Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Medlife (16)


Recommended Posts

Buna fetelor,

 

Am dormit o ora, sper ca mai pot dormi la noapte. Eu sambata as intra in saptamana 40.

Pe Adriana e posibil sa o prind la terapie intensiva, daca inca nu au mutat-o cand ma duc eu.

Din cate am inteles, de cand ti se rupe apa mai dureaza cateva ore. Chiar Nicoleta spunea ca i s-a rupt apa pe la opt si a nascut pe la 12 - 1. Deci stai linistita ca nu e chiar asa rapid totul.

Eu in ultimele zile m-am tot gandit ca e mai bine sa te apuce asa dintr-o data. M-a omorat asteptarea si numararea zilelor, a orelor....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor,

Eu acum m-am intors de la Ikea, am cumparat un covor si un corp de iluminat pt camera lui bebe. Am gasit si la mothercare perna pt alaptat si pe care am s-o folosesc si pt dormit acum.

 

Astept mesaj maine, daca poti, de la tine, Melania. Inca o data nastere usoara!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicoleta,

Acum au trecut doua saptamani. Sunteti deja baieti mari!!!!

 

Ce faci, cum te simti, cum te recuperezi dupa cezariana, v-ati acomodat in trei? Te ajuta cineva sau te descurci singura?

 

Astept vesti, daca reusesti sa-ti faci timp sa mai intri pe aici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Wudy
Buna dimineata,Vad aici fete care merg la Dna Dr Popa Mirela. Eu pe 2 Iulie am programare la dumneaei pentru prima data (sunt gravi in 6 saptamani)Ce puteti sa-mi spuneti de Dna Popa? Cum este? Iti raspunde la intrebari sau este genul care te expediaza repede? Mie mi-ar placea sa fie genul acela care ti se lipeste de suflet [:I]Am inteles ca este foarte ocupata, voi cum faceti cu programarile la ea, mergeti in fiecare luna la control sau nu prea?Eu am ales sa merg aici pentru ca tocmai ce ne-au facut la serviciu abonament Medlife (as vrea sa profit de el cat se poate) si de Dna Popa am auzit ca este o profesionista.Multumesc din suflet daca veti gasi cateva minute sa-mi raspundeti si mie la intrebari.Si sa nu radeti de mine dar sunt la prima sarcina si orice mica problema mie mi se pare MARREEESarcina usoara in continuare celor ce nu au nascut si bebei sanatosi si papaciosi celor ce ii au deja in brate.[flo] pt fete
align="right" id="quote2">Buna, eu am fost in vacanta.. nu stiu dc te mai ajuta raspunsul meu , dar pot sa iti spun ca nu am avut ever probleme cu programarea adik dupa fiecare consultatie imi fac si programarea pt luna urmatoare si e ok asa.. nu stiu daca are locuri speciale pt gravidute sau nu, dar tot timpul a mers asa. Ca persoana e ok, draguta, nu exagerata ci atat cat trebuie si o sa vezi ca tot ceea ce o intrebi iti raspunde si incearca sa te ajute. Si dc ai probleme iti raspunde la telefon sau te ia in cabinet de urgenta daca te duci la clinica ( si eu sunt o disperata speriata de bombe... am fost ba ca ma durea spatele rau de tot , ba ca aveam dureri cand faceam pipi si ultima data, mai de speriat asa, am crezut ca mi s-a rupt apa - s-a dovedit a fi o secretie mai apoasa, oricum, cred ca am innebunit-o [alcool] dar mereu a fost draguta si a spus ca in cazul in care eu cred ca ar putea fi ceva probleme sa reactionez imediat). Si sora mea e tot la ea, din partea mea doar de bine.Cori [gravi] 27+ cu [fetita] Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui e_cami
Melania e ok, a nascut de dimineata in jur de ora 9, are un baietel. Sunt amandoi bine. Tocmai ce am primit un mesaj de la ea.Tu Alina ce faci, esti ok?
align="right" id="quote2">Doamne ajuta, ne bucuram pt ea. Si bineinteles, abia asteptam sa intre sa ne povesteasca:)Eu sunt bine, de o saptamana in concediu si e asa bine acasa. Desi cateodata ma plictisesc, dar e ok, lenevesc.Bebe al meu e tare activ, imi da suturi in continuu, nu sta o clipa locului. Nici nu stiu cand doarme...Ma misc tot mai greu, azi am strans doar niste rufe de pe sarma si deja gafaiam. Dar asta e:)Cami, stiu ca tu ti-ai mai facut cumparaturi pe la Ikea. Si patut tot de acolo iti iei? Daca da, la care te-ai hotarat?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...