Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici fericite cu mai multi copilasi (11)


Recommended Posts

Salutare ... a nascut Cornelia ..."La 14.10 s-a nascut bb Vladimir (3,500kg).A primit nota 10. Mami e bine, foarte fericita." Sa-ti traiasca bebe Vladimir ... multa sanatate si refacere usoara. elyanne - felicitari ... sa-l stapanesti santoasa si fara incidente. Mariana - mamicuta de 3 [zana] - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(nov.'06)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Elyanne felicitari pentru carnet!!! Cornelia felicitari! Sa fiti sanatosi si fericti! Asteptam vesti de la voi cand ai timp. Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga [url="http://community.webshots.com/user/mcrmiki"]Familia mea[/url] Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Multumesc Saryta [pup] Va multumesc! Noi suntem bine, am ajuns azi acasa. Nasterea a decurs perfect, fara dureri, cu epidurala si fara epiziotomie. Sunt in forma maxima [:D] Vladimir s-a dovedit in final mai voinic decat ma asteptam. Deocamdata e tare cumintel... dar nu ma bazez pe asta [:)]. Aici ne puteti vedea [:)]: [url][/url]http://picasaweb.google.ro/cornelianis/2009Iunie2729VladimirPrimeleTreiZile# Va pup, Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005) [url="http://www.flickr.com/photos/cornelianis/"]poze[/url]; [url="http://picasaweb.google.ro/cornelianis"]poze2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia nici nu ma asteptam sa ne scri asa repede. Ma bucur tare mult ca ai avut o nastere usoara, fara dureri mari. Ce fain este bebele si ce mare arata! Frumoase poze, o familie implinita si fericita. Felicitari inca odata! Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga [url="http://community.webshots.com/user/mcrmiki"]Familia mea[/url] Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia, Felicitari !! Sa va traiasca Vladimir , sa va bucurati de el toata viata, alaturi de copilasii cei mari ! ------- mamica fericita de M(2000), M-R( 2004) si MV (2008) si iremediabil indragostita de Noua Zeelanda .......... Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului! Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia, ce poze frumoase. imi amintesc si eu ce frumos era cand veneau fratii mai mari sa-l cunoasca pe cel mic, emotionante momente. si spitalul arata super. unde ai nascut? oricum, inca o data felicitari, ma bucur ca a decurs totul ok si te simti bine [mamica][gravi]mamica de patru copilasi [grup]: Stefan (18 ian. 2007) [copil], Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[cavaler], Elena (21 mai 2003)[8**]si Antim (27 sept. 2001)[hagi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adita, Marimar, mcrmiki, va multumesc mult pentru mesajele de bun venit.[flo][flo2][flo] Cornelia felicitari pentru bebe Vladimir care e un bebe asa de scumpic in poze ! In Finlanda nu prea se face epiziotomie dupa primul copil daca urmatorii sosesc in pozitie craniana. Chiar, la cate saptamani s-a nascut bebelusul ? Ai mei au dorit sa apara doi cate doi in aceeasi saptamana de sarcina. Elyanne bravo pentru reusita la conducere.Este intr-adevar o realizare daca ma gandesc la traficul din Bucuresti. Adita felicitari pentru baietel ! Noi ne-am dori un fratior pentru Joel , dar dupa trei fetite parca nu stiu...[:I] As putea sa te intreb daca sotul tau are mai multi frati decat surori?Unele studii arata ca in acest caz ar fi mai multe sanse sa avem mai multi baieti. Al meu are doar surori, iar socrul la fel, deci la ei se potriveste.[:)] Marimar la varsta lor copiii mei imi cer atentie 25 de ore din 24. De cand a inceput Joel gradinita, ne facem un program in functie de al lui si asa incercam sa ne gospodarim timpul mai eficient. In vacanta nu prea reusim, dar incercam.[:)] Miralucker noi tot in toamna vom face vacanta anul acesta, dar ne-am orientat spre locuri ceva mai insorite decat Finlanda. Copiii aici au o vacanta scolara de toamna de o saptamana, dar deocamdata in familia noastra doar Joel merge la gradinita. Cristy sotul meu si-a dorit mai multi copii, dar nu am stabilit niciodata un numar fix.[:I] Daca as fi in situatia de a-l convinge, as folosi farmecul feminin ca sa-i smulg consimtamantul. Vezi cum te indemn la rele?[:D] Incerc sa intru ori de cate ori va fi posibil si va doresc o vara insorita si vacanta placuta celor care o au in aceasta perioada!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Aiska ma bucur ca iti faci timp sa ne mai scrii. Cand ai timp sa pui niste poze, asta in cazul in care ai aflat cum. Nici eu nu mai stiu cum se pun pozele in album, dar sigur te ajuta fetele care se pricep. Cum te descurci cu copii? Cum este vremea in perioada asta la voi? Adita cum te simti? Cand vei naste? Elyanne cum merge masina? Te descurci? Un sfat: sa conduci cat mai des, pana iti intri in mana si te obisnuiesti. Saryta ce mai spui? Nu mai "treci" pe la noi? Ce-ti fac printesele? Eu sunt singura acasa. Copii si cu sotul sunt plecati la socrela. Am fost si eu cu ei, dar am venit duminica. Trebuia sa stau cu ei o saptamana, initial mi-am luat concediu, dar saptamana viitoare vom fi nasi si daca ramaneam as fi fost prea obosita si aglomerata in saptamana nuntii. Asa ca ... sunt singura si mi-e un dor nebun de ei. Asta seara ne-am vazut pe camera, iar Alexandru imi spunea intruna ca vrea la mine, vrea cu mine. Mi s-a rupt sufletul, este tare greu fara ei. Este prima data cand raman singura, de-abea astept sa vina acasa, dar probabil peste vre-o saptamana se intorc. Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga [url="http://community.webshots.com/user/mcrmiki"]Familia mea[/url] Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...