Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate (54)


Recommended Posts

Sincer , nici mie nu imi venea sa cred [bang].Insa tot angajatii gradinitei au alimentat panica ,pt ca ieri cind am trecut pe acolo mi s-a spus chiar de catre educatoare sa vin dimineata , cu mult inainte de ora 8 ,ora la care au inceput inscrierile .A mai spus ca anul trecut au inceput sa se adune parintii de pe la ora 3 noaptea [alcool]Si uite asa s-a gasit o mamica care sa vina la ora 19 ,ieri , si sa se posteze in usa gradinitei [bang].Blocul meu e chiar linga gradinita 24,iar locul de joaca preferat atunci cind e soare afara e in spatele blocului unde e umbra si unde se afla si intrarea in institutia cu pricina .Soacra mea a fost pe faza si a stat si ea acolo pina s-au adunat mai multe persoane si au inceput sa faca lista [bang]Eram in oras cu sotul si cu bb cel mic si cind ne-am intors pe la ora 21 erau inscrise deja 14 persoane [alcool] In afara faptului ca s-a exagerat prea mult cu posibila concurenta (la ora 8 cind au inceput inscrierile nu erau mai mult de 40 de parinti veniti ), totul a decurs absolut normal .Directoarea nici nu era de fata , erau doar 3 educatoare si asistenta care verificau dosarul si iti spuneau imediat daca este "admis" sau nu copilul . GABI ,de 3 ori mama [url="http://community.webshots.com/user/gabiarama"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns
mda, se pare ca unii mai duc doru` vremurilor de demult[alcool] tzucurei de tzucurei [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/m_costin/my_photos "]1[/url], [url="http://community.webshots.com/user/carmen_p100"]2[/url], [url="http://community.webshots.com/user/carmen_p200"]3[/url], [url="http://good-times.webshots.com/album/509110234kKvmJG?start=0"][jamaica][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu, sincera sa fiu ma crucesc! Adica seamana a nebunie curata ce citesc aici despre gradinite! De ce l-am luat pe Alex de la Bethania? Pentru ca a fost o adevarata isterie cu transformarea gradinitei din fundatie in gradinita particulara, pt ca au ramas doar 2 grupe mica-mijlocie si mare-pregatitoare si Alex ar fi insemnat sa aiba colegi de 2,6 ani si de 5 ani din septembrie in grupa... Mi se pare bizar si nu inteleg cum ar putea sa se ocupe o educatoare de copii cu varste atat de diferite - Alex ar avea in septembrie 4 ani si o luna. Cei mai multi dintre colegii lui Alex s-au retras inclusiv din motive de tarife noi, care, in treacat fie spus, nu sunt chiar exagerate; am optat pentru gradinita Sf. Paraschiva unde inca nu am ajuns insa am depus deja dosarul prin cineva. Chestia cu 'admisul' mi se pare bizara pur si simplu, cum adica hotarau daca e admis sau nu copilul? Pe ce criterii? Liliana multumesc pentru ideea cu trandafirul, am sa incerc sa vad ce pot confectiona... [flo] Aime, eu am ajuns sa lucrez pe cont propriu in momentul in care psihic m-am simtit abuzata de catre sef.. A fost un moment greu dar sincer nu regret nici o clipa si cred ca a fost cea mai buna miscare din viata mea. Poate e momentul sa iti reconsideri pozitia si sa schimbi ceva... O fi de bun augur... In ce priveste marlania... Ohoo, trebuie sa ingrosi si tu obrazul si sa treci mai departe altfel te imbolnavesti de nervi! Doamne e deja joi... nu stiu cand a trecut saptamana asta... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu Cristina, sunt in total 30 de copii , 15+15. Imi vine sa ma apuc eu de facut o gradinita. Nu am ajuns inca sa vad gradinita catolica si sa aflu daca mi-l primeste sau nu, adevarul e ca mi se pare peste mana sa il duc pana in Bucium. Dar ce nu fac eu pt Alex? Am sa incerc sa vad si acolo cum e zilele astea si va tin la curent. Pana una alta Alex e deja inscris al o gradi de stat... Sper sa nu imi dau cu pumnii in cap... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, felicitari pentru inscrierea lui Mihnea. Chiar ca e de jale ce se intampla cu inscrierile astea!!! Carmen, chiar sa mergi la gradi catolica. Sigur iti va placea. Au crescut si acolo tarifele, am auzit. iar inscrieri s-au facut din toamna. Dar merita sa incerci. Oana [gravi] 32+ [baietel]Victor-Constantin si [testoasa]Stefan-Vladimir 4ani+ "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiti, ma gandeam ca toate eforturile noastre de a ne inscrie copilasii la gradi merita daca nimerim o astfel de educatoare, cu atata rabdare. Cititi, e frumos. Cizmulitele unui licurici sarman Un copil, la gradinita, incearca sa isi incalte cizmulitele. Pentru ca nu se descurca, a cerut ajutor educatoarei. Cu tot trasul si impinsul, cizmulitele nu voiau nicidecum sa intre. Pana cand a reusit totusi sa il incalte, educatoarei i-au aparut broboane de transpiratie pe frunte. De aceea aproape ca i-au dat lacrimile cand copilul i-a zis: -Doamna, dar sunt puse invels… Intr-adevar, erau pe picior gresit… Nu a fost cu nimic mai usor sa ii scoata cizmulitele decat sa i le puna, totusi a reusit sa isi pastreze calmul pana cand iar cizmulitele erau incaltate, tot cu sudoare pe frunte, dar de data aceasta asa cum trebuia. Insa atunci baietelul a zis: -Cizmulitele astea nu sunt ale mele!! In loc sa strige la el:”De ce nu mi-ai spus??”, educatoarea si-a muscat buza si inca o data s-a chinuit sa il descalte. Cand s-a terminat chinul descaltatului, baietelul i-a spus: -Sunt cizmulitele flatelui meu. Mama mi-a zis sa le incalt pe astea azi. Acum ea nu mai stia ce sa faca…Sa planga sau sa rada? A reusit totusi sa stranga suficienta rabdare pentru a se lupta din nou cu cizmulitele.Cand, in sfarsit, l-a incaltat, inainte de a-l trimite afara la joaca, l-a intrebat: - Si acum, unde iti sunt manusile? Trebuie sa ti le pun in maini ca sa poti pleca afara! - Le-am bagat in cizmulite ca sa nu le pield… Oana [gravi] 32+ [baietel]Victor-Constantin si [testoasa]Stefan-Vladimir 4ani+ "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...