Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Medlife (16)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata,

 

Vad aici fete care merg la Dna Dr Popa Mirela. Eu pe 2 Iulie am programare la dumneaei pentru prima data (sunt gravi in 6 saptamani)

 

Ce puteti sa-mi spuneti de Dna Popa? Cum este? Iti raspunde la intrebari sau este genul care te expediaza repede? Mie mi-ar placea sa fie genul acela care ti se lipeste de suflet [:I]

Am inteles ca este foarte ocupata, voi cum faceti cu programarile la ea, mergeti in fiecare luna la control sau nu prea?

 

Eu am ales sa merg aici pentru ca tocmai ce ne-au facut la serviciu abonament Medlife (as vrea sa profit de el cat se poate) si de Dna Popa am auzit ca este o profesionista.

 

Multumesc din suflet daca veti gasi cateva minute sa-mi raspundeti si mie la intrebari.

Si sa nu radeti de mine dar sunt la prima sarcina si orice mica problema mie mi se pare MARREEE

 

Sarcina usoara in continuare celor ce nu au nascut si bebei sanatosi si papaciosi celor ce ii au deja in brate.

 

[flo] pt fete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Sunt bine, nu am nascut inca[:)]. Daca am rezistat pana acum, trebuie sa rezistam si pana vineri. In ultimele nopti nu prea am dormit, cred ca de emotii. In schimb am iesit aproape in fiecare zi prin Cora, Carrefour, zici ca am innebunit cu un umblat. Bineinteles ca tot cumpar produse pentru bebe. Ma gandesc cu groaza ca la urma nu o sa mai pot iesi si vreau sa ma asigur ca am tot ce-mi trebuie.

 

Imi pare rau pentru indigestia ta, Cami. Si mie mi-a fost frica sa nu fac ceva. Ma tot gandeam cand nu mancam acasa sa nu fac vreo indigestie.

 

Liana, bineinteles ca va tin la curent. Mai vorbim pana vineri....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Ma bucur ca sunteti toate bine. Melania, tinem pumnii pt zilele care au ramas si mai ales pt marea intalnire de vineri :)

Vineri am fost si noi la eco si totul e ok, bebe avea 1750 g si a zis doctorul ca e exact in grafic, nici mai mic, nici mai mare :) S-a miscat non-stop la ecograf, ii tot arunca aparatul doctorului dintr-o parte in alta, cu suturile lui :)

 

Fetelor, voi ce stiti, e obligatoriu ca bebe sa faca icter la nastere? Ma gandeam ca in cazul acesta e nevoie de mai multe zile de spitalizare. Nicoleta, la tine cum a fost, a facut bebe icter?

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor!

 

Urmeaza sa nasc prin cezariana la Medlife maine sau poimaine - cred ca asta e motivul pentru care au inceput sa-mi alerge degetele pe tastatura fix azi!

 

Nu cred ca mai este cazul sa spun ca incep s-o iau un pic razna din cauza emotiilor, astfel incat m-am gandit ca acesta e locul cel mai potrivit sa scap de ele.

 

Am vazut ca multe dintre voi aveti intrebari legate de modul in care se vor desfasura lucrurile la nastere - promit ca revin cu informatii "calde" (pentru cele interesate, desigur).

 

In rest...toate bune tuturor si aveti grija de burtici.

 

Adriana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E foarte bine ca te plimbi, Melania. Inseamna ca totul e ok. Azi e deja marti, mai ai miercuri si joi, ca vineri gata. Bravo!

 

Alina, felicitari pt bebe care e in limite, ma bucur ca sunteti in regula.

 

Eu mai am pana la intalnirea cu bebe si mi-e tare dor sa-l vad. Sper sa fie totul ok.

Zilele astea mananc covrigi cu ceai de menta. Ma simt cam slabita, dar sper ca bebe mic sa nu sufere, am luat elevitul si sper sa-si ia de acolo ce trebuie, ca de la covrigi...

 

Si eu m-am intrebat ce se intampla daca face copilul icter. Trebuie sa stam mai mult? A trecut cineva prin asta? Cum a fost?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de sustinere Alina si Cami. Am avut o sarcina super ok, foarte rar am mai avut mici dureri si alea cand am exagerat eu cu treaba sau plimbarea.

 

Adriana, daca nasti maine sau poimaine inseamna ca vom fi cam in acelasi timp in spital. Ce pachet ti-ai ales? Eu mi-am ales Silver cu 2 paturi.

Cu ce doctor nasti si de ce inca nu e fixata ziua in care nasti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wudy, se pare ca nu a intrat nici o pacienta de-a doamnei Mirela Popa. Daca rasfoiesti forumul acesta o sa gasesti mai multe informatii despre ea, decat despre orice alt doctor. Si eu am fost tentata sa merg la ea, dar am inteles ca e super ocupata si programarile se fac destul de dificil. Depinde cum o sa fie prima intalnire.... E posibil sa o placi foarte mult sau e posibil sa n-o placi deloc.

 

Succes si sa ne tii la curent.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...