Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri (18)


Recommended Posts

Roxana: am aruncat o privire peste "last-minut" - uri si gasesti oferte misto. acum tr. verificate locatiile si locurile la agentie dar sunt convinsa ca gasesti ceva fain si repede repede. nu cred ca pot pune link-ul aici dar e un sit in care sunt adunate multe oferte de la multe agentii si au o pagina de last-minut. sit-ul este info turism (intr-un cuvant cu w-urile de rigoare si ro-ul la coada). sper sa gasesti ceva fain. Ildy [majoreta] [url="http://picasaweb.google.ro/ildyqo/Blanca#"]Blanca Andreea [/url] (16.06.06) si [alap][url="http://picasaweb.google.ro/ildyqo/RaulFelix?feat=directlink"]Raul Felix [/url](7.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ildyqo aveai asigurare storno, cand ai vrut sa anulezi vacanta? Ca asa aveai ceva sanse sa primesti banii inapoi (ma rog, nu stiu cat de mult, eu tot n-am incredere in firmele de asigurari, dar imi fac storno[alcool]). Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)
pesimistul este un optimist bine informat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, eu te inteleg ca vroiai musai ACOLO, si inca ai mai fost acolo si stii exact cum e... Eu sunt asa de curioasa cum e ACOLO la DUNI, incat tot am in cap, dupa cele intamplate, sa mai incerc o data si la anul, poate mai in nesezon de varf, nu stiu... Desi e posibil ca la anul sa nici nu mai vrea sa auda de romani deloc..., dar tot mai sper! Dar pana una alta, daca vrei sa nu te enervezi si mai tare, du-te oriunde dar nu pe litoralul romanesc... Du-te in Grecia, intr-o insula, ai si ce vizita, apa e minunata, nu e all inclusive (sau daca e, nu e f ok...) dar nici nu-ti trebuie all in Grecia, e mult mai fain sa mancati la taverne, sa mergeti in fiecare zi la alta plaja etc... Nu-ti rata concediu pt niste idioti, si mai ales, nu-i lasa pe saracii copilasi fara vacanta mult-asteptata! Sunt sigura ca se gasesc ceva last-minute-uri bune... Laura si fetitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002) [url="http://flickr.com/photos/lauratenea"]poze_noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui felicia74
Ildyqo aveai asigurare storno, cand ai vrut sa anulezi vacanta? Ca asa aveai ceva sanse sa primesti banii inapoi (ma rog, nu stiu cat de mult, eu tot n-am incredere in firmele de asigurari, dar imi fac storno[alcool]). Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)
pesimistul este un optimist bine informat.
ai cumva o asigurare storno la indemana. poti cauta ce scrie, ce s-ar fii intamplat in cazul meu? imi dadea inapoi banii? toti sau numai partea mea? adica eu m-am inbolnavit, nu si sotul? si ce s-ar fii inamplat daca avea ramona asigurare storno? Ildy [majoreta] [url="http://picasaweb.google.ro/ildyqo/Blanca#"]Blanca Andreea [/url] (16.06.06) si [alap][url="http://picasaweb.google.ro/ildyqo/RaulFelix?feat=directlink"]Raul Felix [/url](7.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, subscriu si eu la cele spuse de LauraT Un concediu e foarte important atat pt copii cat si pentru voi, adultii, dupa un an de munca. Vii alt om dintr-o vacanta! Asa ca ia-ti banii cat mai repede, concentreaza-te pe gasirea unei alte variante si continua-ti disputa cu astia la intorcere. Nici la Belleville, Pelican sau Holiday Village nu mai erau locuri?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ildyko depinde de la firma la firma, dar in mare sunt cam acestea:
Citat:
ART. 3 - RISCURILE ASIGURATE Riscul asigurat se produce atunci cand Asiguratul nu mai poate efectua calatoria, ca urmare a survenirii, in perioada de valabilitate a asigurarii, a unuia din urmatoarele evenimente: decesul Asiguratului, al sotului / sotiei acestuia sau al unei rude de gradul I sau II; imbolnavirea grava sau accidentul Asiguratului, sotului/sotiei acestuia, a/al unei rude de gradul I, sau a unei persoane care urmeaza sa-l insoteasca in calatorie, care implica incetarea efectiva a oricarei activitati, un tratament si o supraveghere medicala ulterioara si cu recomandarea de repaus la pat sau de a nu parasi domiciliul, eliberata de o institutie medicala autorizata conform prevederilor legale in vigoare si care pun Asiguratul in imposibilitatea plecarii in calatorie; devastarea locuintei de domiciliu a Asiguratului, in perioada de 15 zile calendaristice premergatoare inceperii calatoriei, in urma unui incendiu, unei explozii, unui furt prin efractie sau unei calamitati naturale, evenimente din cauza carora prezenta Asiguratului la domiciliu este motivata in ziua plecarii; primirea de catre Asigurat a unei citatii pentru prezentarea in fata unei instante judecatoresti, la un termen stabilit in perioada calatoriei, cu conditia ca instanta sa nu recunoasca rezervarea facuta ca motivatie pentru amanarea termenului si citatia primita sa fie prima emisa in respectiva cauza aflata pe rolul instantei; concedierea Asiguratului de catre angajatorul sau. accident rutier care implica direct Asiguratul sau autoturismul cu care acesta urmeaza sa se deplaseze in calatorie, petrecut pe teritoriul Romaniei cu maxim 24 ore inainte de efectuarea calatoriei , eveniment dovedit prin acte emise de organele abilitate
problema e ca trebuie sa aduci dovezi solide ca nu te mai duce, hmmm, e discutabil.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu vesti: In primul rand am vb iarasi cu avocatul, am aflat tot ce ma interesa si sunt gata sa merg mai departe. Deci...sa inceapa " dansul". De fapt...."dansul" a inceput mai devreme, cand am aflat ca cineva din Minister, unde am depus ieri reclamatia, era pe drum spre Iasi. Si asta-i inceputul, ca nu va fi prima reclamatie. Vestile de azi mi-au mai ridicat moralul, asa ca am inceput sa caut oferte ptr Grecia, m-am gandit la Halkidiki si anume Vourvourou . Imi puteti da linkuri cu vile unde ati mai fost si e ok? Ce vreau: pe langa curatenie , vila cu chicineta, cu gradina si gratar, langa mare ( am vazut unele in care plaja era chiar la capatul gradinii. Si nu-i batut in cuie Vourvourou: sa fie plaja cu nisip fin si intrare lina in mare, Halkidiki sa fie, eventual si Thassos...dar doar daca e super si are pret la fel de super[:D] ca fac economie sa am de avocat[:D] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi, nu stiu, initial i-am spus ca doar la Marina Beach vreau ca varianta, dar cand m-a anuntat ca nu se poate, a spus si ca in tot Duni sunt locurile ocupate. Si cu toate astea, sunt persoane carora le-a fost anulata rezervarea si cred ca au facut scandal...nu stiu...dar le-a gasit loc la Beach, in loc de Palace. Asa ca...,dracu sa-i ia, nu mai stiu ce sa cred, cum o agentie poate, iar alta nu? Iar aia erau de fapt 3 familii, deci 3 camere, nu una( apartament ce-i drept). Asa ....am mai aflat ceva care m-a bucurat: va spuneam ca urma sa ajunga la ei un control de la minister. Si...ii scrie sotul pe mess celui de la agentie daca a trimis banii ca am gasit altceva cu plecare de luni si am nevoie de bani urgent. Si...ce raspuns ii da: " acum suntem in discutie cu omul trimis de dvs" M-a uns pe suflet raspunsul[:D] Nu-i bine sa te bucuri de raul altuia, dar...si eu eram la pamant si pe ei ii durea undeva, poate ca daca se zbateau mai mult...si stia sa-i puna pe cei de la Solvex cu botul pe labe...nu de acum, de la inceput, dar prin faptul ca un mail trimis la Solvex e citit la putin timp de sotia individului astuia....mi-e clar ca-s mana-n mana. Singurul lucru care mai m-ar putea opri este sa-mi faca rost urgent de loc, chit ca si de duminica, chit ca mai putine zile- cu diferenta, normal. Dar asta sa zica ei, nu sa ma rog eu de ei. Si sa va spun ceva: azi noapte iar nu puteam dormi, eram pe calculator, sotul la tv... la 2 noaptea si in linistea aia incepe sa sune ceva. Am sarit amandoi ca arsi, am cautat sursa si era telefonul Anei, fetita mea de 8 ani . Primul gand a fost ca suna cineva pe nr ala, apoi cand am deschis clapa sa vad cine suna...sa vad scris pe ecran : " plec la mareeeeeeeeeee" . De fapt ce era: il pusese sa sune cine stie de cand la ora 2 noaptea ca stia ca vb cu verisoara-mea si cu ceilalti sa plecam pe la 2.30 - 3.00 spre Duni[bang][bang]. Apoi ceva mai tarziu i-am si auzit cand plecau ( suntem vecine , stam usa-n usa) si mi-au dat mesaj pe la 11 ca s-au cazat si ca totul a fost ok, ca s-au dus si ei cu teama, rezervarea o aveau prin aceiasi agentie, diferea hotelul, ei au luat Pelican, eu am vrut musai Palace... Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...