Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ai nostri, ca brazii! ian-feb05 (67)


Recommended Posts

Eu una, simt a a juns cel mic sa ma exploateze la maxim, vrea sa fie neaparat cu cineva langa el, chiar daca nu este bagat in seama, se intoarce foarte repede pe ambele parti, si parca au trecut prea repede lunile de cand am nascut si nu am apucat s ama bucur de bebelusia lui Vlad. Pe de alta parte imi imboldesc sotul sa ne apucam sa construim ceva la teren, sau sa cumparam ceva de gata la rosu (dar pana acum nu am vazut ceva care sa imi placa), iar el imi aduce argumente ca nu o sa ne mai ajute nimeni cu doi copii la cucuietii din deal, ca e departe de gradinita, de scoala, ca suntem amandoi dependenti de cate o masina, basca angajarea unei bone pe care trebuie sa o duci si sa o aduci, etc....ca sa nu mai spun ca noi de la servici scapam in jur de ora 18.30-19, si sigur mai faci o ora pana acasa, asa ca imi spune ca nu o sa avem timp sa ne ocupam si de o casa la curte.... Ma rog de gura mea am fost si sambata in zona Popesti leordeni intr-o zona numai de vile, si a rasuflat usurat ca nu ne-a placut, si mi s-a mai reprosat ca am pierdut si timpul de pomana in loc sa plimbam copii in parc mergem pe coclauri. Apoi cu mana mea, trebuie neparat sa ajung la bisturiu, dar abia in septembrie ma programeaza, caci cica acum nu e o urgenta, dar nici nu trebuie sa o las asa; Incep sa aplic metoda lui ferber, chiar daca nu mi-a amintesc prea bine cum a aplicat-o Shobo; Liviana acum ma apuc sa ma uit la poze, impresiile le voi scrie in raspunsul viitor; Bubu sunteti mai bine?, caci Andrei e fara febra, dar e un mucos si are tuse productiva; KITA si fratiorii: Vlad Stefan (27.11.2008) si Andrei (10.02.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hai ca nu am rezistat sa nu scriu ca e absolut superba baia, mi-au placut baietii tai la "lucru", dar mare curaj ai avut ca au fost cu voi luati; eu Liviana in locul tau cred ca in loc sa ajut mai mult as fi incurcat caci strigam in permanenta la copii, vino incoace, nu ai voie acolo... etc. Oricum Andrei nu ma ascutlta si imi macin tot singura nervii, incepand cu faptul ca fuge de langa mine pe strada (ma rog trotuar), magazin (ieri am fost in Bucur sa ii cumpar sandale) , nu vrea sa vina la masa cand e gata mancarea (trec vreo 20 minute pana termina ce are de facut si pana se spala pe maini-chiar daca e anuntat sa se pregateasca, si apoi se aseaza pe scaun si imi cere cu totul altceva de mancare sau refuza sa manance ce are in farfurie-uneori pune conditia sa ii dau eu...) KITA si fratiorii: Vlad Stefan (27.11.2008) si Andrei (10.02.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kita, imi amintesc de sotul meu acum 1,5 ani cand imi dadea fix aceleasi replici apropo de cautari pt teren/casa. Atunci eram croiti pe ap-ul nou, dar eu simteam ca nu mai merita investitia, asa ca am inceput cautarile pt altceva, de una singura, fara ajutorul sotului. Am dat o groaza de telefoane, am facut si cateva vizite pt a vedea case la rosu, dar pana la urma am gasit actuala casa la gri. Cand a vazut-o sotul, a zis clar ca merita sa renuntam la ap si dintr-o data totul a fost posibil si in ceea ce priveste copiii, gradi etc. Concluzia: daca vrei neaparat, gasesti si solutii. Multumim sincer pt felicitari [pup], cu copiii e greu, dar afara le place si-si gasesc ocupatii la nisip sau printre bolovani. Sa nu crezi ca ai mei sunt cuminti, dimpotriva, in general o persoana sta blocata langa ei, trebuie supravegheati aproape in permanenta. Facem cu schimbul, ba eu, ba socra, ba maica-mea sau cine se nimereste. E greu sa stii, nu e usor deloc, dar nici imposibil. Imi pare rau pt mana ta, de ce trebuie sa te oprezi? Mai pune poze sa-ti vedem flacaii. Botezul broscutei l-ai facut (nu mai tin minte daca ai zis)? Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007) [url="http://picasaweb.google.com/liviana75/AprilieMai#"]Aprilie-Mai 09[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pozele le am pe un calculator din sufragerie si asta en laptop cam amarat pe care nu am spatiu si pentru poze, dar o sa le pun eu... Referitor la botez nu am scris nimic, chiar daca a fost in februarie... Am ramas cu un gust asa de amar, incat au fost zile in care refuzam sa imi amintesc prin ce am trecut: so: 1.cu trei saptamani nasul a spus ca sa ne gasim un back-up pentru nasi la copil (deh el cu nasa au divortat anul trecut dar desi au doua acoperisuri tot pe capul ei a stat in ultima jumatate de an si inainte de botez si-au gasit sa se certe)...asa ca Vlad a fost botezat de nasa noastra si de copilul ei. 2. cand am plecat la biserica Gabi a vrut sa ia certificatul de nastere, dar i-am zis sa nu se mai complice caci nasa a spus sa venim numai cu copilu caci in rest aduce ea totul;desigur ca preotul nu a vrut sa inceapa slujba daca tatal nu pleaca dupa certificat asa ca Gabi nu a participat la botez; biserica a fost la Razoare si pana in Colentina a facut exact cat a tinut slujba, caci dupa aceeia ne-a asteptat preotul cu certificatul 3. biserica nu a fost cea pe care am stabilit-o initial, dar Gabi a zis ca tot biserica e si sa nu o mai supar pe nasa.in plus slujba a fost pentru 4 copii, 3 fete si un baiat asa ca uitau sa imi duca baiatul in altar; ca sa nu mai spun ca de la nasa copilu a fost dat tatalui pe ideea ca preotul a venit la nasa si i-a cerut sa semneze o hartie si i-a spus sa dea cuiva copilu si era Gabi in preajma care abia se dezmetice din trafic; 4. parul nu a fost coafat cum am cerut eu si cand am spus ca nu imi place (la 10.30 si botezul era la 12)coafeza a spus ca ma desface la par si ma face cum nu se mai poarta, ca sa nu mia spun ca mi-a cerut o caruta de bani, plus taxiul, plus spaga la taxi... 5. la restaurant au vrut sa imi creasca pretul pe tacam (nu cu mult numai cu 10 lei, pe ideea ca au luat salata cu 4 lei bucata si vinul cu nu mai imi amintesc cat), si pentru ca nu am fost de acord, muzica a fost data ba prea tare, ba prea incet, oricum aiurea si ca structura (la Andrei am facut botezul in aceeasi locatie si cu aceeasi patroana am stabilit detaliile) In fine, una peste alta m-am racorit un pic ca am scris, iar gurile(nu pot sa spun ca rele[olala] )spun ca asta e un semn si ca o sa mai fie un botez[alcool]ca sa participe si Gabi. KITA si fratiorii: Vlad Stefan (27.11.2008) si Andrei (10.02.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of Kita, imi pare rau pt incurcaturile de la botez, dar nu fii suparata, cel mai important e ca ati crestinat copilul. N-am inteles insa de ce nu a luat Gabi de prima oara certificatul de nastere, actul era la nasa acasa sau cum? Cat priveste BB3, numai voi stiti daca il veti avea sau nu. [:D] Noi tot la bis de la Razoare am botezat in toamna, insa a fost tare frig, in biserica nu era incalzire deloc. La voi a fost? Pupici si aveti grija de voi, e mai usor acum caci vine caldura, ziua e mai lunga, va puteti plimba toti 3 in parc, la leagane etc. Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007) [url="http://picasaweb.google.com/liviana75/AprilieMai#"]Aprilie-Mai 09[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

of Kita, ce de peripetii cu botezul eu am fost ieri la ginecolog, mi l-a masurat pe bebe pe toate partile dar nu a putut sa-mi spuna sexul. copiii au fost dezamagiti, ca abia asteptau sa ma intorc de la dr sa le spun daca bebe e baiat sau fata. eu am sentimentul ca e baiat, desi parca as vrea ceva mai mult o fetita decat un baietel. oricum, sanatos sa fie. eu abia astept, desi am doar 17 saptamani nu mai am rabdare, deja ma gandesc ce sa-mi pun in bagajul de spital, ma mai uit la hainutele mici si mi-e asa de drag [mamica][gravi]mamica de patru copilasi [grup]: Stefan (18 ian. 2007) [copil], Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[cavaler], Elena (21 mai 2003)[8**]si Antim (27 sept. 2001)[hagi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos pentru raspunsurile despre wrap. De unde pot sa cumpar? Am vazut ca exista si o versiune mai simpla, numai pe o parte, de unde cumpar? Exista la baby expo care urmeaza? kita, imi pare rau pentru botez. La ce restaurant ati facut? Cautam si noi restaurant pentru botez. Va dorim sa cresteti mari si frumosi! [:)] Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009) Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro [URL="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009"]Despre Andrei[/URL] Donati 2% din impozit pentru Andei Fundatia EUROMANIA, CUI 12947122, Bd-ul Ion Mihalache, Nr. 327, Bloc 12, Sc. D, Etj. 4, Ap. 114, Bucuresti, Cont: RO89 RNCB 0086 0046 6770 0002, BCR Sucursala Grivita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sirimie am facut botezul undeva pe malul lacului Tei, desi nu am plimbat copilu pe afara, si crede'ma ca i-am spus lui Gabi ca mai frumos ar fi iessit la piticot la Simona. in restaurant si copii ar mai fi stat si sus la locul de joaca, dar nici prin cap nu mi-a trecut, caci deh nu ma fost cand a venit mosu' in iarna. Liviana, certificatul era ramas bine merci acasa, iar nasa nu ne-a spus ca trebuie adus, si din cauza asta i-am spus lui GAbi sa nu il ia cu noi ca sa nu mai aiba si grija lui; KITA si fratiorii: Vlad Stefan (27.11.2008) si Andrei (10.02.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona, wrap de cumparat poti gasi la amazonas: http://www.hamacuri-amazonas.ro/Portbebe-c19.html si la www.nandu.ro. eu am de la nandu, sunt mai ieftine ca cele de la amazonas, dar mai groase, mai batoase. eu credeam ca vrei sa-ti faci, e simplu de tot, doar tai o fasie de panza si ii faci tiv. eu am avut unul care nu se desira si nici macar tiv nu i-am facut. intr-un timp eu vindeam wrap-uri, dar n-am mai facut de cand au aparut astea originale de cumparat. am mai ramas printr-un dulap cu unul subtire, dintr-un fel de panza topita,bleu, pe care nu l-a vrut nimeni ca era marime mica (nu foarte mica, pe mine la 82 de kg inca ma mai cuprindea, dar la limita, faceam nodul si nu mai ramanea material atarnand, cum ramane de obicei).daca il vrei, ti-l dau tie, ca tot sta degeaba [mamica][gravi]mamica de patru copilasi [grup]: Stefan (18 ian. 2007) [copil], Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[cavaler], Elena (21 mai 2003)[8**]si Antim (27 sept. 2001)[hagi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

liviana,eu sunt bine,s au inchis oarecum gaurile de la necroza,inca ma mai pansez si m am cam saturat.mai e putin si face codrin 1 an,pe 22 mai si tot 1 an se face de cand o dobitoaca de asistenta m a nenorocit pe viata. codrin e un dulce, a facut primii pasi la 10 luni jumatate,acum merge prin toata casa,spune''uite''si mi arata cu degetelul,''tata'',''caca'',numai ''mama''zice f rar. e f pofticios si chiar daca nu mananca mult cantitativ,ii place orice mancare. cris a inceput sa fie mai ascultator,dar e f mofturos la mancare si are doar 14 kg. as vrea sa pun poze,dar nu stiu cum. Mami de [bonjovi] Cris si [bebic] Codrin [url="http://community.webshots.com/user/monalaca"]Poze Cris[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/563741085AFygVP"]Bebe [/url]Codrin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...