Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Medlife (16)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna,

 

Am fost si am vorbit cu anestezista astazi. A completat un formular ce continea intrebari despre istoricul tau medical (boli, operatii, etc). Mi-a spus ca anestezia este rahi-peridurala si ca-ti lasa un cateter pentru analgezice si ca dozele folosite de ei sunt foarte sigure pentru bebe. S-a uitat pe dosarul de analize, in special la ultimele analize de sange facute.

M-a pus sa mai fac o hemoleucograma, acid uric, creatinina serica, fibrinogen, APTT, PT, TGO, TGP, uree serica. In total cam 100 lei, iar consultatia se plateste 60 lei.

 

Mai am miercuri ultima consultatie la dr. Albu inainte de nastere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

VA ROG MULT SA MA AJUTATI TOATE cu niste sfaturi din proprie experienta sau sa-mi spuneti cum credeti ca tre sa procedez.Sunt sigura ca "PROBLEMA" ne intereseaza pe toate mai mult sau mai putin.E vorba de SPAGA sau CADOURI.

Voi pe langa banii platiti la receptie fie in clinica fie la maternitate ati mai dat si altceva doctorilor????E foarte important sa stiu cam cum se procedeaza pt ca nu vreau sa fiu altfel decat trebuie.NU STIU CE SA FAC!!! Dr meu e f de treaba si parca i-as da ceva gen un cadou (in niciun caz bani) insa am auzit ca au camere de filmat in tot medlifeul si ca nu primeste nimeni nimic.

Ca sa fiu sincera,la cati bani dam la controale,consultatii,ecografii,pachete de nastere,parca nu as mai da si altceva in plus.Dar daca asa se practica, nici n-as vrea sa fiu eu aia care nu da nimic.

Haideti sa vorbim toate sa vedem in principiu cam cum se procedeaza.Incep eu: sunt pacienta dr-lui meu de un an, timp in care m-am dus cel putin 1 data pe luna la clinica din favorit(nu putem ramane insarcinata,am fc tratament si acum sunt in 19 saptamani) .Niciodata nu am dat nimic in plus fata de ce am platit la receptie si de fiecare data si doctorul si asistentele s-au purtat IREPROSABIL.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Melania,

Ce bine ca mai ai asa de putin!

Eu inca nu stiu ce fel de anestezie o sa fac, oricum o sa ma lamuresc cand voi discuta si eu.

 

Multumim foarte mult pentru detaliile legate, practic, de ultima suta de metri.

 

Pe 17 ai programata cezariana, nu? Iti tinem pumnii, sa fie usor si sa vii sa ne mai povestesti una, alta. Pana atunci, asteptam sa ne mai spui cum a decurs ultima discutie cu medicul tau.

 

BAFTA MULTAAAAA!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Cami,

 

Nicoleta e pe 17, eu sunt pe 25, vinerea viitoare. Tot foarte putin mai e.....[:)] Astazi am mai cumparat creme de bebe, suzete...din astea mici. Sper ca nu am omis nimic, pentru ca nu as vrea apoi cu bebe sa stau sa-i explic sotului meu ce sa cumpere, sa ma enervez si eu si el.

 

Alexa, eu am citit cam tot ce s-a scris pe acest forum si toate fetele spuneau ca au dat maxim un buchet de flori (la femei). La barbati nu cred ca s-a dat nimic. Si eu m-am gandit la asta, dar nu cred ca e cazul....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,

Astazi poate ca am exagerat un pic cu urcatul scarilor, a venit nenea cu jaluzelele pt dressing, am urcat pana la mansarda, etc si acum vreo ora m-a apucat o durere de burta si implicit o panica de nu stiam ce sa mai fac. Am luat un no spa, m-am intins in pat si intr-un final mi-a trecut. Oare ce sa fi fost? Voi ati patit asa? Cum deja am intrat in 28 de saptamani imi fac tot felul de griji legate de nasterea prematura. La pelinescu ma duc de-abia peste 2-3 saptamani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Eu nu am dat nimik si nu am auzit sa se dea ceva..Si va rog nu incurajati asa ceva..Medlife este clinica privata, medicii sper ca sunt platiti bine, poate au si ceva comision din nasteri deci nu se da nimik..de aceea am ales privatul..asa un buchet de flori o cutie de bomboane ok..dar nu am auzit la nimeni sa dea ceva..Daca e barbat poate o sticla de whiski daca bea ceva..La cati bani dam acolo nu asteapta nimeni nimik altceva..Asa ca alexa..stai linistita totl va fi ok..

intreba cineva de un carucior si patut.. Eu la primul copil am schimbat 4 carucioare..in final am luat unul maclaren de la mothercare..super ok..la fimea am luat din prima unul tot de la ei care e bun de la 0-36 luni..sunt super..se strang gen umbrela.patut am unul de lemn pe care l-am folosit la ambii si unul de voiaj de la tcm pe care il luam la mare la munte..eu sunt adepta patului de lemn pt toata ziua..si am luat o saltea cu cocos..super faina..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cami, stai linistita. Si eu de cate ori am exagerat cu efortul m-a durut burta. Si nu neaparat ca am carat ceva. Ma refer la stat mai mult in picioare, trebaluit prin casa. Tot cu No Spa am rezolvat si am incercat ca in zilele urmatoare sa stau mai linistita. Eu si acum in perioada asta am tot umblat ca nu aveam stare in casa, plus ca ma gandesc ca la urma o sa treaca ceva timp pana o sa mai pot iesi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...