Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate (54)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Esti invitata mea la un borcanel,daca-mi iese buna..
Cu mare drag, Adi. Si la ce poze am vazut eu cu minunatiile ce ies din mana ta - la cele culinare ma refer - cum sa nu iasa o dulceata? Si daca chiar nu iese, ma multumesc si cu una de anul trecut. sau chiar de doi ani. Oana [gravi] 34+ [baietel]Victor-Constantin si [testoasa]Stefan-Vladimir 4ani+ "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ghinetz
fetele, noi de-o intalneala n-o mai punem? Ca maine-poimaine nasc si...adio distractii. Oana [gravi] 34+ [baietel]Victor-Constantin si [testoasa]Stefan-Vladimir 4ani+ "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Si eu, si eu! Mi-ar placea sa va cunosc. Ce ziceti? cristina d.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ghinetz
quote:
Esti invitata mea la un borcanel,daca-mi iese buna..
Cu mare drag, Adi. Si la ce poze am vazut eu cu minunatiile ce ies din mana ta - la cele culinare ma refer - cum sa nu iasa o dulceata? Si daca chiar nu iese, ma multumesc si cu una de anul trecut. sau chiar de doi ani. Oana [gravi] 34+ [baietel]Victor-Constantin si [testoasa]Stefan-Vladimir 4ani+ "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
[:D] Pai la asta ma gandeam si eu..daca nu iese ma scot cu aia ce are vechime..:) Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da chiar...o intalneala...dar si cu copii...sau cum? Ori la iarba verde...dar de dmineata sa nu ne topim de cald, ori in Mall sau undeva unde e aer conditionmat si cineva se ocupa de copii. Apropos, am auzit ca s-a deschis pt copii un centru de asta cu petreceri si unde fac si babyparking (adica au grija de copii)...langa pizzaria Alila...lasam copiii acolo la vila si noi mergem la o bere, pizza la Alila.... Cica ar avea copiii loc mult si curte mare, va zic ce-am auzit, dar mai multe nu stiu. Nici macar nu stiu cum se cheama. Ups..sau la Dana, ma scuzi dana, dar sunt ametita...chiar am baut 2 pahare de bere rece...si ce bine a mers... Pupici sia stept propuneri, Gabriela si baietii[dual]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare... Fetelor am si eu nevoie de un sfat... Din septembrie a'si vrea sa intru in servici insa sunt indecisa pentru ca nu stiu care sunt conditiile la cresa pentru al da pe Sebi incepand cu varsta de 1 an. Voi ce sfat imi dati? Puteti sa imi recomandati o cresa...?? Sunt foarte confuza...dar nu mai pot sta acasa ca situatia devine apasatoare. Multumesc si astept parerile voastre. ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ Andreea, [url="http://blog.360.yahoo.com/blog-WLalfXQ8equ0PneS_iGZL0qrd9eWeEP_YJaDrA--?cq=1&p=6"]mamica[/url] de [copil][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunadb200609101Sebastian-Mihai.png"] Sebastian-Mihai[/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunabu20060910_1_Sebastian.png"]( 10.09.2006 )[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata. In primul rand felicitari kriss si Ralucami si LA MULTI ANI sarbatoritilor de luna asta! Deasemenea, felicitari Ionika si la mai mare! Aime, imi pare rau ca ai asa vecini.Si eu ma faceam un pachet de nervi cand ii apuca pe ai mei gauritul la ora pranzului! Darria, noi mergem la mare la Mangalia, la o familie. Stau la casa, au camere si in casa lor, dar si in celelalte doua case construite in curte special pentru cazaile de peste vara. Unele camere sunt cu baie proprie. Noi stam de obicei in casa cu ei, intr-o camera cu doua paturi marisoare. Baia e pe hol si frigiderul la fel. E si un pic de curte cu loc de luat masa afara, dar loc de joaca cu iarba, leagan, alea-alea, nu este. Bucataria e separat, afara, un fel de bucatarie de vara, dotata cu tot ce-ti trebuie (adica nu esti obligata sa iti cari de acasa oalesi tigai, doar daca tii tu neaparat). Si ai acces la ea. Eu am stat la ei prima data cand Ruxi avea doua luni. Vineri, pe 22, plecam la mare si tot la ei mergem. Preturile sunt rezonabile, intre 50 si 80 RON/noapte parca, in functie de conditii (nr paturi, baie, etc). Plaja nu e departe, dar nici asa de aproape ca atunci cand stai la hotel, in statiune. Si Mangalia e un orasel dragut, gasesti de toate, ai piata, magazine, etc. Daca vrei iti dau nr lor, insa nu am habar in ce masura sunt locuri libere, sau nu. Mie mi-a placut la targul de oale. Am stat la soacra-mea in Copou, de vineri seara pana luni dimineata si mai tot timpul am fost in parc. Am si cumparat cate ceva, si strachini, dar si maruntisuri pentru fete, Magda a fost incantata de bratarile de toate felurile, de ineluse si lantisoare, asa ca am avut ce ne plimba, sa tot alegem... mi-au placut si baietii ce au cantat melodii vechi de muzica folk pe treptele muzeului, mi-au placut si preparatele de pe aleea cu "papa bun". Poate ca nu mai e atat de "cultural" targul asta, dar e frumos. In plus, m-am intalnit cu muuuulte cunostinte, am petrecut ceasuri intregi stand de povesti cu unii si cu altii... Cam asta e. La noi la Centru e racoare, nu sufar de cald. Macar pentru asta si tot merita sa imi petrec ziua acolo[:D] Am scos si piscinuta si umbrela de soare, copiii se simt ca la mare. Va astept sa ne faceti cate o vizita, putem pune si de intalneala daca vreti, doar ca eu plec vineri din oras pentru o saptamana. O vara frumoasa va doresc si racoroasa! Danna, mami de printese
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, concediu placut! eu pentru intalnire propun pizzeria Pinochio (se pot face rezervari, noi preferam masa de langa locul de joaca), si orele 20 - 22,30... dar nu we asta, ca sper sa plec din Iasi! de fapt, se poate si in timpul saptamanii, oricum iesim la plimbare...
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...