza? Ne-ai starnit si ne-ai lasat asa ... starnite?

Sambata, dupa cum a inceput Lora sa 'dea din casa', ne-am trezit noi 2 'capre', ne-am pus cu gura pe ai nostri ca brazii si cu copii dupa noi, am plecat pe la 15 la Durau [:D]. Nu ploua tare, doar torentzial[:-)))]. Am mai si mers pe drumul direct de la Izvorul muntelui, care era plin ca gauri si hartoape. Acolo, am mancat gogosi delicioase, am baut cate o visinata (baietii tremurau de frig cu berea fara alcool in fatza si se mirau de noi de ce suntem asa vesele), copii au poftit la cartofi prajiti ... si ne-am intors acasa. Se cheama ca am deschis sezonul turistic, stim drumul, am ochit niste locuri frumoase, de acum vreme buna sa fie, ca dor de duca tot avem.

 

Sa aveti o saptamana buna! [pup]

 


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene, Fotografiile noastre

Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi

 

'Cos what I feel is the only truth for meid="size1">id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata !Am venit si eu,ca mi-a mirosit a cafea[:D][:D]

 

CARMEN E - cam pe toata lumea socam noi acum,dar asta este...niciodata nu am spus nimanui ce se intampla intre noi,nici familia nu a stiut mare lucru si acum cand am pus capat...da,reactia asta este...

 

LAURA - pai astea sunt cele mai frumoase iesiri,neplanificate,nu conteaza cum este vremea,cat este ceasul...te sui in masina si pleci...super fain,bravo voua ![pup]

 

http://community.webshots.com/user/allexa06

 

allexa,mami de Razvanel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa va rog sa-mi dati o idee, un sfat, ceva, intr-o problema. Am cunoscut aici pe forum, apoi personal, o mamica f. tanara, cu 2

fete (una de 2 ani si una de vreo 6 luni), singura, din Dorohoi. Cum a ajuns sa aiba 2 copii si nu sotz, prieten, cineva sa-i fie alaturi, e alta treaba si nu vreau sa intru in amanunte. E problema ei. Ideea e ca desi i s-a spus sa dea fata cea mica spre adoptie, s-a incapatant sa le tina pe amandoua langa ea. Sta cu chirie, parintii nu 'se raspund' deloc cu ea, desi stau in acelasi cartier, nu a avut destule luni lucrate pt a lua indemnizatie, asa ca traieste din alocatiile fetelor si ce reuseste sa mai faca pe langa, in conditiile in care nu o ajut animeni cu copii, nu are cu cine sa-i lase ca sa se duca la munca. Cu ajutorul cuiva, si-a gasit de facut traduceri pe internet, tehnoredactari, lucrui din astea marunte pe care le face de acasa, dar o ajuta sa-si plateasca facturile si chiria. Cand a ramas insarcinata cu a doua fata, era studenta. Dupa ce a nascut, a incercat sa se tina de scoala si ultima data cand am intalnit-o eu venea de la un examen. Deci fata nu e proasta, e doar tare lipsita de noroc. De ce va scriu acum, am primit ieri un SMS de la ea in care imi spunea ca nu mai are nici net (sigurul mod princare reusea sa-si

gaseasca ceva de lucru), nici gaz, pt ca nu a reusit sa le plateasca 2 luni, e inglodata in datorii si disperata. Peste toate astea, mai are si niste sangerari pe care medicul la care a fost le pune pe seama unor chisturi.

Ce as vrea de la voi e sa-mi dati niste idei cum as putea sa o ajut, Eu o sa ma duc pe la ea cand ajung la Dorohoi si m-am gandit sa-i duc ceva haine pt fata cea mare, sa-i duc niste cartofi, ulei, orez,fructe si cereale pt fete, detergent.. chestii din astea care nu m-ar costa mult, dar pe ea cred ca ar ajuta-o. As ajuta-o putin, dar pe termen lung, nu am rezolvat nimic. Stiti ceva ce ar putea lucra de acasa, undeva unde sa apeleze sa ceara ajutor? Eu am sa vorbesc cu ea sa o intreb daca are dosar de ajutor social la primarie. Stiu ca este o lege cu venitul minim garantat, prin care statul ii asigura un minim de subzistenta.

Sunt convisa ca mai sunt mii, zeci de mii ca ea in tzara asta. Stiu ca nu pot face minuni, dar as vrea sa fac ceva care sa conteze, macar un pic.

Daca aveti vreoi idee .. [floare3]

 


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene, Fotografiile noastre

Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi

 

'Cos what I feel is the only truth for meid="size1">id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'NEATZA MAMICI,

miroase fain a cafea...cu frishka si ciocolataaaaa.....[cafea][cafea]

eu vineri am fugit repede la bacau si m-am intors ieri. saptamanile care vin nu stiu cum o sa ma impart (zile de nastere, Sf. Costica si Ileana, cununie la biserica)....

Totusi poate reusesc sa ajng si eu pe la vreo intalnire...TREBUIE SA REUSESC!!!

Din pacate cazuri sociale urate sunt, asa cum ai spus Laura25, foarte multe. Trebuie sa existe si un dosar pe la primarie pentru ajutoare. si pe langa el cineva cu gura mare ca altfel nu are nimeni grija lui acolo.

Am inteles ca fata a fost sau mai e inca studenta....

Perioada studiilor sunt considerate cotizate la asigurari, si ar insemna sa primeasca niste banuti de la stat, vreo 8 milioane (trebuie sa ma uit bine pe ce spune legea acum si sa stim exact care e situatia fetei).

Cate luni are al doilea bebe?

 

Pupaceala,

Mama Biutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...