Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Medlife (16)


Recommended Posts

Buna fetelor,

 

Cami, si eu am fost duminica prin Ikea, cine stie, poate ne-am ciocnit pe acolo:)

 

Si eu zic ca nu trebuie dat nimic la doctor sau asistente la clinicile private. Nu e cazul, nu am auzit pe nimeni sa dea.

 

Dar poate alege fiecare ce tip de anestezie vrea sau ti se spune din star de care va fi?

 

Eu ma lupt cu caldura, ieri mi-a fost rau la birou, a trebuit sa plec acasa pe la pranz. Mai am azi si maine, de joi intru in concediu, abia astept:) Astazi am implinit 31 de saptamani, deci mai avem ceva...

 

Cami, si eu rezolv cu No-Spa durerile care apar, si cu relaxare in pat si e ok. Incearca sa nu te mai agiti mai mult decat e cazul:)

 

Eu vreau sa cumpar un patut de la Ikea, e unul care mi-a placut. De lemn. La carucior nu m-am hotarat, inca mai studiez.

 

Melania, parca am si eu emotii cand ma gandesc ca mai ai 1 saptamana si gata, il tii pe bebe in brate:) Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine si abia asteptam vesti.

Speram ca si Nicoleta e bine si va veni cu noutati.

 

va pup si va doresc zile racoroase!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata,

Am fost sa-mi fac analizele de dimineata, m-am oprit putin in piata si am simtit ca nu mai ajung acasa. E infiorator de cald. Masina zicea ca la ora 9:30 erau 30 de grade.

Am dat drumul la ac si stupoare: nu mai raceste, imi arata ca in casa, de o ora de cand merge, sunt tot 26 grade.

 

Voi mai conduceti? Auzisem ca nu prea ar mai fi indicat dupa 30 de saptamani. Ce stiti? Medicul meu a zis ca pot conduce, dar numai cu centura. Deja ma cam incomodeaza partea de jos a centurii. Voi cum ati procedat?

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cami, eu inca conduc si sunt in saptamana 38. De fapt aproape zilnic ies putin si nu am nici o problema. Mai e distanta mare pana la volan[:)]. Centura nu ma incomodeaza foarte tare, dar o si pun cat mai jos sub burta (asa si e indicat).

 

Mi-a iesit colesterolul foarte mare 312. Eu inainte de sarcina aveam numai 160-180. Ce-i ciudat ca nu am mancat prajit decat foarte rar....Mi-au mai zis prietene care au nascut ca asa a fost si la ele si apoi a scazut. Sa speram ca asa va fi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu cat am colesterolul pt ca nu mi l-am facut. M-am uitat si pe analizele de trim I si nici atunci nu l-am facut. Azi am facut HLG, glicemie, acid uric, uree serica, sumar de urina, urocultura, secretie vaginala, culturi col. Maine sunt gata, mai putin urocultura si culturi col, care sunt gata vineri.

 

Sa treaca odata caldura asta ca nu mi-e bine deloc: am o stare permanenta de lesin.

 

Melania, ai vb cu medicul despre colesterolul tau? Poate n-ar strica sa-i telefonezi si sa vezi ce zice.

 

Mai stiti ceva de Nicoleta? Poimaine ar fi ziua cea mare. Sa-i tinem pumnii!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello mamici,

 

Am o prietena care a nascut la Medlife acum o saptamana. Cezariana, a stat 4 nopti, pachetul silver, a facut toate analizele posibile pt bebe si a costat-o la final 9500 lei, la care se adauga celulele stem.

 

A nascut cu 2 zile nainte de programare si medicul a venit in wknd, duminica, si a operat-o.

 

A fost f multumita de tot, a spus ca totul e ireprosabil.

 

Analiza anti TPO am facut-o si eu la recomandarea dr Predoi in primul trimestru. A iesit putin marita si a zis dr ca e ok insa sa nu uit sa monitorizez tiroida dupa sarcina. Cred ca este una din analizele pe care el le recomanda oricui, pt orice evntualitate.

 

 

 

 

 

-------------------------------------------------

din ce in ce mai fericita si mai gravida in 26 saptamani cu [fetita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Summertime, multumesc de info. Tu mergi tot la Dr Predoi? Esti multumita? Cand ar trebui sa nasti?

Prietena ta a stat o zi in plus, a avut probleme, sau?

 

Fetele, eu nu mai conduc de 1 luna si ceva. Nu e vorba ca nu mai incapeam, dar pur si simplu nu ma mai simteam sigura pe mine. Nu stiu de ce. Mi se parea ca nu ma mai concentrez asa cum trebuie (asta si in general mi se intampla, sa nu mai fiu asa de concentrata, de cand sunt gravida; dar la volan e mai naspa...).

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...