Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Azoospermia -cap 37-


Recommended Posts

  • Răspunsuri 289
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ANITA75
Citat:
citat din mesajul lui mirela2
amzu abia i au gasit cativa ametiti a avut si diagnosticul asta i a pigulit cate unul cate unul, din diferite mostre de sperma, numai ametiti [gravi] +16 [baietel][baietel] si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]
MIRELA... esti graviduta? [flo]waw, ai reusit ,felicitari[pup] bunul Dumnezeu imi va ajuta sa fiu mamica
in sfarsit am reusit[pk][pk] merci de felicitari[flo] [gravi] +18 [baietel][baietel] si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua, sotul meu a fost diagnosticat cu azoospermie.am mers la bucuresti si s-a operat, rezultatul: spermatozoizi in forma incipienta,care nu se maturizeaza. toate astea le-am aflat in urma unei biopsii testiculare. ne poate ajuta cineva cu un sfat? vreau ceva naturist, nu vreau sa-l mai supun la alte interventii chirurgicale[bang][q]. sunt disperata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, alineau, nu dispera, ca asa nu rezolvi nimic. Stiu ca e greu, suntem multe fete care am trecut prin ce treci tu acumm , insa capul sus, trebuie fii tare .Nu prea stiu ce sa-ti spun pt ca si noi tot de curand am aflat ca sotul meu are azoospermie.Insa vreau sa cred ca exista un Dumnezeu si pentru noi, care ne va binecuvanta casatoria cu un bebelus. Sunt sigura ca daca lupti , intr-un final vei reusi, totul e sa fii alaturi de sotul tau , si cel mai important cred ca este ca el sa fie foarte optimist, sa-si doreasca din tot sufletul un copil, si Dumnezeu trebuie sa va ajute. Din cate stiu nu prea exista tratamente naturiste in azoospermie, dar ai putea sa iei de la capat acest subiect azoospermia, si sa-l citesti, ai multe lucruri de invatat, la fel am procedat si eu. Ce v-a spus doctorul dupa biopsie cand a sesizat ca spermatozoizii gasiti in testicole sunt imaturi?...mai aveti vreo sansa de FIV?...sau ti-a recomandat FIV cu donator?....Sa stii ca si asta a doua varianta , merita sa te gandesti la ea...bafta multa in continuare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui alinaeu
buna ziua, sotul meu a fost diagnosticat cu azoospermie.am mers la bucuresti si s-a operat, rezultatul: spermatozoizi in forma incipienta,care nu se maturizeaza. toate astea le-am aflat in urma unei biopsii testiculare. ne poate ajuta cineva cu un sfat? vreau ceva naturist, nu vreau sa-l mai supun la alte interventii chirurgicale[bang][q]. sunt disperata
poti sa-ti activezi PM-ul please? Cami [mamica] lui [bonjovi] Luca Alexandru 25 Februarie 2009 [foto] http://community.webshots.com/user/amzulica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, si noi am reusit prin biopsie( puctie) + ICSI si chiar ca nu se prea intelege din linkurile de la gravidute( heleny-goss76).Chiar daca am facut in Israel cu Dr. Feldberg tot in Romania am inceput si aici am avut cele 2 nereusite. Eu zic ca se poate daca ai tratament corespunzator si noroc cu carul. Oricum merita sa incercati. Copii mei in septembrie fac 1 an. http://community.webshots.com/album/574808450WiGDJQ?start=12 Pupici si as dori sa nu mai fiu ultima graviduta de la azoo daca se poate cat mai repede. Heleny mamica de Matei si Ilinca 21 sept 2009 Secretul reusitei : Dr. Prof. Dov Feldberg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]...Buna dimineatza ...ma alatur fetelor cu sotz ''azoo ''..Suntem aproape azoo , a facut TESA si rezultatul a fost dezastruos : forme anormale , cu cap mic , unii cu coada scurta , altii imotili , ce sa mai , dezastru.. Suntem la al 3 lea FIV , al doilea reusit cu mostra normala , ejaculata ..insa cu embrionii f lenti in crestere ...de aceea am si pierdut sarcina ... Acum la FIV 3 am mers pe protocol lung , am avut doar 2 embrioni buni de transfer , unul de 8 si unul de 6 celule . Din 9 ovocite mature , numai 5 fertilizate , numai 2 embrioni buni .. Si acum rezultatul :.......simptome de menstruatie cat cuprinde .Din ziua 24 [:(][toanerele... Nu cred ca o sa ma vad si eu vreodata la odisee cu saptamana 20 si ceva la semnatura ....cred ca e un blestem !!!![bang][bang][bang] Ce nu inteleg eu , la fetele care pot face cu donator , din moment ce donatorul are sperma f buna , de ce nu incercati inseminarea cu acel donator ? de ce neaparat FIV ?? sa-mi fie cu iertare , intreb si eu [pup] Camrynna ,
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Goss - te rog sa ne spui si noua, sotul ce FSH avea cand ai facut FIV. Este foarte important, pentru ca FSH mare (dar la care poti avea totusi o surpriza la punctie) e undeva la 10-12 ... dar cand FSH-ul este de 30 - 50 nu cred ca mai ai la ce sa te astepti. Nu vreau sa mi-o luati in nume de rau daca sunt asa directa, insa trebuie sa fim realisti pentru ca suntem pe banii si timpul nostru. Imi vine sa-mi dau pumni in cap pentru ca nu am beneficiat de informatia pe care o am azi acum 10 ani cand am descoperit azoospermia - azi as fi putut sa mai incerc pentru bb 2. Camryna - pesimismul atrage energia negativa, crede-ma. Eu sunt o pesimista incurabila, (sotul imi spune ca mereu cobesc) dar atunci, la FIV-ul reusit ... am fost atat de optimista ... pana la lacrimi. Daca ai facut FIV cu ICSI nu-ti trebuie nici coada nici motilitate grozava la spermatozoizi pentru ca la ICSI oricum li se taie coada (asta e buna la miscare deci utila la FIV clasic). Informatia genetica este cea mai importanta cred. Iti repet discuta putin cu Sheritra sa vezi ce gigei a avut sotul ei. Simptome de CM sunt normale in sarcina, le-am avut si eu, si pete de implantare am avut, tot tacamul adica, si pana ce n-am facut testul nu m-am pleostit, si retine - din ziua 8 zilnic imi venea sotul acasa cu cate un test de urina care iesea negativ. Si uite ca in ziua 10 beta a iesit 27, apoi la 2 zile 125 si tot asa. Deci asteapta cumintica data de 07 sept. baga cate un paharel de vin rosu pe zi si sa vezi ca daca Dumnezeu vrea va fi cu reusita. [flo] Cami [mamica] lui [bonjovi] Luca Alexandru 25 Februarie 2009 [foto] http://community.webshots.com/user/amzulica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...