Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici fericite cu mai multi copilasi (11)


Recommended Posts

Elyanne nu fi necajita, fi convinsa ca vei lua carnetul data viitoare. Si eu am picat la oras, unde eram sigura pe mine, stiam sa conduc de trei ani, dar ... poate am fost prea sigura pe mine. Am vazut pozele, super faine. Laura sigur ca te mai tinem minte, ma bucur ca ti-ai facut timp sa intrii la subiect. Petrean am tras cu ochiul la alt subiect si parca le spuneai fetelor ca veti boteza gemenii. Cum a fost? Va doresc multa, multa sanatate si fericire! Asteptam poze. Ce mai faceti fetelor? Pe unde mai umblati? Hai sa mai improspatam subiectul. Noi astazi suntem singuri acasa, copii au plecat cu ai mei intr-o mica excursie si acum este casa pustie si nu-mi gasesc locul, tot ma invart prin casa si parca-i prea liniste, dar este buna si o pauza chiar si de cateva ore. In rest toata ziua, munca, soala, gradi si apoi prin parc si pe afara pana seara. Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga [url="http://community.webshots.com/user/mcrmiki"]Familia mea[/url] Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salut,

 

astazi n-am plecat nici noi nicaieri. Dimineata la biserica iar dupa masa am zis ca mi-e dor sa mai stam pe acasa ca in rest tot pe fuga.Le-am facut o prajitura cu capsuni si acum eram in cautare de ceva reteta de inghetata.

 

Noi suntem tare prinsi cu sfarsitul de an. Si la scoala si la gradi numai concursuri si spectacole. Ma mir ca mai rezista pruncii, dar mai noi.

 

Dar avem si satisfactii. Alex locul 3 la inot ( a concurat cu copii mai mari cu 2 ani, din 2001). Daria locul 1 la concurs de pian, locul 1 la evaluare in educatie la lb. romana. Vineri va avea alt concurs de pian si sambata spectacol la balet.

 

Da cris m-am intors la lucru , chiar mai mult de o norma as putea zice. Fiind firma mea , practic nici nu am facut pauza.Voi cum mai sunteti?

 

Ellyane nu te necaji, vine el si carnetul. Foarte bine faci, nu le da nimic, mama lor de nesimtiti.

 

Daria- 29.01.1999id="size2">id="purple">id="Verdana">[zana];Alex - 07.02.2003id="Verdana">id="blue">id="size2">[bonjovi];Matia - 31.10.2006id="Verdana">id="blue">[copil]id="size2">;Victor -28.03.2008id="blue">[bb]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura id="red">cum sa nu te mai tinem minte... chiar ma gandeam ca n-ai mai scris de muuuuuuult...

 

Miha id="red">lasa ca asa mai respiri si tu.... nici mie nu-mi place cand e casa goala... dar pe de alta mai imi odihnesc putin creierii in pioneze [:D]

 

Somleacid="red"> bravo copiilor pentru performante si voua pt. ca i-ati indrumat spre ce le place...

Ma bate gandul sa-mi duc mandra la balet din toaman (pp ca din vara nu poate incepe) ... ca-i tare baietoasa la apucaturi... semana cu ma'sa [:D]

Cred ca nu-i devreme la 5 ani... Dar sa vad pe unde as putea s-o duc, sa ajung... sa nu traversez orasul in doua...

 

 

Fetelor mmultumesc pt. incurajari... sigur va fi ma ibine datat viitoare... s-a schimbat si locul traseului, la noi in cartier... unde prea sunt strazi in rampa... si unde cunosc zona destul de bine... e f. important si asta... pt. ca sunt mai sigura si mai relaxata [:D]

Sotul mi-a zis dupa ce am picat, ca nici nu se asteptam sa iau tarseul din prima, pt. ca as-ai la noi... nu pt. ca n-as conduce bine pt. un incepator... dar nu mi-a zis dinainte, sa nu ma descurajeze [:D]

 


Eliana cu id="blue">Elenaid="red"> (23.10.04)id="red"> Andrei si Mihaiid="green"> (03.03.07)id="green"> | Poze mai vechi, mai noi | Elena – iubita noastra | De 3x... mamicaid="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru copilasi, Miha, asta da satisfactie. :) Noi suntem bine, asteptam #4 in Decembrie si pana atunci incerc sa imi tin capul la suprafata. hehehe http://ksmommy.wordpress.com/ Cristina, mamica lui Connor(8), Elena(6) si Zeke(3) si inca un bobocel in Decembrie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Waw Cris, felicitari. Sa fie intr-un ceas bun, sa aveti un bebic sanatos si frumos.

 

Noi am aflat aseara ca s-a mutat ziua de concurs la pian pentru Daria pentru maine ( de fapt azi). Asa ca eu n-am mai dormit, acu sunt la lucru sa-mi fac treaba sa pot fi cu ea la concursid="teal">.

 

Daria- 29.01.1999id="size2">id="purple">id="Verdana">[zana];Alex - 07.02.2003id="Verdana">id="blue">id="size2">[bonjovi];Matia - 31.10.2006id="Verdana">id="blue">[copil]id="size2">;Victor -28.03.2008id="blue">[bb]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu]Ce mai fac mamicile fericite? Ma mai tineti minte? NU prea am mai intrat de multicel. [:I]

Ce sa va spun despre noi? Pai in primul rand ca este MINUNAT cu trei copii (dar asta nu-i nici o noutate pentru cele mai multe dintre voi). Ii multumesc cerului pentru ajutorul pe care il am de la bunica mea care ma ajuta foarte mult fiindca sta cu praslea iar eu ma pot ocupa de casa si de ceilalti doi baieti. Am totdata foarte mult ajutor din parte sotului meu deci pot sa spun ca am intrat cat de cat intr-un ritm si m-am acomodat destul de bine cu rolul de mamica de trei ori. Bineanteles ca am avut si de data asta parte de o depresie postnatala[q] de toata frumusetea[bang]dar nu m-a surprins fiindca eram deja patita de la celalate doua nasteri. Acum sunt muuuuult mai bine dar am trecut prin clipe destul de grele la inceput. Bebicu Petru creste foarte bine si sper sa o tina tot asa, iar fratiorii lui sunt topiti dupa el. Au existat bineanteles si cateva urme de gelozie dar foarte mici in comparatie cu ce ma asteptam eu. Acum deja l-au acceptat pe noul membru si sunt foarte indragostiti de el. Va pup fetelor si va pun un link cu cateva pozici noi. Sa vedeti ce tunsoare de vara le-am facut indienilor [:D]Am acum trei cheliosi si un pletos[8D]

 

http://picasaweb.google.com/shasa18/Baietii#

 

 

 

Florin[*]Theodor[*]Petru

New Life Is Born

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sasha, bine ai revenit.

Pozele tale sunt de-a dreptul superbe. Intotdeauna ma uit cu mare placere la voi.

 

Daria s-a blocat ieri la concurs. Dupa si-a revenit si totul a decurs perfect. E o senzatie asa de groaznica ca si mama sa-ti vezi puiul acolo in fata ta si sa nu-l poti ajuta.

 

Pupici

 

Daria- 29.01.1999id="size2">id="purple">id="Verdana">[zana];Alex - 07.02.2003id="Verdana">id="blue">id="size2">[bonjovi];Matia - 31.10.2006id="Verdana">id="blue">[copil]id="size2">;Victor -28.03.2008id="blue">[bb]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Somleac
Sasha, bine ai revenit.Pozele tale sunt de-a dreptul superbe. Intotdeauna ma uit cu mare placere la voi.Daria s-a blocat ieri la concurs. Dupa si-a revenit si totul a decurs perfect. E o senzatie asa de groaznica ca si mama sa-ti vezi puiul acolo in fata ta si sa nu-l poti ajuta.PupiciDaria- 29.01.1999id="size2">id="purple">id="Verdana">[zana];Alex - 07.02.2003id="Verdana">id="blue">id="size2">[bonjovi];Matia - 31.10.2006id="Verdana">id="blue">[copil]id="size2">;Victor -28.03.2008id="blue">[bb]
align="right" id="quote2">SOMLEAC multumesc de aprecieri.[flo]Sa sti ca si eu am am simtit la un moment dat senzatia despre care vorbesti si mi s-a parut tare frustrant[q] Asa s-a blocat Florin la o serbare cand trebuia sa isi spuna poezia si il vedeam ca mai are putin si plange. Tare greu mi-a fost ca nu il puteam ajuta. Se intampla undeva intr-o sala de spectacole inchiriata deci era destul de mare. Cred ca de aici i s-a tras si tracul. BAAAR si cand ma gandesc ca asta-i doar inceputul...ca vor veni probleme mai mari la care noi vom ajunge sa fim "spectatoi" si nu ii vom putea ajuta ... ci mai mult vom suferi pentru si cu ei. Dar cumva tot ii putem ajuta, si anume sa stie ca suntem acolo pentru ei.[pup]Florin[*]Theodor[*]PetruNew Life Is Born
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sashaid="red"> bine ai revenit! Frumoase poze, ca de obicei. Chiar ma gandeam la voi zilele trecute, cum va descurcati. Ce au spus fratiorii cand l-au vazut pe noul membru al familiei? Ma bucur ca ai ajutor, fara ar fi mult mai greu. Sa ma scrii cand ai timp, dar si cand ai probleme ca te incurajam noi.

Somelacid="red"> eu spun ca este foarte important faptul ca a continuat si nu a refuzat sa mai participe la concurs. Felicitari!

Noi am avut serbare marti la Vlad, a fost Zorro. A fost superb, toti copii extraordinari, parca erau din lumea povestilor. De fiecare data cand merg la serbare imi dau lacrimile de emotii, emotii ca am ajuns aici, ca au crescut copii, ca sunt si ei mari si cate pot face.

 

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga

Familia mea

Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...