Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Medlife (16)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui e_cami
Bubante, Cand ai DPN? Parca ai undeva in jur de 20- 21 saptamani? Oricum mai sunt pe-aici fete care vor naste si inaintea mea, chiar luna aceasta (melania cred), asa ca vom mai avea detalii pana o sa nasc eu, dar sa stii ca emotii am din belsug. Eu o sa mai merg la mofofetala de trim III intre 2-14 iulie, inca nu am stabilit data fixa, dar te tin la curent. Tu ai cumparat ceva pt bb?
DPN-ul meu e 17 octombrie, asa ca sunt dupa voi. Banuiesc ca mai sunt si alte fete la Medlife dar nu intra aici. Ata ete. De cumparat, n-am cumparat nimic deocamdata. Pan acum mai mult din superstitie, pentru ca era sarcina prea micuta. Ar cam trebui sa ma apuc de prospectat piata, macar pentru mobila... ca si mult mobilier va trebui penru bebe [:D]. Plecam cateva zile saptamana viitoare si pe urma ne apucam de cumparat una-alta. Au postat fetele la septembrie-octombrie o listuta cu necesarul bebeului. Daca vrei ti-o trimit si tie pe PM. _______________________ 2 in 1 cu bebe [baietel] (20+)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna, Eu cred ca pana in momentul nasterii nu voi scapa de teama asta de a naste prematur, asa ca...:) Mie toti doctorii m-au sfatuit sa nu stau la soare, deci nu am stat deloc pana acum. Spuneau ca gravidele fac mult mai usor insolatie, acesta fiind unul dintre motive. Eu am DPN 17 august, dar nu am stabilit inca data cezarienei. Azi am avut o surpriza placuta, i-am scris domnului doctor un e-mail cu o intrebare (ma mananca f rau pielea de pe burta si chiar mi-a aparut o iritatie undeva in partea de sus a burtii, niste pete rosii; am vrut sa stiu daca pot sa imi dau cu ceva; voi aveti astfel de mancarimi?) si cred ca in max 10 minute, mi-a raspuns la mail. AM fost uimita:) Eu voi recolta celule stem, deja cei de la Stem Sure ma tot suna sa stabilim o intalnire si sa semnam contractul (am discutat cu ei la Baby Expo si de atunci nu mai scap:) ). Fetelor, voi la cine faceti ecografiile la Medlife?La ce doctor? Va pup.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bubante, Nici eu nu am cumparat nimic pt bebe. Am eliberat numai camera. Aveam dressing room acolo si l-am mutat in alta camera. Atat am facut pana acum. Ma mai uit dupa o canapea extensibila, un covor si chestii generale. Am zis ca patut, carucior si ce mai trebuie sa cumpere sotul cat sunt eu in maternitate. Am mai intrat si eu sa citesc ce scriu fetele de sept oct, dar nu am vazut nici o listuta. Asa ca, te rog, trimite-mi-o si mie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicoleta, Tu ai mai facut ceva analize in ultima perioada? Alina, si pe mie ma mananca pielea destul de tare. In ultima perioada mi s-a intins asa de tare, ca parca ma si doare. Singura solutie cred ca e crema antivergeturi care destinde pielea. Eu am cumparat absolut tot, inclusiv pampersi [:)]. Ieri am spalat hainutele lui bebita si urmeaza sa le calc astazi, si cam termin...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bubante, deci eu o sa te am pe tine ca reper, ca eu am DPN 26/27 octombrie, tu 17 octombrie, deci...:)) Alinab, mie mi-au fost recomandati pentru ecografii de doctorul care imi urmareste sarcina (el nu face eco) doamna Chitescu de la Medlife Favorit si Domnul Radulescu-Botica de la Medlife Grivita, pe cea de 12 saptamani am facut eco la Chitescu, la 16 saptamani am avut eco la Radulescu-Botica, morfologica la 23 de saptamani o am la doamna Chitescu, dar pentru siguranta fac si la Dr. Herghelegiu, la Sanador. Eu sunt mai stresata cu ecografiile. Restul mai vedem. E_cami, nici eu n-am cumparat nimic-nimic pentru bebe, in primul rand pentru ca aveam sarcina mai micuta, abia ieri am implinit 20 de saptamani, plus ca noi vrem sa si renovam prin apartament vara asta si atunci n-are rost, ca umplu lucrurile de praf degeaba. Dupa ce terminam, o sa cumpar, asta dupa ce o sa intru in prenatal, dupa 32 de saptamani, cred. Deocamdata ne-am mai uitat pe ici pe colo, sa ne facem o idee...sincer, daca esti hotarat si ai prospectat putin piata inainte, cred ca intr-o zi-doua (un week-end) in care te mobilizezi termini rapid cu cumparaturile...cel putin eu asa cred sau asa vreau sa cred:)). Iar multe din maruntisuri si medicamente necesare pentru bebe o sa le cumpar (mai degraba tati) si dupa nastere, in functie de listutele primite de la Medlife si de necesitati. http://lbdf.lilypie.com/ks7bp2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui NicoletaB
Am sunat azi si maine ma duc sa vorbesc cu un anestezist. analize am mai facut pt streptococ B, care a iesit negativ, iar luni am avut un ultim control pe masa + eco. Se pare ca sunt programata pt ora 14, eu vroiam mai de dimineata! [gravired]37+ [baietel]
Bravo Nico! Tinem pumnii ![flo] _______________________ 2 in 1 cu bebe [baietel] (20+)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...