Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate (54)


Recommended Posts

quote:
raluca, eu cel putin nu sunt multumita de raspuns. ai putea sa mai scrii macar 2 randuri per saptamana si sa nu te mai lasi rugata! in ce priveste caldura vino sa iti dau niste inghetata cu lamaie si treci la scris! ei, auzi la ea!
Carmen, sorry daca te dezamagesc, dar... oricum nu am fost bagata in seama, asa ca fac si eu ce pot... ( din pacate, nimic nu mai e la fel, desi zic asta cu parere de rau :( merci pentru inghetata! sunt cu o jumate de gat umflata. Si totusi, in seara asta, am mancat inghetata :D
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by GabrielaG
... Carmen, ai reusit sa citesti mailul de la mine? Multumesc de ideile cu gratarul...am niste dovlecei si ma uit la ei de ieri si tot las pe maine...as face ceva la cuptor, oare cu cascaval si smantana sunt ok? Incep sa compun retete... Ma topesc de cald...vreau la mare sau nu stiu...vreau si eu un pic de concediu... Pupici si racoare, Gabriela si baietii [dual]
daca iti e asa de cald cum de te gandesti la a face ceva la cuptor?![:D] Eu refuz ideea de a deschide aragazul, azi pt prima oara am gatit ceva la microunde - pur si simplu nu acceptam ideea de a folosi cuptorul cu microunde pt altceva decat pt incalzit mancarea... De cald ce a fost am dat o raita prin selgros si am luat de acolo ceva de la rotisor si mult iaurt... si desi nu a mancat mai nimeni carnea cred ca e cea mai super idee pt a scapa de caldura din bucatarie... pe timp de vara. Bunica mea - Dumnezeu sa o ierte! - la vremea asta facea dulceturi si gemuri! Biata de ea... Am sa incerc sa intru pe gmail, desi tare greu merge netul...sper sa reusesc daca nu oricum merg maine la birou la sotul meu siam sa il vad acolo... Cum e targul de oale? intreb pe cine a fost ca in ultimul timp nu am prea ajuns pe la targuri de nici un fel. Merita mers? "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ralnied1
quote:
raluca, eu cel putin nu sunt multumita de raspuns. ai putea sa mai scrii macar 2 randuri per saptamana si sa nu te mai lasi rugata! in ce priveste caldura vino sa iti dau niste inghetata cu lamaie si treci la scris! ei, auzi la ea!
Carmen, sorry daca te dezamagesc, dar... oricum nu am fost bagata in seama, asa ca fac si eu ce pot... ( din pacate, nimic nu mai e la fel, desi zic asta cu parere de rau :( merci pentru inghetata! sunt cu o jumate de gat umflata. Si totusi, in seara asta, am mancat inghetata :D
Mei, eu nu am avut net o saptamana, o alta am fost plecat din tara si inca doua am fost bolnava... dar cred ca daca ai sa iti verifici mail-ul ai sa vezi ca te-am bagat in seama! Asa ca fa repede mea culpa si treci la scris... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si o saptamana cat mai frumoasa! Sant pe aici,prin zona..mai intru din cand in cand si va citesc insa nu m-am priceput sa raspund la nici una din problemele si intrebarile din ultima vreme. Ralucami,felicitari,sa-ti traiasca duduita si sa ne pui si noua o poza,doua,s-o vedem.. Carmen si eu trebuie sa fac dulceata de nuci..eu mi-am propus anul acesta sa nu fac nimic,hai,ceva de caise probabil,insa m-am trezit cu cumnatul la usa,cu doua sacose mari in maini,cu nuci verzi...sa fac dulceata..ca a trebuit sa taie o craca la un nuc..si sa nu le arunce..:)si uite asa ma duc acusica sa ma apuc de curatat nuci..[alcool] mai pofteste cineva? Sa ma ajute? Raluca,ai grija cu gatul..nu e bine.. Gabi,ce-ai facut pana la urma cu dovleceii?Eu aseara am pregatit ficat la gratar(si-a facut Catalin niste analize si-a iesit anemic..asa ca mancam ficat)cu dovlecei (tot gratar) si sos din usturoi cu rosii taiate cubulete..a fost foarte bun..si un ulima vreme cam de astea mancam,gratar(de piept de pui- ca se face mai repede-, dovlecei) cartofi copti la microunde..,si foarte multe salate de rosii cu de toate,si branza(de vaci,urda,cas). Si poate trecem vara..:) Liliana,ce mai faci,ai terminat cu licenta? Herra,ne primesti si pe noi in gradina de la mare? Ma duc la curatat nuci... Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by adi69 Herra,ne primesti si pe noi in gradina de la mare?
da, va primesc, dar nu e chiar la mare, e in oras... [surf] [beach] mergem we viitor? [:D]
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata. Adi, spor la curata nuci. Stiu ca e greu, dar cand te gandesti ce minunatie iese...merita, nu? Eu sunt terminata dupa dulceata de nuci. Iar in copilarie, pentru ca zona unde locuima permitea, mancam muuuulta dulceata de fragi. De anu buni nu am mai mancat. Oare in comert se gaseste? Eu am vazut doar de fructe de padure, nu de fragi in special. Dar apropos de "fructe de padure". Mi-am luat un ceai cu fructe intregi, de padure, evident. Si cand am desfacut...era plin de stafide!!![bang][bang][bang] Oana [gravi] 34+ [baietel]Victor-Constantin si [testoasa]Stefan-Vladimir 4ani+ "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by herra
quote:
Originally posted by adi69 Herra,ne primesti si pe noi in gradina de la mare?
da, va primesc, dar nu e chiar la mare, e in oras... [surf] [beach] mergem we viitor? [:D]
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)

Da orasul e la mare,nu? Deci..la mare.. As merge si azi..hihi..sa stau cu burta-s sus la soare.. Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by alynta27
GabrielaG, Miki68 multumesc! Nu mi-ar strica un nr de tel! Alina-Mirela [gravi] 39+ cu [baietel] DAVID [url="http://good-times.webshots.com/album/558146895cujnhc"]Poze burtica[/url] [url="http://community.webshots.com/album/557950673FENrEw"]Pozele mele[/url]
Am numai nr. de mobil. cristina d.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...