Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Medlife (16)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui alinab2
Summertime, multumesc de info. Tu mergi tot la Dr Predoi? Esti multumita? Cand ar trebui sa nasti?Prietena ta a stat o zi in plus, a avut probleme, sau?Fetele, eu nu mai conduc de 1 luna si ceva. Nu e vorba ca nu mai incapeam, dar pur si simplu nu ma mai simteam sigura pe mine. Nu stiu de ce. Mi se parea ca nu ma mai concentrez asa cum trebuie (asta si in general mi se intampla, sa nu mai fiu asa de concentrata, de cand sunt gravida; dar la volan e mai naspa...).
align="right" id="quote2">Da, sunt foarte multumita. Nici nu am avut pana acum vreo problema ca sa-i testez limitele ce-i drept, insa nici nu imi doresc asa ceva :). Mi se pare genul de doctor care face lucrurile sa para simple si frumoase, asa cum ar trebui sa fie. Si prietena de care povesteam a nascut cu el si la fel, a zis ca a fost super.Eu nasc in septembrie, am dpn 22. tu?Nu a avut probleme prietena mea, doar ca nu a fost gata in timp o analiza de sange a lui bebe si ea a ales sa nu plece din spital pana nu are totul gata.-------------------------------------------------din ce in ce mai fericita si mai gravida in 26 saptamani cu [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor

 

Sunt o aspiranta la titlul de mamica. Am fost la un consult la Medlife si mi-am luat toate analizele care trebuiesc facute inainte de a ramane insarcinata.

M-am alaturat acestui subiect pentru a afla mai multe detalii despre Medlife si doctorii de acolo. Am fost la dr Dincaref. Mi s-a parut de treaba. A stat de vb cu mine si mi-a raspuns la toate intrebarile. O sa vad cum va fi si pe viitor. Sper sa iasa bune analizele. La viata mea am avut ceva pb.

O intrebare am... ar trebui sa faca si sotul un set de analize? Nu mi-a trecut prin cap sa intreb cand am fost la consult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Zuzu,

 

Din cate stiu eu nu trebuie nici o analiza facuta de catre sot. Singurul lucru de care esti intrebata este grupa sanguina a sotului.

 

Astazi am fost la ultimul control inainte de a naste si e totul ok. L-am intrebat daca nu e posibil sa te lase in rezerva din prima zi si mi-a zis ca nu[q]. As fi vrut sa fiu cu bebe din prima zi. Asta e...

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Summertime, eu am DPN 17 august. Se intoarce dl doctor din concediu pana trebuie sa nasti tu? Ca mi-a zis ca in septembrie are concediu.

 

zuzu, sotul meu a facut un set de analize, dar cand eram deja insarcinata, o data cu primul set de analize al meu (grupa de sange, HIV si nu mai stiu ce...). Dar inainte, nu.

 

Melania, cand te internezi? Vineri dimineata? Iti tinem pumnii stransi, speram sa nu ne uiti dupa si sa ne povestesti toata experienta:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Melania,

Cu cat timp inainte de dpn iti face cezariana? Eu am dpn pe 4 septembrie si imi fac cezariana pe 30 august. Oare o sa rezist pana atunci?

 

Ma bucur f mult ca e totul ok si ca mai ai atat de putin.

 

Cum au fost ultimile doua luni? Mie de azi au inceput sa mi se umfle picioarele si putin si mainile si suport fff greu caldura. E adevarat ce se spune ca in ultima perioada iei mult in greutate? Cum a fost la tine?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, vinerea viitoare nasc, pe 25.

 

Cami, o sa am atunci 39 de saptamani. DPN la mine e 3 iulie. Si la tine vor fi tot cam 39 de saptamani, deci nu ai de ce sa nu rezisti.

Mie mi s-au umflat picioarele cam in ultimele saptamani de cand au venit caldurile astea mari, dar nu exagerat. Pana acum aproape deloc. Eu cam de doua luni dorm cu picioarele pe o pernuta, nu stiu daca asta m-a ajutat sau nu.

Eu am luat in greutate mai mult cam de pe la inceputul trimestrului 3. In trimestrul trei s-au cam dublat kilogramele luate pana atunci. Asta e...le dam jos la urma.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

Si astazi m-am trezit cu mainile si picioarele putin umflate. Poate o fi si din cauza caldurii, de-abia peste cateva zile vine sa monteze aerul si in dormitor.

 

Mi-am luat rezultatul analizelor si am ceva modificari la cateva:

- leucocite: 10,3

- granulocite neutrofile: 72,8

- limfocite: 19,9

- acid uric seric: 1,91

Hemoglobina este 12, deci in limite. Glicemia 75.

De capcauna ce am fost am uitat sa cer sa-mi faca o calcemie. Nu era trecuta in lista de analize. Pt mine e imp pt ca eu nu manac prod lactate. O sa ma mai duc odata sa-mi mai ia niste sange, asta e.

 

La mine cezariana a zis ca mi-o face pe 30 august, adica cu 5 zile inainte de dpn = 4 sept = sambata. Din motivul asta mi-e teama ca ar mai fi f putin pana la 40 saptamani. Vom vedea!

 

As vrea sa-mi cumpar o perna pt gravide, poate ma ajuta la pozitiile de somn. Am inteles ca dupa aia se poate folosi la alaptat. O fi de ajutor?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui alinab2
Summertime, eu am DPN 17 august. Se intoarce dl doctor din concediu pana trebuie sa nasti tu? Ca mi-a zis ca in septembrie are concediu.zuzu, sotul meu a facut un set de analize, dar cand eram deja insarcinata, o data cu primul set de analize al meu (grupa de sange, HIV si nu mai stiu ce...). Dar inainte, nu.Melania, cand te internezi? Vineri dimineata? Iti tinem pumnii stransi, speram sa nu ne uiti dupa si sa ne povestesti toata experienta:)
align="right" id="quote2">Nu mi-a zis nimic de concediu, si eu sunt la el de la inceputul sarcinii... O sa-l intreb data viitoare cand ma duc la control, dar nu prea stiu cum sa ridic problema.-------------------------------------------------din ce in ce mai fericita si mai gravida in 26 saptamani cu [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum arata perna pentru gravide. Mie nu mi-a fost greu sa dorm, cel mai greu mi-a fost cu intorsul de pe-o parte pe alta, mai ales in ultima luna. M-a disperat efectiv.

 

Trebuie sa mergi sa vezi ce-i cu analizele. Din cate am inteles, de obicei in sarcina ies putin modificate, deci nu cred ca sunt motive de ingrijorare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...