Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Medlife (16)


Recommended Posts

Anestezista mi-a spus ca e de preferat sa nu facem anestezie generala deoarece in cazul acesteia au la dispozitie cateva minute pentru a scoate copilul astfel incat sa nu fie afectat deloc de anestezie.

Mi-a spus ca voi simti "ceva", insa nu durere - pur si simplu voi simti ca se umbla pe acolo. Sper sa fie asa cum spunea anestezista.

 

Trebuie sa facem putin mai devreme cezariana deoarece placenta s-a maturat si daca mai stam mult bebele poate sa fie in pericol.

 

Tocmai am vorbit cu doamna doctor (care este o scumpica). M-a asigurat ca maine imi vad fetita si mi-a spus ca vrea sa fiu odihnita - stie dansa ce stie [:D]. Evident ca nu voi inchide un ochi toata noaptea, am emotii mari. Amuzant este insa ca sotul meu e cel care mai are putin si lesina, asadar maine va fi o zi interesanta[panic]

 

Oricum, am incredere ca totul va fi bine si abia astept sa revin acasa cu bebele si sa va povestesc cum a fost!

 

Va pup pe toate, merg acum sa-mi calmez sotul din dotare si sa incercam sa ne relaxam putin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cami, apropo de gentuta, acum am vazut intrebarea :)))

 

Ne dau de toate acolo, mie mi s-a spus sa imi iau doar crema de fata - deh, fiecare foloseste ce-i prieste. Dar cum eu sunt maniaca din fire am avut grija sa-mi iau una bucata carte politista (habar n-am cand voi citi, poate inainte sa intru la sala), parfumelul preferat, balsam de buze, gel antibacterian... Stiu ca sunt cam dusa cu pluta, dar asta e, trebuia sa fac ceva, nu?

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Adriana iti tinem pumnii. Stai linistita ca o sa fie bine. Cu siguranta chiar daca nu stam impreuna, o sa ne intalnim acolo pe la bebelusi.

 

Eu am sentimente contradictorii: cand m-apuca o frica de mor, cand nu mai pot de nerabdare.

 

Eu nu mi-am facut gentuta. O sa-mi fac o mini gentuta cu o crema, pasta si periuta, un parfum.....cosmeticele mele. Ma gandeam sa-mi iau si pompita de san, in cazul in care am probleme. Ma gandeam daca curge ceva in prima zi, chiar sa insist sa-i dea bebelusului de la mine si nu formula. Mi-e tare frica sa nu se invete cu lapticul ala si sa nu mai vrea san.

 

Adriana, am inteles ca te dezbraca de tot in sala de nasteri. Asta e....

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am reusit si mi-am facut o programare la dr.Popa abia peste 3 saptamani..dar nu ma grabesc..si am intrebat si eu daca pleaca dar au zis ca nu..nu-s ce a fost cu zvonul acesta..

Nu trebuie nici un bagaj..doar peria de par..si clamele..restul au acolo..inclusiv periuta de dinti.

 

Felicitari celor care au nascut..si mult curaj celor care urmeaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor!

Bafta multa Adriana, o sa vezi ca o sa fie bine! Sa ai o nastere si recuperare usoara!

 

Melania, a mai trecut o zi! Sper sa intri si azi si sa ne spui ca e totul in regula. Maine pe vremea asta esti deja la Medlife.

 

Multumesc mult de lamuriri, aseara ma tot gandeam cand m-am bagat in pat la nastere si ma apucasera niste fiori...daca de acum fac asa, cand voi fi asa aproape, ca voi doua, ce o sa fac?!

 

Tinem pumnii sa fie totul bine!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred c-am intrat de vreo suta de ori sa verific daca a scris ceva Melania. Oare s-a dus de azi la Medlife? Ea scrisese ca o sa mai intre si azi...poate au nascut ambele fete deja...

 

Oricum, tinem pumnii in continuare si suntem cu gandul la ele, sa fie cat mai usor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

N-am nascut[:)]. Am fost plecata la coafor, ca m-am gandit ca apoi nu o sa mai pot o perioada lunga.

Ma simt bine, as mai putea sta asa o saptamana, doua. Am avut o sarcina super ok. Acum incerc sa dorm putin, ca azi-noapte am adormit tarziu si dimineata mi-au dat trezirea unii care lucreaza deasupra mea de doua luni. Sper sa termine pana vin cu bebe acasa.

 

O sa va mai scriu cateva cuvinte si diseara. Cami, daca vrei poti sa-mi lasi numarul tau in mesaje private, ca sa-ti scriu un mesaj maine, daca ma simt in stare.

 

Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Melania, cum am mai spus de cateva ori, tinem pumnii si te asteptam cu cele mai bune vesti:)

Tu cate sapt ai acum? Ai deja 40? Sau ti-a programat cezariana un pic mai devreme?

As vrea si eu asa, sa nu ma apuce durerile inainte de programare. De asta mi-e cam groaza, sa trebuiasca sa ma duc in graba pe acolo...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Melania,ti-am trimis PM

 

Asa mi-as dori si eu, sa pot merge cu o zi inainte la coafor, manichiura, pedichiura,etc si a apoi...hop la cezariana.

Excelent, bravo, Melania!

Deci maine la 7:30 esti acolo. O sa te intalnesti si cu Adriana.

 

Alina, si mie mi-e groaza sa nu ma apuce inainte, mai ales ca eu stau in Ploiesti, daca prind si o ora din aia ciudata, cu trafic mult,...poate totusi nu. Chiar asa...oare de cand ti se rupe apa si pana nasti cam cat dureaza, aveti idee?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...