Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Azoospermia -cap 37-


Recommended Posts

Buna Gretta , imi pare ca si tu treci prin asa ceva si noi am aflat tot de curand ca sotul meu are azoospermie, mai exact cu cateva luni inainte de nunta noastra, inchipuie-ti ce chef de nunta am mai avut si cu o luna inainte sa-i moara lui tatal...:( Intra pe prima pagina de la fiv in ungaria, si acolo sunt puse preturile pt orice te intereseaza .Sper ca te-am putut cat de cat ajuta. Vroiam sa te mai intreb ce alte analize a-ti facut inafara de spermograma?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 289
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor nu disperati, daca s-a putut la mine la 38 de ani se poate si la voi ca sunteti mai tinere. Faceti analizele hormonale ale sotului si daca totul e OK se poate cu FIV. Gretta sper ca nu te duci la urolog cu mana la buzunar.[:D] Duci analizele sotului ca sa scurtezi din timp adica: FSH, LH, Testosteron, prolactina si spermograma. Cami [mamica] lui [bonjovi] Luca Alexandru 25 Februarie 2009 [foto] http://community.webshots.com/user/amzulica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! N-am mai intrat de ceva vreme, fiind prinsa cu munca. Am sa ma repet...haideti sa nu disperam, pana la urma biopsia testiculara ramane o realitate foarte la indemana pentru cazurile de azoo si FIV-ul e sansa noastra reala de a ne "cumpara" fericirea de a avea un copil, asa ca sa gandim pozitiv si sa ne incercam norocul! Pana la urma se vor aseza toate, dar e nevoie de putin echilibru, rabdare si incredere in sansa noastra! Sa renuntam sa ne mai gandim ca de ce altii au si noi nu, nu toate femeile care nasc copii sunt si mame adevarate, e o discutie prea lunga si cu prea multe conotatii.. Important e ce ni se intampla noua si cum ne putem rezolva problema! In toate capitolele anterioare referitoare la azoospermie exista foarte multe informatii de mare pret, sunt descrise amanuntit experiente si proceduri, care, ne pot ajut sa sarim anumite etape si chiar sa evitam anumite greseli. Merita sa incercam sa ne implinim visul! Merita sa ne sustinem cauza si sa luptam pentru ce ne dorim! Curaj fetelor, bafta si numai bine! [flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo] Amzulica multumim mult ca esti in continuare implicata in cauza noastra! Luca e un copil demential, pupici si sanatate! [olala] [pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! noua n-i se cere sa facem o analiza genetica CFTR ( fibroza chistica), mai exact lui .Aveti idee cele care a-ti facut asa ceva unde anume se face in Bucuresti?. Inafara de Genetic Lab mai exista oare alt laborator? Am sunat azi la Parhon si acolo nu se face inca analiza asta genetica.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

melisa28: sotul meu si-a facut urmatoarele analize: TESTOSTERON, FSH-HOMONFOLICULOSTIMULATOR,LH-HORMON LUTEINIZANT si SPERMOGRAMA!

amzulica: ce zici e ok daca mergem cu aceste analize ptr inceput? Noi mergem acum la un urolog in Szeged sa vada doctorul analizele si apoi sa vedem daca trebuie sa faca punctia sau cum ii zice, atunci cand se afla daca are spermatozoizi sau nu! Desi sotul meu spune ca nu va scapa de acea interventie!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna melisa,

vad ca ai sunat deja , eu deja ma pregateam sa iti dau numarul lor de acolo . Vezi la med life daca fac analiza , si la Spitalul Fundeni la Dr Uscatescu (etajul 2) - sigur gasesti date de contac pe net despre ea . Am intelesa ca este un medic f f f bun

iar legat de analizele sotilor hormonale noi am facut : FSH, LH, PSA( ceva legat de prostata), TESTOSTERON si o eco testiculara ...cred ca astea le cam cer urologii la un consult

mult succes fetelor si sa auzim vesti bune !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor noua nu ne-a zis nimeni de nici o analiza genetica. Si nici nu am facut. Cam greu pentru Gretta sa ajunga la dr. Uscatescu de la Fundeni, tocmai de la Arad.

 

Gretta da, sunt suficiente analizele pe care le ai deja, control de prostata ii va face la consultatie si poate si eco. Noua de ex. nu ne-a facut nici un eco. Succes. Cat are sotul tau FSH-ul?

 

Cami [mamica] lui [bonjovi] Luca Alexandru 25 Februarie 2009

[foto] http://community.webshots.com/user/amzulica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Alexia! Multumesc mult maine dimineatza am sa sun la amandoua clinicile sa vad unde se face si la ce preturi.

 

Gretta, e vorba de doctorul Peter Kovacs , din Budapesta, si ne cere sa facem analiza aceasta deoarece noi i-am spus ca al meu sot nu are canalele ducte. La un consult la DR. Voinea , de la Fundeni , ne-a spus ca are azoospermie , din cauza ca are dubla absenta congenitala de ducte deferente.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...