Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Azoospermia -cap 37-


Recommended Posts

Buna dragelor

 

am intrat si eu cu vesti: mai am o saptamana de stimulare, sambata fac Ovitrelle, iar luni, 5 iulie, ziua cea mare! Eu punctia si sotul biopsia!

 

Pana acum eu am doar 5 foliculi seriosi, se pare ca nu am raspuns chiar asa de bine la stimulare, insa eu nu sunt suparata, 5 sa fie si buni! Daca as avea macar 3 embrioni, eu as fi mai mult decat fericita!

 

spuneam de analizele mele ca nu au fost incantatoare: ma refeream la AMH si la Inhibina B, care indica rezerva ovariana. Ale mele erau in limite, dar spre limita inferioara, iar dna dr a recunoscut ca pentru nici 30 de ani, se astepta la mai bine.

 

cam asta este! mie tot nu-mi vine sa cred ca am ajuns aici, sunt bucuroasa si trebuie sa fiu si optimista.

 

va pup si sa citesc numai de bine! [flo]

 

 


iyoana

 

In roz sau nu, viata e asa cum e! id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 289
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui krisad
am primit si rezult biop, din pacate neg, probabil genetic sau alta cauza necunoscuta care a aparut in pubertatese pare ca singurele sanse sunt cu donorne-am propus sa facem o pauza sa ne relaxam, poate un concediu ceva, iar din toamna s-o luam de la capat de data asta cu mine in plan principalne-ar tenta mai mult IAD, decat Fiv pt care nu avem posibil materiale deocamdata (presupunandu-se ca eu functionez normal)sunt cazuri de reusite? ce sfaturi ne puteti da?suntem putin dezamagiti, dar ne asteptam si la posib asta, avand in vedere ca toate celelalte au fost ok, dar suntem optimisti si convinsi ca tot vom avea un copil la un moment datnu stiti cumva si cand se recomanda sa-mi fac hormonalele?[pup]
align="right" id="quote2">Draga mea, imi pare sincer rau! Dumnezeu sa va ajute sa va reviniti din aceasta suparare.Este bine ca va ganditi la variante deja, si ca sa raspund la unele dintre intrebarile tale:- toate hormonalele cu exceptia progesteronului se fac intre Z2 si Z4 de CM. Progesteronul in Z21.- IAD pare mai logic sa faceti, daca tu nu ai probleme de infertilitate.- Sfatul meu este sa mergeti la doctorul vostru de infertilitate si sa va propuna o solutie si un plan de bataie.Mult succes si curaj!pup
iyoana In roz sau nu, viata e asa cum e! id="pink">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iyoanaaa bunaa!

Pentru ca intri in linie dreapta am sa-ti scriu cate ceva zilnic, sa-ti amintesti ca ai sustinere serioasa in zona! [olala][pup]

Incearca sa te relaxezi si sa speri ca Dumnezeu va face o minune cu voi! [ruga][am][gravi]

Cred cu tarie ca oamenilor buni li se intampla lucruri bune!

Ma gandesc la tine si-mi doresc din inima sa reusiti!!![flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]

Si pentru celelalte fete pupici si bafta! [pup][flo][flo][flo][flo][flo]

Amzule ce mai faceti voi? Anita, magduta?? Come out and play [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hei, multumesc dragutelor! [flo] mie tot nu-mi vine sa cred ca despre mine e vorba, ca eu am ajuns sa fac aceasta procedura. Din pacate, este atat de scumpa incat, in caz de esec este foarte greu sa o iei de la capat. Dar....sa nu ma gandesc la esec! in rest, emotii cat cuprinde, continui stimularea cu Gonal pana vineri inclusiv, sambata fac Ovitrelle-ul. voi ce mai faceti? e atat de liniste la acest subiect.....
iyoana In roz sau nu, viata e asa cum e!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iyoana mai da-ne si noua din emotii, ca sa-ti fie mai usor![flo][flo][flo][flo][flo] Eu am compus niste scrisorele cu istoricul sotului meu. Deocamdata la Innsbruck am scris la sectia de andrologie din spitalul universitar, si medicul a zis sa refacem hormonalele : FSH, LH, Estradiol, Testosteron si Testosteron liber.Si sa mai incercam o spermograma sa fim siguri ca este zero sau nu.... In cazul in care este zero ( 99,99%) la FSH 32, singura optiune este " microdissection TESE". Acum incercam sa ne facem timp sa le facem inca odata, si pe urma o sa-i scriu din nou. Am scris de curiozitate si la Budapesta, dar fiind clinica privata, colaboreaza cu un urolog din afara clinicii , si mi-a zis ca trebuie sa se interneze o zi pentru TESE, si pe urma in cazul in care se gaseste ceva se congeleaza pt un fiv . L-am intrebat pe urma, ca daca inainte de chimio nu s-a putut congela nimic din cauza calitatii, cel mai probabil nici acum nu se poate, si dupa ce si-a dat seama de problemele noastre , a zis ca cel mai bine sa luam legatura cu un urolog specializat si in oncologie si in infertilitate. elena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf, Elena ce complicat mai e si la voi! daca inteleg bine, sotul tau avea probleme cu calitatea spermei si inainte de chimio! imi pare rau, dar va admir determinarea de a merge mai departe! sa va ajute Dumnezeu sa gasiti solutii si sa ajungeti macar sa aveti sansa voastra! pentru mine, dupa atata suferinta, nu mi-am dorit decat sa ajung si eu in faza de transfer de embrioni! Imi doresc sa ajung si eu sa stau in patut linistita si sa astept rezultatul. Sunt convinsa ca asteptarea asta va fi chinuitoare de-a dreptul, insa daca Doamne fereste nu ajungi la ET, cred ca e si mai frustrant! Macar sa avem sansa noastra, dupa aceea, ce o vrea Dumnezeu!
iyoana In roz sau nu, viata e asa cum e!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...