Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Medlife (16)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ei fetelor, socoteala de acasa nu s-a potrivit cu cea din targ!

Pe data de 12 iunie am devenit mamica unui baietel pe care il ADOR!

De dimineata mi s-a rupt apa si am plecat la spital. Am sunat doctorita si a juns la cat a zis. Am fost a 3-a cezariana si ultima din acea zi. mai aveam inainte o urgenta si o programare, parca asa era ordinea la medici: Botica, Popa si Vele

 

Nasterea a decurs mai bine decat m-am asteptat, anestezia mi s-a parut horror, nu a fost ce ma asteptam, dar a trecut.

De marti suntem acasa si incercam sa ne acomodam la viata in 3.

 

id="Comic Sans MS">

 

Mamica lui Mihai Rares id="maroon">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Nicoleta si sa fiti sanatosi si fericiti! Ma bucur ca a fost totul ok. Imi dai emotii pentru ultima mea saptamana. Sper sa nu m-apuce si pe mai devreme. Cand ai timp poate ne povestesti mai multe. Dar mai intai m-ar interesa sa-mi zici de anestezie ce s-a intamplat, ca mi s-a facut cam frica cand am vazut ce-ai scris.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicoleta, felicitari, sa fiti sanatosi! Iti inchipui ca asteptam mai multe detalii, atunci cand poti, despre tot: cum a decurs, cat ai platit, totului tot:)

 

Melania, scuze, se pare ca toata lumea pe aici a facut confuzie intre data nasterii tale si cea a Nicoletei. Dar uite ca acum nu mai e cazul:)

Eu cred ca nu ai de ce sa iti faci griji daca se intampla sa te apuce mai devreme, cateva zile mai devreme nu sunt o problema, nu?

 

Cami, si mie mi-au iesit cateva analize marite, dar e ok, asa mi-a zis doctorul. Asa e la gravide. Am vazut si eu perna aceea pt gravide, daca ai probl cu somnul, poti sa incerci. Eu nu am mai dat banii pe ea. Dar nici eu nu prea am probl, decat cu intorsul de pe o parte pe alta.

 

Summertime, eu l-am intrebat direct. Mie nu mi-a urmarit sarcina de la inceput, ci de la un mom dat. Si cand am mers la prima consultatie, i-am zis: "stiti, eu nasc in august, sper ca nu sunteti in concediu":) Si el a zis ca nu, ca in septembrie e in concediu. Asa ca intreaba-l pur si simplu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiam ca rahi inseamna o singura intepatura in coloana, asa am facut acu' 10 ani, dar am avut si dureri groaznice de cap.

Acum a constat in 4-5 intepaturi si simteam lichidul, gen galma cum se duce in diverse directii, deh asta a fost ce am simtit eu, important a fost ca a prins si de acolo totul a decurs ok.

 

Am avut pachet single, dar am stat la 2 paturi (singura in camera). Tratamentul a fost super, am primit calmante in am cerut, mi s-a raspuns cand am avut nelamuriri, vizite atat ale medicului care m-a operat cat si al celor de garda din fiecare zi.

 

Totalul a fost de 8200. 7800 cazare+nastere, vreo 250 testarea urechilor, la cardio trebuie sa ma programez eu aci medicul era in concediu+ diverse vre0 120-150 ron.

 

Alteceva intrebati-ma concret ca sa stiu exact cu ce va pot fi de folos.

id="Comic Sans MS">

 

Mamica lui Mihai Rares id="maroon">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Nicoleta, sa fiti sanatosi si sa va bucurati de baietel!

 

Ai optat sa fii adormita dupa ce l-a scos pe bebe? Sau stii tot ce s-a intamplat, cat a durat?

Se mentine acelasi procedeu de a merge dezbracata in sala?

Ai ales pachetul silver single? Sau ai platit 7800 pt ca nu ai avut colega de camera?

 

Astazi mi-am luat analizele si l-am sunat pe doctor care mi-a zis ca e e totul ok, e normal ca in sarcina sa fie unele marite/ micsorate.

 

Melania, mai ai o saptamana! Bafta muuuuuulta! Tinem pumnii!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...