Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici fericite cu mai multi copilasi (11)


Recommended Posts

Freedelia bine ai venit! Felicitari pentru sarcina! Uau, toti copii nascuti in aceeasi luna! Cand ai timp sa ne povestesti mai multe despre voi. Fetelor pe unde umblati? Nu mai scrie nimeni? Eu sunt mereu obosita, lucrez tare mult, nu mai am timp de nimic. Saptamana trecuta am fost nasi la o verisoara de-a mea, a fost tare frumos, am sa pun niste poze cand primesc. Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga [url="http://community.webshots.com/user/mcrmiki"]Familia mea[/url] Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pup mamicile! Noi suntem bine, bb e tare cumintel, fratiorii roiesc in jurul lui [:D]. Doar ca stau rau cu timpul (vad ca nu sunt singura [;)]), mai intru si citesc, dar imi e greu sa scriu. Vin din nou cu o rugaminte la voi. Vrem sa mergem la inceputul lui septembrie intr-o minivacanta in formula completa. Aveti vreo recomandare in tara? Sa aiba conditii bune, un loc maare de joaca pentru copii, eventual leagane. De fapt vreau sa stau cu bb in brate si sa ma odihnesc [:D], iar copiii sa zburde in siguranta [pk]. Noi in vacante nu prea stam in acelasi loc si suntme mai mult pe drumuri, dar acum am nevoie de odihna si atat. Va pup, Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003), Stefan (4 mai 2005) si Vladimir (27 iunie 2009) [url="http://www.flickr.com/photos/cornelianis/"]poze[/url]; [url="http://picasaweb.google.ro/cornelianis"]poze2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Buna Cornelia, din pacate nu stiu un loc de vacanta pentru voi, insa as dori, daca vrei sa-mi spui si mie cum te descurci cu 3 puisori. In februarie o sa am si eu 3, un baietel de 8 ani, o fetita de 4 si un nou-nascut. Si, sincer nu stiu cum o sa fie. Noi nu avem bunici de ajutor, voi aveti? Copii tai cum se poarta cu bebe, il iubesc, vor sa ajute sau nu ii intereseaza. Cunoscutii ce au zis de faptul ca ai 3 copii, deaoarece se stie ca in Rom 2 sunt deja prea multi. As avea multe intrebari... Va [pup]pe toate mamicile de multi copilasi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia, stiu niste locuri pe la pensiuni: poti sa le gasesti rasfoind ziarul copiilor(da cautare pe google). Am citit de una la Bran, la Vama Veche(in sept cred ca e tare placut la mare), la Rasnov. Sper sa gasesti ceva placut[il] PS. Daca pun linkul zice ca fac reclama.. [alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, si eu in lipsa totala de timp. Noi am fost in vacanta la mare 10 zile si apoi la munte vreo 3, a fost super. Din pacate eu nu mai reusesc sa-mi reintru in ritm. As sta tot cu burta in sus. Cornelia stiu eu un loc superb pe langa Sighisoara , am vrut sa mergem si noi anul asta, dar n-am mai gasit locuri. Au si centru de calarie si piscina si mini gradina zoo, deci copii nu cred ca se vor plictisi. http://www.dracul.ro/ Adita , felicitari pentru fetita,waw ce ma bucur pentru tine. Asta pentru ca mi-am dorit si eu atat de mult sa mai am o fetita.[q] Fetele noi, bine ati venit. Mralu, stai linistita. Nu-i nimic deosebit cu 3 fata de 2 copii. Doar mai multa veselie. Nici noi nu avem ajutor. Si eu am mers la lucru si cu bebe dupa mine, iar cand nu s-a mai putut am luat femeie care sa stea cu ei acasa. Nu zic ca e usor, dar vei invata sa te organizezi mai bine, sa nu mai bagi in seama detaliile si va fi totul ok. Ai sa vezi ca dupa cateva saptamani in 3 o sa ti se para ca de cand lumea ai avut tot 3 copii. Va pup , eu sunt la lucru. Daria- 29.01.1999[zana];Alex - 07.02.2003[bonjovi];Matia - 31.10.2006[copil];Victor -28.03.2008[bb]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Toata lumea este in criza, inclusiv de timp. Cornelia v-ati hotarat unde mergeti? Noi nu prea am fost plecati in formatie de cinci, doar pe aproape. Mralu diferenta dintre doi si trei se masoara in fericire, si mai multa fericire. Vei vedea ca va veti descurca. In privinta faptului ca in Ro se "poarta" maxim doi copii nu cred ca tre sa-ti faci probleme atata timp cat voi sunteti fericiti. Pe noi prietenii ne admira, iar stainii se mai uita cateodata lung dupa noi, dar eu sunt tare mandra de familia mea. Somelac unde ati fost la mare? Cum v-ati descurcat cu copii? Unde ati stat? Si noi am vrea sa plecam cu copii undeva cateva zile, dar nu stim inca unde, marea-i cam departe si nu putem sta 10 zile. Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga [url="http://community.webshots.com/user/mcrmiki"]Familia mea[/url] Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mcrmiki, am fost la 2 mai. Am stat la o pensiune pe care o recomand din tot sufletul . Se numeste La dinamo. Toate conditiile pentru familii cu copii. Patuturi, scaunele de masa, bucatarie cu toate dotarile, frigidere la fiecare etaj ( am avut fiecare frigider propriu). La restaurant mancarea proaspata, naturala si foarte buna, personal ultra amabil, curte cu copaci, loc de joaca pentru copii, acolo serveam si masa, copii se jucau si ne lasau pe noi in pace. Ce sa va mai spun, a fost super. Oamenii atat de amabili ca nu-mi venea sa cred ca suntem la noi la mare. De descurcat , ne-am descurcat super. Eu numa pe drumuri sa fiu ca n-am nici o problema. Pai sincer daca scapi de problema gatitului , a pusului si stransului meselor alte stresuri nici ca mai exista. Eu am fost si singura plecata cu ei, fara sot anul trecut la Moneasa. Ma compatimea lumea pe acolo, si eu le spuneam ca sunt nebuni. Acasa eram de compatimit unde trebuia sa spal, calc, fac mancare, scot copii la plimbare. Noi vrem sa mergem in august, doar eu si sotul , pentru o noapte si-o zi[:D] aici http://www.pensiunea-septembrie.ro/ Sper sa reusim ca deja sotul mi-a dat peste cap rezervarea. Noapte buna. Daria- 29.01.1999[zana];Alex - 07.02.2003[bonjovi];Matia - 31.10.2006[copil];Victor -28.03.2008[bb]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Somleac, nu mai stiu ce si pe unde am scris, ca n+am mai apucat de mult sa intru pe aici, dar nu am fata ci baiat [mamica][gravi]mamica de patru copilasi [grup]: Stefan (18 ian. 2007) [copil], Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[cavaler], Elena (21 mai 2003)[8**]si Antim (27 sept. 2001)[hagi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Slaba activitate. Somelac multumesc de raspuns. Intr-adevar arata bine pensiunea de la mare. Cu ce v-ati dus? Copiilor mei nu prea le place la drum lung cu masina, se plictisec. Ma bucur pt. voi ca reusiti sa plecati, macar pt. o zi. Si noi mergem destul de des la Dunare, soacra mea sta la Moldova veche, intr-adevar este frumos. Adita sa-ti traiasca copilasii! Cum merge cu sarcina? Cand nasti? Cum te simti? Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga [url="http://community.webshots.com/user/mcrmiki"]Familia mea[/url] Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...