Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

injectia epidurala


Recommended Posts

am facut cezariana cu epidurala, am dat 150 euro la anestezist, desi aveam trusa de epidurala in dinti :) hai fie, nu chiar in dinti, in mana tremuranda.. a luat-o frumusel pe a mea, mi-a pus din care avea la spital, mi-a zis ca e mai buna, acul mai subtire/lung bla bla, nu stiu si nici nu mai conteaza :) mentionez ca trusa pe care o aveam eu, mi-a adus maica-mea din galati, data de seful de la anestezie.. (aaa..am uitat sa precizez ca si ea e medic?? scuzati.... dar ce sa-i faci dom'le daca nu era bun modelul......) Deea, mami de Eric ([url="http://b1.lilypie.com/3YRhp2.png"]15.12.2006[/url])
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns
intr-adevar epidurala are efect analgezic f puternic si nu simti nimic de la mijloc in jos.stiu ca mai este un fel de anestezie care in engleza se numeste intrathicul si are efect mai slab decat epidurala si se pot simti contractiile. epidurala poate duce si la cezariana daca nu poti impinge si e mai bine sa se face cezariana decat sa se foloseasca forcepsul.exista ins aun aspiratot care se foloseste sa se aduca bebele mai jos si apoi se poate impinge dar nu stiu daca in ro se foloseste. eu am facut astfel de anestezie intrathicul si totul a mers ok si nu am simtit mai nimic in afara de contractii care nu eru deloc dureroase Adela mami de bambi Tia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu una te-as sfatiu sa nu faci epidurala,mie mi-au injectat serul de 3 ori si copilul a facut convulisii la nastere din aceasta cauza,mi-a spus una din moase ca s-a mai intamplat si la alte fete care au nascut tot cu edipdurala,asa ca oricum te mai ajuta ei cu ceva calmante ,eu daca voi mai naste numai imi trebuie epidurala ................cat oi fii,mai bine sa sufar eu decat copilul nu?si am nascut la elias cu Parvu dar asa a fost sa fie,ghinion. nastere usoara oprescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu una te-as sfatiu sa nu faci epidurala,mie mi-au injectat serul de 3 ori si copilul a facut convulisii la nastere din aceasta cauza,mi-a spus una din moase ca s-a mai intamplat si la alte fete care au nascut tot cu edipdurala,asa ca oricum te mai ajuta ei cu ceva calmante ,eu daca voi mai naste numai imi trebuie epidurala ................cat oi fii,mai bine sa sufar eu decat copilul nu?si am nascut la elias cu Parvu dar asa a fost sa fie,ghinion. nastere usoara cat despre picioare umflate am fost campioana,cum ma dadeam jos din pat in 10 minute eram bustean,era ok dimineata cand ma trezeam dar cand ma dedeam jos din pat gata se umflau,numai mana sarat ,si stai in pat ca oricum scapi curand de tot,golesti sacul oprescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu una te-as sfatiu sa nu faci epidurala,mie mi-au injectat serul de 3 ori si copilul a facut convulisii la nastere din aceasta cauza,mi-a spus una din moase ca s-a mai intamplat si la alte fete care au nascut tot cu edipdurala,asa ca oricum te mai ajuta ei cu ceva calmante ,eu daca voi mai naste numai imi trebuie epidurala ................cat oi fii,mai bine sa sufar eu decat copilul nu?si am nascut la elias cu Parvu dar asa a fost sa fie,ghinion. nastere usoara cat despre picioare umflate am fost campioana,cum ma dadeam jos din pat in 10 minute eram bustean,era ok dimineata cand ma trezeam dar cand ma dedeam jos din pat gata se umflau,numai mana sarat ,si stai in pat ca oricum scapi curand de tot,golesti sacul oprescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai sunt si situatii mai nefericite dar asta nu inseaman ca se intampla la oricine.daca anestezistul isi face bine treaba nu trebuie sa fie probleme. nici eu nu as alege epidurala pt ca nu se simt contractiile si exista risc de cezariana. de aceea am si ales a doua varianta pt ca nici nu are efect asupra bebelui analgezicul neputand fi transmis la bebe Adela mami de bambi Tia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor saptamana trecuta o prietena de-a mea a nascut cu epidurala si de at are niste dureri cumplite de cap,nici nu poate sta in picioare ...eu cred ca depinde si de dr care face anestezia fff mult dar si de organismul fiecareia. anca [gravi]19+ [url="http://bd.lilypie.com/E6C5p2.png"]Maria[fetita][/url] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/scarlat_anca/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0"]poze [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...