Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri (18)


Recommended Posts

detaliez diseara, ca sotul stie mai bine pe unde a luat-o[flo] Eu imi amintesc doar ca am trecut printr-o localitatea Ainene, ceva in genul acesta. Oricum am citit ca si ruta prin Karnobat e la fel de proasta. Drumul prin Varna ocoleste destul de mult, sunt destule serpetine, dar e mult, mult mai buna. Daca mai faceti si o oprire in Varna sa mancati ceva, e chiar ok. Noi am plecat duminica la 12,30 din Duni la 16 eram in Varna, am stat pana la 17, apoi am ajuns in Bucuresti in jur de 20. Am mers in medie cu 80 km pe ora. Si cu 120 pe autostrada, dar si cu 40 in localitati (dar nu prea se trece prin localitati, ca la noi). Nu am luat nicio amneda, nu ne-a oprit niciun politist. Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)
pesimistul este un optimist bine informat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

M-am mai linistit, pot sa scriu acum. Am anulata rezervarea, acum, cu 2 zile inainte sa plec, initial m-a intrebat daca as vrea la Marina Beach daca s-ar putea, dar nu s-a putut ca e plin tot Duni-ul in perioada asta. Ca variante mi-a dat...nu-stiu-ce din Pomorie si Iberostar nu-stiu-cum din Sunny Beach, dar i-am spus ca nu ma intereseaza. Si acum nu mai vreau sa aud de Bulgaria, nici de nemti. Initial nu m-am ambalat prea tare...am luat-o ca atare, ma gandeam chiar ca iau banii ( in euro, ca asa am achitat, iar acum ati vazut si voi ce curs este....[:D]) si plec undeva la munte 1-2 saptamani si gata. Dar cand am ajuns acasa si a trebuit sa spun copiilor ca nu vom pleca cu ceilalti joi si ca nu stiu daca , unde si cand vom merge in alta parte...[bang][bang][bang][bang] Nu stiu ce sa alegem. Problema e ca nu pot sa-mi iau concediu decat pana pe 15 iulie, pasapoartele nu ar fi valabile ptr Turcia si nici timp sa fac altele n-am....Grecia nu stiu...dar nu ma tenteaza prea tare...Bulgaria sa nu mai aud, Romania idem. Adica....am ajuns pe banii mei sa-si bata joc de mine niste bulgaroi imputiti. Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, nu am cuvinte! Ma gandeam ca ce ghinion am avut eu cand m-au anuntat acum 2 luni de anularea rezervarii la Marina Royal. Dar parca ceea ce ai patit tu e si mai si... Si mai e o persoana pe Softpedia care, la fel, avea intrare poimaine si a fost anuntata azi. Parerea mea e sa nu-ti ratezi concediul si sa mergi in Grecia, locurile sunt mult mai frumoase si nu-ti trebuie nici pasaport! De exemplu Lefkada sau Corfu, sau chiar Thassos sau Halkidiki daca nu ai fost inca. Laura si fetitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002) [url="http://flickr.com/photos/lauratenea"]poze_noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxana c. imi pare rau sa aud de astfel de probleme,am avut si noi ceva emotii cu rezervarea dar pana la urma am rezolvat de la 1 august in Albena,va fi prima iesire in Bulgaria,sper sa nu regret! De ce nu incerci o iesire in Grecia,noi am mers anul trecut in Platamonas - Nei Pori,e de vis,Grecia are peisaje unice,ai ce vizita in cazul in care nu vrei sa stai numai pe plaja,plus ca apa e de smarald [olala]! Camelia,mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxana c., imi pare rau de necazul vostru. Am intrat sa-ti spun, ca daca vor sa-ti ofere ceva in Pomorie, este un hotel se numeste Sunset Resort(de 5 stele) si e super. A fost cineva la sfarsitul lui mai si a zis ca e bine.M-am uitat si pe net si arata frumos de tot, si e deschis anul trecut sau cam asa ceva.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, nu despre pasaport ptr mine spuneam, ci ptr copii, ca-s trecuti la mine pe pasaport, pasaport care expira pe 28 iulie si stiind ca plec in Bulgaria, m-am interesat daca pot iesi asa cu ei, si puteam. Dar Turcia nu-i in UE....deci... Caramel, am vazut o parere de la cineva care tocmai s-a intors, dar...altcineva spunea ca a fost trimis la Sunset, aici nu erau locuri si i-a redirectionat catre La festa pontic, care-i jale, daca citesti pe am fost acolo ( fara pauze) ....te sperii si nu vreau alte emotii si alti nervi, mi-au ajuns. Vorbisem la agentie si mi-au spus ca daca vreau, imi da in loc de Duni, la aceiasi bani, dar....mi-e teama. Camelia, da, tot Grecia cred ca ramane varianta cea mai buna, in cazul nostru, am mai fost 2 ani in Paralia, stiu ca sunt locuri mult mai frumoase, am vazut ceva si in Rhodos, oferta last minute dar maine voi studia mai bine ca acum deja nu mai pot, ma doare capul, ochii...toate alea. Mai ma gandesc, dar cred ca voi face si reclamatie ptr ca sa aiba grija sa nu se mai intample iarasi, daca aveau un contract prin care sa nu-si permita aia asa ceva...poate ca alta era treaba. Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Laura T
Stie careva daca zilele acestea circula bacul la Silistra? Stiu ca Dunarea a cam iesit din matca in urma ploilor din ultima vreme (noi am avut surpriza sa nu putem ajunge vineri seara la hotelul Luliaka de pe malul Dunarii, langa Ruse, din cauza ca Dunarea inundase soseaua din padure din apropierea lui Metro-Ruse). Ma intereseaza pentru sora mea care trebuie sa se intoarca joi de la Obzor si ar vrea pe acolo, pe la Silistra. Laura si fetitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002) [url="http://flickr.com/photos/lauratenea"]poze_noi[/url]
Mie mi s-a parut drumul mai prost pe Shumen-Silistra-Calarasi. Iar cu bacul e ceva de groaza. Am asteptat 2 ore sa ne urcam pe bac si apoi dupa ce am ajuns pe malul celalalt am mai stat vreo 1.30h spre 2h, pe bac, sa asteptam o macara sa ridice pontonul cred, nu stiu exact, dar mi s-a parut ceva horror. Oana [mamica], Alexia [hippi] si Daria [bebic] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatard20050305_12_Alexia+are.png"] Varsta Alexiei [/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20060517_12_Daria+are.png"] Varsta Dariei [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, imi pare rau ca ti s-a intamplat asa ceva. Bulgaroii se pare ca s-au saturat de noi, desi suntem grosul turistilor la ei. Am auzit de multi romani care aveau schimbat hotelul: aveau rezervare la Pelican si stateau la Bellevile, sau aveau cazare la Marina royal si stateau la Marina beach. Eu una am incheiat epopeea Bulgaria, ma orientez catre alte zari. Oana [mamica], Alexia [hippi] si Daria [bebic] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatard20050305_12_Alexia+are.png"] Varsta Alexiei [/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20060517_12_Daria+are.png"] Varsta Dariei [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[/quote] Mie mi s-a parut drumul mai prost pe Shumen-Silistra-Calarasi. Iar cu bacul e ceva de groaza. Am asteptat 2 ore sa ne urcam pe bac si apoi dupa ce am ajuns pe malul celalalt am mai stat vreo 1.30h spre 2h, pe bac, sa asteptam o macara sa ridice pontonul cred, nu stiu exact, dar mi s-a parut ceva horror. [/quote] Multumesc mult, o sa-i transmit. Laura si fetitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002) [url="http://flickr.com/photos/lauratenea"]poze_noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...