Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate (54)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns
scriu si aici, poate stiti ceva. Tb. sa mergem cu pitica la mare dar problema o reprezinta cazarea fiindca depind de bucatarie(tb. sa-i fac papa fetitei). Daca nu as fi depins de bucatarie nu ar fi fost greu de gasit cazare. Vreau curte si copacei(sa-mi stea pitica la umbra in timpul zilei, cand nu e pe plaja). Baia sa fie separat, frigiderul as prefera separat, sa am acces la bucatarie(sa fac papa fetitei), etcc... intr-un cuvant ceva bun la preturi rezonabile. Pe net am gasit ceva oferte dar as prefera recomandarile voastre. Puteti sa-mi recomandati ceva care sa indeplineasca aceste cerinte?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, va rog, spuneti-mi ce sa fac cu niste vecini care isi tot renoveaza si-si tot renoveaza si asta in timpul pranzului, de vreo cateva saptamani. I-am rugat, le-am explicat....chiar acum vin de alaturi de unde am fost apostrofata cu "ce vrei ma?"...sunt furioasa, l-am culcat pe Vladut la 2.30 din motive de gauri, am zis ca termina, la 3.30 s-a trezit plangand si tremurand si eu m-am si certat cu muncitorii....as suna la Pol comunitara, sau nu stiu ce sa fac.... aime si [copil] Vladimir
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aime, las' ca va mutati voi la casa! [flo2] pana atunci - autorizatie au - trebuie pt orice modificare adusa in apartament (teoretic) eu am vorbit cu administratorul la un moment dat, si a pus un afis cu pastrarea linistii intre orele x si y, daca nu - amenda. mare lucru nu s-a rezolvat, ca unde nu-i bun simt... poti incerca la politia comunitara... felicitari proaspetelor si viitoarelor mamici de fetite! [il] dimineata am fost in viteza prin parcul de la super copou; oale nu am ajuns sa vad; mi-au placut palariile si bluzitele de in, si iile...(=bluze din panza topita sau in, cu motive populare). i-am gasit lui Vlad o palarie cu boruri mari (sa-i apere si fata, si urechile si ceafa, ceea ce o sapca nu reuseste); caut in continuare sapca cu prelungire la spate - cu panza, pe ceafa - nu am vazut decat marimi foarte mici. (sa-mi spuneti daca vedeti pe undeva) Daria, eu nu stiu oferte de cazare la mare, pentru ca am bunici acolo, deci gradina proprie, chiar daca nu chiar pe malul marii...sa ne spui daca gasesti ceva frumos si care sa nu presupuna mers cu masina. PS: si eu mooor de cald!
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by miki68
Carmen, ia fa o reclamatie la office@iasi.ojpc.ro. Si eu am avut probleme cu RDS (nu mi-a functionat tel. mai bine de o luna). Dupa ce am facut reclamatia am sunat la 278234 - OJPC Iasi si am vorbit cu d-na Popa (directoarea) care este foarte amabila. Ideea e ca la doua zile dupa reclamatie, problema s-a rezolvat (cu bombaneli din partea "baietilor" de la RDS ca de ce am reclamat la OPC). cristina d.
multumesc cristina. Offf... cica au 200 bc reclamatii la protectia consumatorului si putin le pasa!... in fine vad ca zcum emrge internetul. deocamdata. d eluni plec al comparat oferte. mi s-a pus pata. "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by aime
Fetelor, va rog, spuneti-mi ce sa fac cu niste vecini care isi tot renoveaza si-si tot renoveaza si asta in timpul pranzului, de vreo cateva saptamani. I-am rugat, le-am explicat....chiar acum vin de alaturi de unde am fost apostrofata cu "ce vrei ma?"...sunt furioasa, l-am culcat pe Vladut la 2.30 din motive de gauri, am zis ca termina, la 3.30 s-a trezit plangand si tremurand si eu m-am si certat cu muncitorii....as suna la Pol comunitara, sau nu stiu ce sa fac.... aime si [copil] Vladimir
aime trebuie sa vorbesti cu vecinii nu cu muncitorii desi probabil si ei sunt la fel de... poti arunca o vorba si despre autorizatia de cosntructie daca tot darama peretii - asta se verifica la inspectia in constructii din pacurari... si cu politia comunitara poti incerca daca e un politist cumsecade... dar pana la urma tot bunul simt e necesar. raluca, eu cel putin nu sunt multumita de raspuns. ai putea sa mai scrii macar 2 randuri per saptamana si sa nu te mai lasi rugata! in ce priveste caldura vino sa iti dau niste inghetata cu lamaie si treci la scris! ei, auzi la ea! "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Restantele mele la sarbatoriti [s]amironeanu (Andrea) 10 iunie [s]rosa sinensis (Ingrid) 11 iunie [s]lacri (Lacramioara) 15 iunie [s]mexxa (Andreea) 18 iunie sa fiti sanatoase, iubie si fericite![flo] Scuze a fost cald si nici net nu am avut dar va uram [s] "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralucami sa-ti traiasca printesa, sa fie sanatoasa, mancacioasa si somnoroasa in primele luni. Si tie refacere usoara si laptic pt BB. Cum a fost nasterea? Ai facut cezariana? Abia astept sa ne povestesti... Carmen, ai reusit sa citesti mailul de la mine? Alynta nr la cabinet e 210811, daca nu ma inseala memoria... Multumesc de ideile cu gratarul...am niste dovlecei si ma uit la ei de ieri si tot las pe maine...as face ceva la cuptor, oare cu cascaval si smantana sunt ok? Incep sa compun retete... Ma topesc de cald...vreau la mare sau nu stiu...vreau si eu un pic de concediu... Pupici si racoare, Gabriela si baietii [dual]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...